İslam halifesi yezid ile kendisini islam halifesi ilan eden işid arasında bağlantı var mı sizce?

Büyük Katliam (HARRA KATLİAMI):
Yezid’in ordusu Müslim b. Ukbe komutasında Medine’yi kuşatıp teslim olmaları için 3 gün mühlet verdi. 3. günün sonunda şehre saldırdı ve kısa sürede şehri teslim aldı. Üç gün boyunca şehir yağmalandı, talan edildi. Kadınlara, kızlara üç gün boyunca tecavüz serbest bırakıldı. Birçoğu ganimet olarak alındı. Mekke ve Medine’de onbine yakın insan katledildi.
Bu olaydan sonra aileler kızlarını evlendireceklerinde bekâret konusunda garanti veremiyorlardı. Harra Katliamı da denilen bu olay, İslam tarihinin yüz karası olarak nitelendi ve Kerbela’dan değil, asıl bundan dolayı Yezid’e lanet edilmesi caiz görüldü.
Medine katliamından sonra Mekke kuşatıldı. Şehir mancınıklarla dövüldü. Bu saldırılar sırasında Kâbe’nin duvarları yıkıldı. Ahşap kısımları ve örtüsü yandı.

Bu olay şimdide tanıdık gelmedi mi size?

Güncellemeler:
Ewet arkadaşlar yorumlar yok mu

1|1
32|73

En İyi Kız Görüşü

• ikisi de aynı. ikisi de insan katlediyor. ikisi de tarafları birbirine düşürüyor. aynısı

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mentalite aynı hemen hemen. Her iki güruh da yahudi maşası olmuş sanırsam.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Lanet olsun muaviyeyede yezitede işidede tarih tekerrur ediyo hep zaten ve bu dunta yok olana kadar zulüm hep olacak ve her gun yeni bir zalim dogacak...

6|7
    0|0
    • İran ada katil beşşar Esed dede lanet olsun allah döktükleri kanda boğulmarını gösterir bize inş allah ın laneti iran ın Eset in ürezinde olsun.. bedduayı eksik bırakmışsın tamamım dedim 😊😊

• Not sünni lere kafir mesajın bir alt yorumda öyle kıvırma hemen

• Kes sesini! Kivirmak sizin adetinizdir iRONI yaptigimi soyledim nesini anlamiyorsun... bu acitasyon degil haksizluga karsi bir durus sergilemektir... bana laf ebeligi yapma artik dus yakamdan sinir bozucu sey

• Isid yezid in torunlaridir zaten. Amac Islam i bolmek. Hem şahadet getirip hem cami yakıyorlar. Artik. Yahu sizin Rabbiniz kim? mezhebiniz ne? dininiz ne? Allahu-Ekber deyip türbeler yıkıyorlar. Şu ahiret ehline nefretleri ne? kinleri ne? Bir de şu Isid e bakıp gerçek islam in, seriatin bu olduğunu zanneden bırakın kafirleri müslümanlar var ya hu. Allah akıl fikir en çok ta iman nasip etsin.

6|9
    1|2
    • Sakin ol minik kuş :)

• @Gobells İslam alimlerinin çoğunluğu şöyle demişlerdir: Kabir üzerine, ev, türbe, kümbet, medrese veya mescid ya da duvarlı oturma bahçesi yaptırmak, eğer bunlarla ziynet ve övünmek kastedilmiyorsa mekruh olmakla beraber haram olmaz; eğer, övünme ve ziynet kastedilirse haram olur. Umuma aid olan mezarlıkta türbe yaptırmak meşru değildir. Eğer, mezar müteveffanın mülküne dahil ise, onun üzerine türbe yaptırmak mekruh olur (bk. Abdurrahman el-Cezîrî, el-Fıkh Ale'l-Mezahibi'l-Erbea, Kahire (t. y) I, 536).

