En beğendiğiniz kitap/lar ve yazar/lar?

Arkadaşlar şu ana kadar okuyup da etkisinde kaldığınız, beğendiğiniz kitaplar var mı? ve ya sürekli takip ettiğiniz yazarlar?

0|0
12|15

En İyi Erkek Görüşü

• Elif Şafak

İskender pala

1|0
    0|0
    • Elif şafağı severim son olarak baba ve piç i okudum onda bayaı hoşuma gitti. ince bi kitap bittiğine üzülmüştüm dogrusu

• evet onun en iyi kitaplarından biri :)

Erkekler Ne Diyor 14

• leo busgaglia"yaşamak sevmek ve öğrenmek"

iskender pala "babilde aşk istanbulda ölüm"

zülfü livaneli"mutluluk"

1|0
    0|0
  • Edebi yazılar anlamında çok zor bir soru; her yüzyılda farklı bir yazar ya da şairi favori olarak görüyorum. Bir de Türk ve yabancı yazarlar var her ülkeden bile ayrı ayrı favorilerin oluyor. Yani sayı çok fazla. Yine de şiir ve düz yazıda birer favori söylemek gerekirse; L.Aragon ve J.Paul Sartre verebilirim. Ama düşün yazılarında biraz daha sınırlı tabi. Çağdaş Türk Edebiyatı ve Türk gazeteciliğinden; Orhan Pamuk,İskender Pala, Hilmi Yavuz, Çetin Altan, Mehmet Barlas favorilerimdir.

1|0
    0|0
  • Bir edebiyatçı olarak söylemeliyim ki kitap okumak liseden sonra gereksiz yere zaman kaybıdır.

(Kastım; roman ve hikaye kitapları.)

0|0
    1|1
    • Kesinlikle seni kınıyorum! Bir de edebiyatçı olarak söylediğin için bir kez daha kınıyorum!

• Sen galiba dediklerimi okumamışsın sayın hocam. Ben kitaptan eğitimden bilgiden bahsetmiyorum. Biz burda sanattan bahsediyoruz. Bilgiyle sanat arasındaki farkı anlamanı öneririm sana. Hatta bunun için sana Tolstoy'un Sanat Nedir ve Ahmet Haşim'in , şiir üzerine bazı mülahazalar yazısını okumanı öneririm link Orda çarpıcı olarak gerçek edebiyatçıyla,edebiyat öğretmeni arasındaki farkı anlatır zaten Haşim.

• Bu arada ufak bir eksik: '' Tolstoy'un Sanat Nedir adlı kitabını'' diyecektim.

• elif şafak don brawn orhan pamuk

1|0
    0|0
  • artık kimse nazım hikmet, ömer seyfettin, yakup kadri karaosmanoğlu,yunus emre vs vs ismini hatırlayan yok nerdeyse biz liseyken hep bu yazarlarla takılıyoduk şimdiler nerde abudik kubidik kitab varsa gençlik onu okuyor prostesto ediyorum:)))

0|0
    0|0
  • coelho paulo-Simyacı

Küçük Arı-chris cleave

Sessiz Ev-Orhan Pamuk

Bitmeyen Kavga-steinbeck

Bin Muhteşem Güneş-Khaled Hosseini

Olasılıksız Adam fawer .

0|0
    0|0
    • olasılıksız ve empatiyi okudum cok güzeldi

• Olasılıksız'a başlarken sayfa sayısının fazla olması başta korkutsada kitabın ilk 100 sayfasını atlatmam ile bir çırpıda bitirdiğim bir kitap olmuştu .İyi kurgulanmış bir kitaptı.

Sol Ayağım kitabını önermeyi unutmuşum ,insana farklı bakış açısı katan bir kitap en azından benim için öyleydi :)

• hımm okumadım onu fakat duydum daha oncedende

• J. R. R. Tolkien -Silmarillion, the lord of the rings series veee the hobbit...

0|0
    0|0
  • ... O'nun kitabı !

0|1
    0|0
  • jean christophe garange=kurtlar imrapatorluğu

0|0
    0|0
  • paulo coelho - ışığın savaşçısının el kitabı

0|0
    0|0
  • geoffry miller: sevişen beyin (the mating mind)

0|0
    0|0
  • Ayşe Kulin-Sevdalinka

Orhan Pamuk-Cevdet bey ve oğulları

Anna Frankın hatıra defteri

0|0
    0|0
  • orhan pamuk-masumiyet müzesi...

paolo celho-simyacı

kabalist

secret

0|0
    0|0
  • John C.Pakin - Siktir Et

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 12

• ahmet ümit - patasana

jean paul sartre - uyanış

zülfü livaneli - mutluluk

elif şafak -aşk

1|1
    0|0
  • danıelle steel

lısa gardner

1|0
    0|0
  • Su siralar stieg larsson'un kitaplarina sarmis durumdayim millennium serisine iyi bir polisiye yazari oldugunu dunmekteyim..

0|0
    0|0
  • peyami safa matmazel noraliyanın koltugu unutamadıgım tadı damagımda bır kıtaptı cok guzel bır eser ve klasık

0|0
    0|0
  • Canan Tan

Elif Şafak

Ayşe Kulin

Takip ettigim baş yazarlardandır :)

0|0
    0|0
  • Tom Robins ve Mehmet Rauf.

(kitap olarak, Parfümün Dansı / Eylül)

0|0
    0|0
  • Semerkant / AMIN MAALOUF

Simyacı /John Ward

İlber ortaylı ve Amin maalouf'u sürekli takip ederim..

0|0
    0|0
  • Frank Peretti - Yemin

0|0
    0|0
  • İrvin Yalom

J.D Salinger

Oğuz Atay

0|0
    0|0
  • Bora Ercan - Odysseus Adaları

Clarissa Estes - Kurtlarla Koşan Kadınlar

Olga Kharitidi - Çembere Giriş

Carl G. Jung - İnsan ve Sembolleri

0|0
    0|0
    • kurtlara koşan kadınlar ismi güzel bi merak uyandırdı :)

• Ünideyken bir psikolojide okuyan bir arkadaşım, hep bu kitabı önerirdi ve ne yazık ki benim de hep aklımdan çıkardı, burda da karşıma çıktı, kesinlikle en kısa zamanda edinmeliyim diye düşündüm bi an "Kurtlarla Koşan Kadınlar" ı

• @floral, destekliyorum:) zaten roman gibi bir kerede okumaya gerek yok. alın evde dursun, aradan girip bölüm bölüm de okunabiliyor.

• Balzac köylüler son okudugum kitap o da güzel

0|0
    0|0
  • Gorki yi severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...