Osmanlı imparatorluğu deyince aklınıza neler geliyor?

Düşünceleriniz neler neler biliyorsunuz paylaşıp bilgi alışverişi yapalım :)

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• islamla birlikte dünyayı kontrol eden tek güç... ve yine islamdan uzaklasrak dağılan bir devlet / imparatorluk değildir osmanlı :)

0|1
    0|0
  • Harem geliyor

1|0
    0|1
  • Şarap, uçkur, kuvvet macunu, işkence, zindan, haraç, talan...

0|0
    1|1
  • Tuhaf bir yapısı var bir bakıyorsun islamı yaşamaya çalışan ya da öyle göstermeye çalışıyor bir bakıyorsun harem gibi yapı olusturup orada birden fazla kadınla birlikte olan padişah... siyasi açıdan onemli devlet ama gununuzda yeri yok diriltmeye çalışanlara diyorum

0|0
    0|0
    • Harem açısından diriltilmesin diyosan haklisin ama siyasi açıdan su an ki amerikanin bile teşkilatlanması osmaliyi ornek almıştır

• Tecavüze 10 yıl verilirken bunu söylememek elde degil

• Şeriat çozulecek olay değil senin eğitim yapın iyi olursa iyi devlet adamı yetişir iyi yasa yaparlar ve kaliteli hakimde ona guzel bir karar verir... Şunu da bil bu tip suclar için idam için yasa çıksa desteklerim ama şeriatı sen bilmiyorsun bence

• şerefli tarihimizin bir devleti

0|2
    0|0
  • 1453.

0|1
    0|0
  • Ötükenden kalkıp gelen bir Boyun devletlü olması ve Viyana'nın kapısına gelip iki kere kırmaya çalışması geliyor aklıma.

0|0
    0|0
  • 1|0
    1|2
    • söylenene bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye... anca hakaret aşağılama tek taraflı bakış millete sağcı mısın solcu musun diye hesap sorma... fişini çektim bu kadar xper yeter sana sanal gülü...

• Ayyyy nolur cekme ya senle muattap bile olunmaz xper gülü ne alaka

• Osmanlı devleti, özellikle ilk 250 yılı. Imparatorluk kelimesi pek yakışık almıyor

0|0
    0|0
    • Devletten imparatorluga geçtik zaten doğru yani

• Imparatorluk, emperyalizm sömürgeciliği çağrıştırıyor o yüzden demek istedim. Devlet-i Âliyye diyebiliriz

• Atalarım geliyor , Soy'um geliyor..

0|1
    0|0
  • ADALET

0|0
    0|0
  • Fatih Sultan Mehmet geliyor

0|0
    0|0
  • Fatih Sultan Mehmet geliyor dünyaya hükmeden bir devlet geliyor güç kudret ve hoşgörü geliyor

0|0
    0|0
  • İkinci mehmet

0|0
    0|0
  • Cariyeler

0|0
    1|2
  • güç hoşgörü

0|0
    0|0
  • hiç bir şey

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Adalet geliyor, mazluma sahip çıkma anlayışı geliyor

0|2
    0|0
  • 3 kıtaya hükmeden anlı şanlı Atalarımıız ❤ sevgi hoşgörü saygı

0|2
    0|0
  • Lale devri gelir her zaman.. Lale devri zamaninda bir lale sogani 300 altin edermis ve biz binlerce almisiz sarayimizi süslemek icin bosu bosuna harcanan paralar..! Lükslük batirdi..

0|0
    0|0
    • Lale tohumları osmanlidan diş ülkeler e kaçırıldı diye biliyorum ama bilen arkadaşımız varsa bizide aydinlatsin

• Bundan sonra bayanlara lale yoook 😃

• Prof sallayacak degil ya ilk once Avrupadan ismarladik daha sonra yetistirdik hatta bir pasamiz yetistirenlere ödül vermeyi vaad ediyordu.. Neyse sen bildiginle kal ;)

• 1299

0|1
    0|0
  • sülüman

0|1
    0|1
  • Entrika.

0|0
    2|1
  • Sülo geliyor :)

0|0
    0|0