Ancak bir kısım İslâm âlimleri meşayih, ulema, hükümdar ve hükümdar eşleri ve çocuklarının üzerine türbe yapılmasını caiz görmüşlerdir. Türbelerin yapıldığı yerde, bunun gibi bina ve kubbeler çok olup, bunlar ölenlerin isimlerinin bilinmesi ve tanınmalarından başka, onlara prestij ve buna benzer bir hürmet ve saygıya sebep olmayacaksa, böyle zamanlarda türbe ve kubbe inşasının caiz olduğuna fetva veren alimler bulunmuştur (Hasen el-Idvî, Meşâriku'l-Envâr, Mısır, 1316/26).

• @Gobells Müteveffanın ismi ve yattığı yer bilinsin diye taş gibi bir alamet dikilmesinin gerekli olduğunda (Vahhabiler hariç), ittifak edilmiştir.

Mezarlarda ölünün isminin ve yerinin unutulup kaybolmaması için mezar taşı dışında lüzumsuz, süsleme ve yapılardan kaçınmak lazımdır. Mezarlara yapılacak masraflar, ölüden ziyade dirilere layıktır. Bunların (ağaç dikmek hariç) ölülere hiçbir faydası olmaz.

(Şamil İ. A., Kabir Md.)
      Dediklerini biliyoruz da ben soruda turbeye tapiliyor mu yazmışım kardes? hasa. nedir bu her cevabım da muhalefet olanlar ya. Siktiniz artık. Dikkatli okuyun. Bir de hemen karar sizin gibi bir cumle yazmissiniz sankinyanlis bir sey dedik. Hay Allah im yarabbim ya resulAllah.

• Farklı değil bunlar İslamın değil kendi uydurduklari din için cihat yapıyorlar Allahın kelamini dgistirenler elbet cezasını da çeker

5|8
    2|2
  • İşid İslamı ve Müslümanları kötülemek için ve dünyaya kötü göstermek için Yezid le alakası olduğunu sanmıyorum

0|8
    1|1
  • İsid in islamla alakasi yok

1|9
    2|2
  • Bu gidişle ateist olcam ben valla çok suphelerdeyim hani bazı şeyler hiç mantığıma aklıma sigmir yor mesela gorumcem. gecen gün şey dedi hoca solemis her perşembe ölülerin ruhlari evlerine gelir ve bakarlarmis eğer ona dua. eden falan varsa o kişiye dua eder ler mis eğer yoksa beddua edermiş allah da seni benim. gib8 yapsın diye yani ölünün ruhu niye beddua etsin sonuçta senin ailemden biri ben sağ iken ına yeri iyi olsun derken o neden dua etmedim. ona diye bana beddua etsin bu kuranda nerde geçiyor bu neyim hadisi bole daha bir çok saçma gelen şeyler var ve İslam ülkelerine bakınca şunu diyorum 1000 yıl da kuran inse 1000 peygamber de gelse bu ülkelerin ahlaki düzelme z bana ole geliyor rüşvet insan ayrımı tüm anlayissizliklar bizde bikere hoş görü dini hoş görü yok bir gün oruç tutmasam niye tutmadı n bana bole denilince hiç istiyorum ya sizede benim. le allah arasında ben niye tuttun diyor muyum valla bakıcı lik çok var

0|0
    0|0
    • japonları seviyorum

• Gorumcem hep kursa gidiyor kuran kursu orda hoca solemis bunu ne kadar doğru bilemem

• Ya bide bişi sorcam bu müslümanlara ne girmiste savaşıyor yok yoldan çıktı kafir oldu ya zaten sorun burada sanane kardeşim. Kafir se allaha kafir sanayi kafir Hıristiyanlar da katolik var Ortodoks var ben hiç duyma dim kan döktüklerini cunki adam larda saygı var hoş görü var yani allah istese herkesi düzeltir herkesi müslüman yapar ki o kudret var kimse yok diyemez e b*k sana noluyo da beni eleştiriyor öldürüyor sun demiyor kimse arkadaş şurda biri ateistim dese hakaret etmeden inanmıyorum dese adamı bilmem naparlar buda işid işte geçenlerde barmen sol göğsüne allah yazdirmis bide tuaf bir tip öldürdüler adamı barda çalışıyor belki tuaf bir tip ama belki de allah i çok seviyor kusura bakmayın türkiyede Cumhuriyet rejimi olmasaydı demokrat olmaya calismasaydik bizde bir Suriye olabilirdi k ayrıca burdan bir sosyal. mesaj olsun kardeşim lütfen inançlara saygı biri kendi inancını mi soledi a gel canım biz kardesiz sen iyi bir insan ol bana düşman olma sen neye inanmak istiyorsan inan bu ya b

