Hiç namaz kıldınız mı?

Kılan varsa huzurundan bahsedebilir mi?

0|0
19|37

En İyi Erkek Görüşü

• anlatılmaz yaşanır ondaki huzuru hiç bir yerde bulamıyorsun ama mühim olan başladım mı tam başlıyacaksın orasıda sana kalmış artık

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Sen gülü koklamadan kokusunu merak ediyorsun. Koku anlatıla bilirmi? Bence koklamayı dene

2|1
    0|0
  • Valla hergünüm camide müezzinlikle geçiyor gerisini sen düşn. Ve huzurundan bahsedilez. Kılarsın ve anlarsın. Allah'a dua etmenin güzelliğini :)

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz yaşanır ^^

1|0
    0|0
  • Namaz kılmak huzur getirmez o senin kafanda oluşan bir şey çünkü onu bekliyorsun aaa evet bir ferahlık geldi diye. Hayır gelmedi sen ona inandığın için öyle hissettin. Namaz kılma demiyorum ama beklentin bir ferahlık geldi tüm sıkıntılarım geçti şeklinde olacak ise çok beklersin.

0|0
    1|0
  • Dünya derdinin unutturur asıl derdini hatırlatır namaz dünya sorunlarının geçici ahiret ve sonrasının kalıcı olduğunu anlatır boşuna dünya dertlerine kafa yormamanı anlatır seni rahatlatır. Allah ile konuşursun namazda onun sonsuz sevgisinden yararlanırsın merhametinden yararlanırsın. Sanki namazdan sonra süttan çıkmıs akkaşık zannedersin kendini.

0|0
    0|0
  • Sıkılman gereken bir an ancak sıkılmıyorsun nasılsa. Kılmak istemiyorum hiç çok sıkılacağım diye ancak olur da kılarsam o an sıkılmıyorum.

0|0
    0|0
  • Sadece cenaze namazı kıldım...

0|0
    1|0
  • Ne yaparsan yap mutlu olamıyorsun, sevdiğin dizi yi izlersin ve izlediğin sırada herşey güzel ama dizi bitince içinde bir eksiklik olur. Aynı şeyi yemek için veya aşk içinde düşünebilirsin. Ama gerçek bir bağlılıkla namaz kılmak öyle olmuyor. Namaz kılarken için tamamen huzurlu oluyor ve namaz bittikten sonra da o huzur uzun süre devam ediyor.
    Kalp başka hiç bişeyle tamamen tatmin olmuyor malesef. Bende eskiden böyle biriydim. Şimdi bunlardan çok uzağım çok bozuldum malesef

1|0
    0|0
  • 5 vakit olmasa da Evet kılıyorum. Huzur verir çünkü bu dünya bizim için esasen geçiş dönemimiz olan yerdir. Bir amacımız var yani. taşıdığın beden tamamıyla emanet onu bilipte yaşamak yaşadıkların bir rüya. Ve gerçek ve sonsuz hayatı bilerek rabbime hamd ettiğin de ahiret hayatını ve güzelliklerini düşündüğün de iliklerine kadar mutlu olacaksın

0|0
    0|0
  • Cumaya giderim her zamanda gitmeye gayret gösteririm gitmediğim haftalarda hep bir şeyleri eksik hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Her cuma kılarım. Başka zamanlarda nedense kılmıyorum. Ama kıldığım zaman her işim düzgün gidiyor gerçekten.

0|0
    0|0
  • Evet kıldım.

0|0
    0|0
  • 2 yildir araliksiz kiliyordum son 3 haftadir kilmiyorum

0|0
    0|0
  • Hayatımda şekil barındıran hiç bir ritüele bağlı olan ibadeti yapmadım..

1|0
    0|0
  • Anlatılmaz ki anlatalım inan git bir teravihe kılma izle o an da bile inanılmaz bir huzur kaplar ıcunı

0|0
    0|0
  • evet kıldım

0|0
    0|0
    • huşu içinde huzur ferah geliyor

• namaz çok güzel huzuru yaşamak lazım. henüz tam istediğim gibi değil ama kılmadığımda vicdanım rahat değil. sürekli hayatımda bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır hiç kılmadım..

