İnsanlar neden özellikle Rize ve Rize çevresi illerde yaşayan herkesi Laz ırkından sanıyo?

Arkadaş laz maz değilim ben, Gagavuz Türküyüm ama adam anlamıyo haaa Rizelimi tamam laz işte diye kesip atıyolar, kimse biraz araştırma zahmetine girmiyo, Karadeniz=Laz sanıyo herkes ama lütfen dikkat edilsin

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gagavuz dersen sanki daha farklı bir ırk gibi görürürsün cogu kisi bilmez lazlar daha cok benimsendiği icin öyle kestirip atılıyor :)

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Rizeliyi sanmasını anlarım da bizim millet trabzonluyu laz zannediyor😂😂 pazar ardesen Fındıklı bide camlıhemşinlilerdir laz. Hopalıyız biz lazız ordan biliyorum ayrıca buda biraz da Karadenizli olup kendine laz diyen insanlardan kaynaklanıyor

0|1
    0|0
  • Abimin kiz arkadasi da rizeli ama hic o sekilde bakmadm : ) cevremdikler de rizeliler iyidir falan diyo hep.

0|1
    0|0
  • Evet öyle saniyolar ve Karadenizli de kendini laz saniyo

0|1
    0|0
    • Aslında bu da bir yanlış lazların gerçekten farklı bir kültürleri var rizenin doğusunda kullanılan "koliva" kelimesi lazlarda kulube rizenin batı kesimleri ve trabzonda suda pişmiş mısır demek biri rumca biri lazca

• Hangi kelime hangi dilden bilemezler tabi ama lazım ve rumca çok kelime var senin dediğin gibi

• Niye laz olmak kötü mü?

0|0
    0|1
    • Ben gagavuz türküyüm, hadi beni geç rizenin yarısı ve trabazon rum kültüründen de etkilenmiş ve çoğu türk örneğin çepni türkleri bu kadar çeşitliliği laz diye aınıflandırıp kesip atmak yanlış bana göre karadenizliyiz biz laz değiliz ki

Erkekler Ne Diyor 5

• Karadeniz başka bir devlet #D

0|1
    0|0
  • laz olmak kötü birşey mi kardeşim sanki.

0|1
    0|1
    • zoruna mı gitti eksileyen

• Laz olmak kötü değil onla alakası yok ama rize-trabzon-artvin bölgelerinde ırk olarak bakarsak farklı bissürü millet var burdaki çoğu gürcü laz diye asimile oluyo

• mal oldukları ıcın olabilr mi

0|0
    0|1
  • Sakin ol şampiyon :D

0|1
    0|0
  • Laz olsalar ne fark eder

0|0
    0|0
    • Laz kültürüyle, karadeniz bölgesinde bulunan birçok kültürden biri olan rumları unutmuş oluyoruz çoğu kelime rumca lazca bile değil

Yükleniyor...