• Zihniyet ayni, insanlar farkli amaç aynı.. Zulüm, işkence.. bırak bunlarin muslumanligida kalsin insanligi da..

0|4
    0|0
  • Takip etmiyorum o yüzden bir bilgim yok

1|0
    1|2
  • Olabilir ama dünya ne hallere geldi ki böyle hiç mi korkmuyor bu kişiler

0|0
    0|1
  • Zamanında olmuştu buna benzer birşey galiba

0|0
    0|0
  • İgrencler

0|3
    0|0
  • Kesinlikle var
    Adnan oktarla cubbeli ahmet favorim

0|0
    0|0
  • Provokaye devam...

0|0
    0|3
  • biraz tanıdık

0|0
    0|0
  • Adamlar İslam uğruna cihat ediyoruz diyorlar hem de İslam da ne haramsa onu yapıyorlar dinimizi karalamaktan başka bir şey değil bu

0|0
    0|0
  • Hayır yok. Biri kibir yüzünden öteki Amerika emriyle yapiyor!

0|1
    0|1
  • halifelik 4 halifeden sonra bozulmuştur ondan sonra gelenlerin hiçbirne inanmamaktayım

1|1
    1|1
  • Geldi

0|0
    0|0
  • Isid i hiç bir şeye benzetme. Karşılaştırma. AlAllah kahretsin onları

0|1
    1|0
  • bence de var

0|0
    0|0
  • Aynen ya

0|0
    0|0
  • gerçekten bazı yorumlar çok garip. allah niye engellemedi. kardeşim insan denen varlığı allah düşünen okuyan vicdan sahibi olarak yaratmış ve irade vermiştir. öldürenlere işkence yapanlara kötülerinde sonunu belirtmiştir. insanoğlu hiç mi düşünmüyor bunu. alkollü araç kullan kaza yap sonra allahım niye engellemedin benim kaza yapmamı gibi bir şey bu. islamda bozgunculuk yapanın yeri bellidir. bu dünyada zulmu yapan insan insan insana yapar. nedne bu kadar aç var diyip allaha yakarıyorsunuz. kardeşim kim ne sadaka veriyor kim yoksulun karnını doyuruyor. olan olmayana vericek ki refah artsın değil mi. allah zaten yapılması gerekeni sölemiş. ee kendin yapmıyosun sonra isyan ediyorsun. elimize geçen parayla aman eksilicek diye ödümüz kopuyor. komşun açken tok yatmayacaksın diyor islam sen git başka ülkeye zulmet sonra allahım niye engellemedin. sen ne yapıyorsun engellemek için. hem göz yumup hem isyan etmek ne kadar saçma. hayvanlar aç kalmasın de ama bir hayvan doyurma. biri sana saldırsa öylece durup allah beni kurtar mı dersin yoksa önce kendin mi korunmak için bir yol denersin. yani islam mantık dinidir. önce oku der düşün der biraz daha düşünün

