Salatalıkla hıyar arasındaki fark nedir?

Arkadaşlar ben Azerbaycanlıyım , bizim Türkcede direkman hiyar deniliyor , salatalık diye bir laf yok bizde , olsa olsa salata var :) Ben sizde heç onu duydum hem ötekini , ama hıyarı daha çok insanlara denilirken duydum. Şimdi ne farkları var?

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynı şey ikisi de hıyar daha orjinal ama :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Iste salatalik kibarlastirilmis hali. d insanlara da argo olarak hakaret olarak kullaniliyo ama neden oyle ben de bilmiyorum, sen diyince fark ettm bilmedigimi 😉

0|0
    0|0
    • Salatalık ne alaka ya ) Biraz suni , sonradan elde yapılma bişey gibi geliyo bana )

• peki sende neden domatese değilde hıyara salatalık demişler? :D Domateste aynı oranda kullanılıyor ))
      Tamam tamam )

• Bazi meslek gruplari icinde bu gecerli... toplumda farkli anlamlarda kullanildigi icin ekstra bisey soyleme gereksinimi hissetmislerdir ;)

• Hiçbir farkı yok

0|0
    0|0
  • Dil bilgim yok ama asıl ismi bence hıyar.. Sonra bunun salataya katılınca ismini salatalık yapmışlar başka açıkşaması yok 😁😀😃

0|0
    0|0
  • Hıyar kaba salatalık kibar :))

0|0
    0|0
    • Peki neden hıyarı dişladınız? ) En has türkcedeki söz )

• peki hangi morfologi ve fonetik özelliklerine göre sana kaba geldi? ))

• Olmadı salatalık hakkında roman yazayım :d kaba işte

• İkisi de aynı şey ancak hıyar deyince kulağa daha kaba geliyor sanki bir küfürmüş gibi bu nedenle de insanlar hoşlanmadıkları insan için (genellikle erkek) hıyar diyor

0|0
    0|0
    • Peki neden kaba geliyor? Yani neye göre kaba kabul ettiniz? :)

• Yılın açıklaması bence ))

• alkışlar bana o zaman

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...