0|0
    0|0
  • namaz husur bulmak amaçlı değil Allahın rızası için kılınır huzuru zaten Allah sen kılarken veriyor ne sıkıntın varsa alıyor eğer canı gönülden kendini teslim edersen

0|0
    0|0
  • Kendin tecrube edebilirsin kardesim.

Bes dakikani almaz..

0|0
    0|0
  • Kıldım tabi nefisle imanın savaştığı o an namaz bitince içinde bir Rahatlık çok güzel bir şey

0|0
    0|0
  • en büyük huzurum

0|0
    0|0
  • Kildim sen

0|0
    0|0
  • şimdilik 5 vakit :/

0|0
    0|0
  • Kılmadan anlayamazsın

0|0
    0|0
  • anlatmakla olmuyor her insanda farklı tepkiler verir

0|0
    0|0
  • ramazan boyunca 5 vakit kılıyorum. kılmadığım zamanda huzursuz oluyorum..

0|0
    0|0
  • cok kıldım rüyalarımda farkediyo

0|0
    0|0
  • tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • kılıp kılmamak önemli değilki onun kabul görmesi önemli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 19

• Böyle özellikle sınav dönemimde bir stres basıyor, bir bunalıyorum. Allah ım diyorum hani ne oluyor? Çalışıyorum ama olmuyor :( Sonra ezan okunuyor. Derse ara verip o emsali olmayan, tasviri yapılamayacak güzellikteki sesi dinliyorum. Sonra tüm üşengeçliğimi kırıp kalkıyorum ve abdest alıyorum <3 Namaza başladığım vakit tüm Dünya dan soyutlanıyorum sanki.. Derslermiş, dertlermiş, tüm Dünyevi şeyleri niyet ettikten sonra elimin tersiyle arkaya atıyorum ve ALLAH huzurundaymışcasına huşu içinde namazımı kılıyorum... Namaz bitimi dert, tasa, keder her bir şey dua ile son buluyor. Allah a şükürler olsun içimi huzur kaplıyor <3

0|0
    0|0
  • Kıldım

0|0
    0|0
  • ben kıldım güzel sonuçta secde kısmı var ve sen kendini Allah'ın kollarına bırakıyorsun gibi, seni kollayan sarıp sarmalayan bir yaratıcın var ve dua ederken daha çok istekli oluyorsun sanki daha çok hak talep edebiliyorsun görevini yerine getirmenin verdiği huzurla... herkes farklı hisseder aklıma gelenler bunlar.

0|0
    0|0
  • yillar önce enam dinden cikiyorum cehennemde yanicam korkusuyla imanin temelini atayim diye kilmistim da ise yaramamisti.

0|0
    0|1
  • 5 yıldır hemde)

1|0
    0|0
  • Dene ve gor

0|0
    0|0
  • Kıl ve kendin his et bence. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Allah hepimize 5 vakit kılmayı nasip etsin

0|0
    0|0
  • kiliyorum e

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz yaşanır derler ya aynı öyle işte.
    Ama gercekten insanın icinde bir huzur oluyor.

0|0
    0|0
  • çok iyi geliyor gerçekten

0|0
    0|0
  • Kiliyorum ve anlatimaz bir his. Basla ve gör..

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Baya bir huzurlu namaz kılmak için ihlasli olmak gerekiyor

0|0
    0|0
  • Kıldım Allah'a şükür.
    Bahsedilmez, yaşanır.

0|0
    0|0
  • Yaraticiya siginiyosun namazin verdigi haz bam baska diger hersey gibi gecici degil

0|0
    0|0
  • Kıldım daha önce

0|0
    0|0
  • Tabiki

0|0
    0|0
  • Müthiş bir huzur

0|0
    0|0
  • Çok güzel hissiyat oluşuyor kıldıktan sonra rahatlama hissi