0|0
    0|0
    • Iyi gzl yazmışsın da bunu herkes biliyor zaten konu sadaka değil islamiyet te neyi doğru yapiyoki insan sadakasini doğru yapsın bide kim gerçekten ihtiyaç sahibi onuda bilemez insan şimdi kim gidip zulme dur diyor türkiyeden gidip iside katılan var sen neyin sadakisnda neyin islamindason bir kere islamiyet I yaşayan ülkeler geneli değil belki ama bencil sole bencil var olan hiç bir canlıya saygısı yok bunu adet kural edinmemiş koca loca lüks binalarda oturacak im derdine bir ağaç k eserler o ağacın canını sen mi verdim de senmi kesiyorsun demezler adama ya da bir kediye kopege bir kap su koy dokenler var neymiş kapıyı pisletirmis sanki dünya onun onlarida allah yaratmis ne bir merhamet var ne bişey elin Hristiyan bile daha anlayışlı herseye

• bende onu diyorum zaten zülmü yapan insan. insan olmayı öğrenmedikçe neyin isyanını yapıyor. ben zaten işide katılın haydaaa demiyorum. islamı yaşayan bir ülke olsaydı gerçekten orası dünyadaki cennet olurdu. öyle bir yer yok bende olmamasının suçunun insanalr olduğunu söylüyorum. aynı şeyi yazmışız neredeyse

• talkan ve curcan katliamını okumanı tavsiye ederim herkese

0|0
    0|0
  • alakası yok bunlar harici tayfası.

0|0
    0|0
  • Işidin İslamla alakası yok.

0|0
    1|0
  • İslam ugruna tecavuz.. Cinayet hersey oldu. Allah buna nasil izin verdi nasil muhammede vahiy gonderdi mekkeyi medineyi feth et dedi. Bir tanri nasil fetih yap savaş der? Nasil? Nasil nasill?

0|1
    1|6
    • Kuranda bile ilk düşünce savaş olmamalı geçer eğer son çare savaş ise o zaman savaşılır. Hatta bir müddet savaş yasaktı fakat müşriklerin aşırı boykot ve eziyet vermeleri üzerine savaş emri geldi. Sana birisi sürekli saldırsa yüzüne mal mal bakacak mısın öyle? Böyle nereye kadar dayanır. Bilmeden okumadan yorum yapmayın.

• Hala neler diyor ben mahallede oturmuyorum zaten beyefendi. burada kimse kimseye islami anlatmiyor. İsteyen arastirir. Ben neden gidip tek tek muhammed o şu bu anlatayim.

Ben size bir tanri eger gercek tanri sıfatini hakediyorsa binlerce insanin birbirini öldürmesinden daha iyi bil yol bularak anlasma yaprdi diyorum. Örnegin muhammed ve arkadaslarina vahiy gondersin kuzey tarafina gidin orda yasayin desin. İslami savassiz yayin desin. Milyon tane insan ölmek zorunda degildi.

• Yine boyle sacma sapan samimi laflar ediyorsum hala ama hala isin dalgasindasin ve biraz sacmaliyorsun atistirmalik arkadaş nedir?

• Isid turkiyenin sayesinde bu kadar guclu ikisinin cani cehennrmrye

0|5
    1|2
    • hayda bu da nereden çıktı? sen gel Almanya'ya ve gör kim kimi destekliyormuş. ondan sonra çamur at. şöyle diyeyim herşey silah satabilmek için

• l*n ruzgar senin cumhurbaşkanının işleri hep bu

• Kerbelada hz Peygamberimizin torunlarini cocuklarini hanimlarini eziyet ede ede olduren yezitler den mi bahsediyoruz? Zaten yezidlerin soyu bunlari yapan

2|3
    0|0
  • tanıdık geliyor ama bunun dışında işid in islam la bir alaksı yok. sadece adını kullanıyor o adam müslüman değil öyle bir islam anlayışı ve öyle bir müslüman yok.

0|4
    0|0
  • Yezidin askerleri bunlarda aynen. Yezidin peşinden gitti Sünniler biliyorsun paraya mevkiye kanip Hz Hüseyin'in oldurulmesine ses etmediler. Sünnülerin kitaplarina bak hala yezid in oğlu muaviyeye Hz diye hitap ederler. Ehlibeyt taraftarının düşmanı oldukları da Alevileri oldurmelerinden belli. Bu zamana kadar öldürmeye doymadi bunlar.

