Roman yazmak istiyorum, nasıl yapacağım?

Yabancı dil bölümü okuyorum hocalarımın ve çevremdekiler çok iyi kurgu yapabildiğimi tasvirlerimin falan çok iyi olduğunu söylüyor.

Roman yazmak için ne gereklidir?

Nasıl yapacağım bunu bilgisi olanlar ?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Temanın belirlenmesi: Romanda yalnızca bir konuyu ve olayı anlatırsın. Tek bir ana fikri olmalıdır. Aksi halde vermek istediğin mesajın özü kaçar. Ana temadan ayrılmamaya dikkat et. Mesela senin tema diyelim ki şöyle birşey: ölümün olduğu yerde, gerçek yoktur. Bu atmasyon bir örnek ama başta kafanda böyle bir temayı belirlemen ve onun dışına çıkmadan yazman gerekli.

Karakter analizi: Romanın karakterlerini çıkarmalısın. Bir müsveddeye karakterlerini açıklayarak anlat. Ruh hallerini, psikolojik durumlarını, varsa sağlık sorunlarını, deneyimlerini, hayat felsefelerini ortaya koy. Yani insan yarat!

Uslubunu belirle: Romanı nasıl anlatacaksın? Üçüncü bir ağızdan mı? Yoksa roman kahramanının ağzından mı?

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• soruyla alakasız ama ingilizce mütercim okumak istiyorum ne yapmalıyım dil bölümnden mni girmem gerek ? bu arada balık mısın :D

1|0
    0|0
  • hayattan ve yasadıklarından örnekler al her gorduyun güzel romantik seyleri not al kitaba at uyumlu olan herseyi

1|0
    0|0
  • İlk önce çok zaman harcaman gerek acele etmeden bol bol üstünde durmalısın ve bol bol taslaklar çıkarıp incelemelisin yazıcağın türde kitaplardan oldukça fazla okumalısın ne kadar örnek o kadar iyi ve çevrende ki insanlara okutup yorumlarını almalısın profosyonel gözle bakmayan normal insanlarında tavsiyelerini almalısın onların beğenmesi sana güven vericektir sonra işinde uzman birine gösterebilirsin ve onlardan destek alıp hata yaptığın yerler hakkında bilgi isteye bilirsin asla umudunu yitirme en önemli olay bu

0|0
    0|0
  • Nasıl yazar olunur sualinin cevabı :

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Okumak,

Ve

Yazmak.

Dolmadan taşamazsın.

Vesselam.

0|0
    0|0
    • O kadar çok roman okudum ki. :D Küçüklüğümden beri yazarım sanırım bu yüzden ilgiliyim

• kitabı tavsiye ederim link

0|0
    0|0
  • iyi kötü az da olsa Roman okudum :) Yazma işine geldimi Romanı yazma amacı önemli bence

0|0
    0|0
  • roman yazmak için kurguyu iyi yapmak gerekir.çünkü ilerde bir yerde takılıp kalırsan.roman saçma bir hal alıyor denemişliğim var.

0|0
    0|0
  • alıştırma yapmak adına blog yazabilirsin okuyucuların görüşleri açısından

0|0
    0|0
  • Çok mu duygusalsın,İçine sevgini katarsın artık

0|0
    0|0
  • yaz alırız kitabını okuruz :)

0|0
    0|0
  • bak samımı soyluyorum benım hayatımı ele alırsan super olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yazar ya da editor mu olmak istiyorsun bence ustalarından yardım almalısın git bir yazarın çıraklığını yap victor hugo gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...