Nazım hikmet ve piraye? Edebiyatla ilgilenenler bir bakabilir mi?

Nazım hikmet Pirayeye senin adını kol saatimin kayışına tırnağımla kazıdım demiştir fakat yapı kredinin nazım ve vera sergisinde de görülmüştür ki; kayışta vera yazmaktadır. niye böyle bir yalan söylemişki ya da pirayeye bir dolu mektup yazmasına rağmen niye vera yazmıştır? Aklıma takıldı dalga geçmeden yanıtlarsanız sevinirim

Güncellemeler:
İşte burdan cahillik seviyemiz anlaşılıyo nasılım desem yorum dolardı burası yazık bize çok yazık

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Önceden gerçekten onu seviyor ve bütün şiirlerini ona yazıyor sonra öbürünü görünce hepsini ona ithaf ediyor

1|0
    0|0
    • Yani başka saat alıp onada vera ismini mi kazımış yalan söylememiş mi yani

• Neredeyse herkes aynı hissediyor bu öğrendikten sonra ama sadece o değil diğerleride öyle

• Bu kadar sevdiğini söyleyen adam yalan söylüyosa bizim işimiz zor

Erkekler Ne Diyor 2

• Birincisi Nazım Piraye'ye aşıkken Türkiyededir. Hatta bir adım ötesi, Bursa ceza evindedir. İçeride Pirayeyi büyütmüştür kendi içinde. Yani içindeki aşkı yazmıştır sadece. Haksızlıkmıdır Pirayeye bilemem... Oysa Veraya aşık olduğunda Nazım Moskovadadır ve Vera ile evlenmiştir. Ama kabul etmek gerekir ki Vera için de Mavi Gözlü Dev'i yazmamıştır...

O mavi gözlü bir devdi.
    Minnacık bir kadın sevdi.
    Kadının hayali minnacık bir evdi,
    bahçesinde ebruliii
    hanımeli
    açan bir ev.

Bir dev gibi seviyordu dev.
    Ve elleri öyle büyük işler için
    hazırlanmıştı ki devin,
    yapamazdı yapısını,
    çalamazdı kapısını
    bahçesinde ebruliiii
    hanımeli
    açan evin.

O mavi gözlü bir devdi.
    Minnacık bir kadın sevdi.
    Mini minnacıktı kadın.
    Rahata acıktı kadın
    yoruldu devin büyük yolunda.
    Ve elveda! deyip mavi gözlü deve,
    girdi zengin bir cücenin kolunda
    bahçesinde ebruliiii
    hanımeli
    açan eve.

Şimdi anlıyor ki mavi gözlü dev,
    dev gibi sevgilere mezar bile olamaz:
    bahçesinde ebruliiiii
    hanımeli
    açan ev..

İyi geceler :)

1|0
    0|0
    • Tam olarak cevabımı alamadım ama yinede cevap verdiğin için teşekkür ederim 😊

• roman mı bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...