3|6
    2|1
    • Sunnilerden muslumani yok zaten!!! ...

• muaviye denilen bu adam hiçbir zaman özde müslüman olmadı. müslüman olmayı bırak islamı emevi hanedanının çıkarları için yeniden düzenledi, hz muhammed öğretilerinin dışına çıkardı. Hz. muhammet zamanında olmayan camiler yaptırdı hz. Aliye ve ehliyete o camilerde hakaretler ettirdi. Göz yumdunuz bunlara çünkü cikarlariniz vardı. Haksızlığa gelmeyen Aleviler sizden ayrıldı ve ayrı yerlerde üzüldü ehlibeyte ağıt yakmaya başladı. Yunus Emre pir sultan Abdal Nesimi daha niceleri bu yapılanları size anlatmak istedi ama işinize gelmediği için birde onları öldürdünüz. Çünkü susmasi sizin işinize geliyordu. Kendinizi suçlu hissediyordunuz.

• Yazık sana

• Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 72

• Her ikiside Münafık yani Allaha karşı en sevimsiz, en hadi aşan ve Haşa Allahı Allah'la kandırmaya çalışan bir topluluk lanet olsun onlara

0|1
    0|0
  • Aslinda musluman bir ulkede boyle konulari konusmakta kolay tartismakda.
    Gel birde bu avrupada ya da dunyanin baska ulkelerinde yasayan biz muslumanlari dusun.
    Zaten adamlar ya dinsiz ya da hiristiyan.
    Cikiyor isit gibi bir canacar cani orgut; muslumanlik adina tum barbarliklari yapiyor vede bundan gurur duyuyor.
    Gel anlat nasil anlatirsan. isit in yaptiginin muslumanlikla hicbir alakasinin olmadigini.
    Inanin herzaman bunun mucadelesini veriyoruz buralarda.

0|0
    0|0
  • muaviye islamiyeti bozan islamiyetin temelindeki eşitlikçi halkçı anlayışı ortadan kaldırıp saltanatçı merkezi otoriteci bir hale getiren kişidir. yezid de onun oğludur. ışid de şu anda halkçı ve eşitlikçi bir anlayışı değil tıpkı yezid gibi muaviye gibi saltanatçı otoriter anlayışı benimsiyor. hz muhammed döneminde yahudilerle şehri ortak savunmak için anlaşmalar yapılıyordu şu anda ise müslüman olmayanları kesiyorlar sadece burdan bile değişimin miktarını anlayabilirsiniz

1|1
    0|0
  • Yezid de işid de faşist , yobaz, islamla yakından uzaktan alakası olmayan, Hz. Muhammedin asıl soyundan gelenleri katleden şerefsizlerdir...

Ek olarak bu iki şerefsiz tarafa madımaktaki canları yakan itleride ilave edebiliriz.

2|1
    0|0
  • Işid Halife mi? Işid Zinhar Zındıktır.

1|2
    1|0
  • Tanıdık gelmez mi? Tarih tekerrür ediyor. Allah tüm muslumanların yardımcısı olsun.

2|1
    0|0
    • Adam resmen bütün sünni lere hakaret ediyor işidir ı kullanarak sizde bunu yiyorsunuz allah işidinde bebek katili İran ve beşar esat köpeğinin de belasını versin de bakalım amin diye bilecekmi kardeşim 😉😉

• Kesinlikle 😉

• Allah tüm Müslüman Aleminin yardımcısı olsun. Zafer inananlarındır.

• ikisi de sapkın gruplar.. ikisi de cehennem ehli.. peygamberimizin 'ümmetim 73 fırkaya ayrılacak. bir tanesi hak diğerleri cehennemi boylayacak'' hadisi şerifinde geçen 72 sapık fırkadan diyebiliriz.

1|0
    0|0
  • Ebu bekir bağdadiyle yezidin arasında hiç bir bağ yoktur. Yezid kafirin tekidir. Ebu bekir bağdadi hakkında birşey demiyeceğim ama ne olduğunuda anlamış değilim biat etmeyelim ona.

0|0
    0|0
  • Var bence.

0|1
    0|0
  • Bunlar Müslüman degil, ikiside GAVURUN önde gideni!

1|1
    0|0
  • En son Cumhurbaşkanımız RTE sarayın açılışını onlarla yapmıştı. O zaman çok ilgilimi çekmişti ne alaka diye

2|1
    1|1
  • Peygamber efendimizin nesline kıyım yapan yezide halife diyorsanız ben bilmiyorum işide katılın efendim

1|1
    0|0
  • Şu ışıd denen tecavüzü orspu çocuklarını konuşup durmayın artık

2|1
    0|0
  • Bilindik güvendiğim birinden bilgi almadan bu tür konularda yorum yapamıyorum

1|0
    1|3
  • Vardır

0|1
    0|0
    • Zihniyet aynı sanırım, çok benziyor

• Bu saydığın kıyamet alametlerinden birisiydi bu olay bir kez daha olacak ve bil ki kıyamet her an kopmak üzere

0|0
    0|0
  • Bilmediğin tarihi biliyormusun gibi anlatma bugün iran şah İsmaili yaptığı sünni katliamını yeniden ayaklandırdı cennet mekan islam halifesi yavuz sultan selim han ın bastırdığı Şia fitnesi bugün yeniden alevlendi 100 binlerce sünni katledildi ve hala katledilmesi devam ediyor.. allah iran ında işidin de Şia nın da belasını versin Eset ve ona köpek lik eden şerefsizler kendi kanlarında boğulurlar inş

0|1
    1|2
    • Ya yuru git vahhabbi zihniyetli kopek sah ismail sunni katletmis falan filan mezhepci kepaze yavuz ne yapti peki biz aleviler öz. Türk leriz sen ya emevisin ya arapsin soysuz sen bizim gibi Allaha varabilirmisin l*n kadir misiroglu gibi adamlari dinliyosun galba

• İslamı kullanıp masum insanları öldüren herkese diyebilirsin, ben bişey demedim buna, hem müslüman öldürüp hem islamı karalayan kötü reklamını yapan herkese demekte haklısın destekliyorum :)

• He şöyle nihayet 😉

• Yav he he

0|0
    0|1
  • ışidin kökeni ingilizlere dayanır vehabiliği araştırın saçma benzetmeler yapmayın...

0|1
    0|0
  • Niçin tarihte olmuş bir kaç vakıayı İslama mal etmek istiyorsunuz? Katliam denilince akla batı ve tarihi gelir, oralarda gezinsen iyi olur, ayrıca yezid bir islam halifesi değilde, babasından saltanatı almış zalim bir kimseydi.

0|0
    0|0
  • Turkiyede 1 tane Yezit var bilen bilir...

0|1
    0|0
  • Kaynak?

0|0
    0|0
  • spam paylaşım http://prntscr.com/7tf1xv

0|0
    0|0
  • aynenn

0|0
    0|0
  • Harici zihniyetin hılafetın saltana dönüştüğü ve İslamda keskin ayrılıkları oluşturan yezıd ve çevresi dünya varoldukca lanetkenecek

0|0
    0|0
  • Ikisinindr ortak yanı. Sunni olmaları. Hz. muhammedi. kullanarak islami yönetiyor. Her barbarligi yapiyolar ve imam Aliye düşman ikiside

1|0
    0|0
  • Yezid ışid neyse... bu tarz yapılanmalar her dönem vardı.

0|0
    0|0
  • İlk defa senden dduydum bu olayi işid hakkında bir şey diyemem ama alt kademe gerçekten samimi insanlar saf temiz ve dine tamamiyle bağli liderleri hakkinda bir sey diyemem iyi bir arastirma yapmak lazim.

0|0
    2|0
  • Bir koltukta iki karpuz gitmez.

0|0
    0|0
  • Biri bilinen Yezid. Öteki de onun torunu ve ABDA ajanı çağdaş Yezid.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42
Yükleniyor...