Kitap okumayı sever misin? Neden?

Kitap okumayı seviyormusunuz? Seviyorsanız nedenini benimle paylaşırmısınız?

0|0
28|13

En İyi Kız Görüşü

• Bazen kitap bizi okuyor, biz kitabı değil. Bizim içimizdekileri biliyor bizi anlıyor bir arkadaş gibi bir dost gibi..
    Bir başkasının hayal dünyasını, insanları nasıl yönlendirmek istediğini, gerçekleri, yalanları, farklılıkları ve en sonunda kendimi merak ettiğim için..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• Aramızda pragmatik bir ilişki var, ben bir şeyler öğreniyorum, yazar para kazanıyor.
    Tabi şaka bir yana,
    Nedensiz de sevilir :)

1|1
    0|0
  • Cok severim misal şu an elimde okuduğum kitaplarim bitti bayram sonrasi bir d&r a ugrasam kitap alışverişi icin iyi olcak

0|1
    0|0
  • Seviyorum çünkü huzur veriyor.

0|1
    0|0
  • Kitap okumayı çok severim. Kitap sayesinde bir nevi insanların düşüncelerini okuyoruz. Gidemedigimizbyerlere gidiyoruz o kitapla. Kitap mükemmel ya :D

0|1
    0|0
  • Sevmek ne kelime, bayılırım! Romanlar benim hayatımın en büyük parçası. Her birinde farklı kişilerle farklı bir hayata eşlik ediyormuşum gibi oluyor. Şaşırmayı, hüzünlenmeyi, mutlu olup gülmeyi seviyorum okurken.
    Kütüphanem var ve içindeki kitapların bazıları başta olmak üzere çoğu çok değerli benim için. :)
    Okumayanlar çok şey kaybediyor! :)

0|1
    0|0
  • Evet çok severim çünkü bir tek kitap okuduğum zamanlarda kendim olmaktan çıkıyorum ve farklı bir kişilik olarak sonunu bilmediğim bir yolculuğa çıkıyorum. Böylelikle farklı kişiler tanıyıp farklı hayatlar görüyorum..

0|1
    0|0
  • Kitap Okumayı seviyorum çünkü gerçek hayattan kopup kendimi Kitabı'n baş kahramanlardan bir tanesinin yerine koyup olayları hayal ederek yaşamak harika bir şey.

0|1
    0|0
  • Cok okurum desem yalan olur ama. orhan pamuk sevrm ve siir can yucell

0|1
    0|0
  • biraz

0|1
    0|0
  • severim uyuyamadığım zamanlarda kitap okurum uykum gelsin diye ve şuana kadarki kitap arşivim baya geniş

1|1
    0|0
  • Seviyorum çünkü kitaplardaki insanlar daha iyi. Hayatları daha güzel. Daha güzel severler.

0|1
    0|0
  • severim de dedektif polisiye dışında sevmiyorum :/

0|1
    0|0
  • seviyorum farklı dünyalarda gezmek hoşuma gidiyor

0|1
    0|0
  • Çok severim çünkü kitap okurken başka bir dünyadaymışım gibi hissediyorum

0|1
    0|0
  • Kitap okumayi severim çünku kitaplarin arasinda kayboluyorum

0|1
    0|0
  • severim eğer sürükleyiciyse okurum değilse bitiremem kalır öyle

0|1
    0|0
  • Kitap okumuyorum nedenini emin ol bende bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • evet çünkü hayal gücümü kullanabiliyorum

0|1
    0|0
  • Ewett ewetttttttttttt :)

0|1
    0|0
  • Evet, okuyun l*n buralar cahil kaynıyo hep sonra

0|1
    0|0
  • Arada sırada nadiren okuyorum

0|0
    0|0
  • Seviyorum. Bir nedeni yok.

0|0
    0|0
  • Cunku her kitap baska hayat :)

0|0
    0|0
  • Severim. Eglenceli bir şey kitap okumak.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayi sevmiyorum artik. Çünkü hayatin okuyarak değil yasayarak öğrenildiğini anladim. Kitap okumak benim için artik zaman kaybi anlamina geliyor. Kelime haznesi vs için derseniz okuyun.

0|0
    0|0
  • çok severim. kendimi buluyorum.

0|0
    0|0
  • Evet bilgi verir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İlkokul, ortaokul, lise çağında kitap konusunda teşvikler gelir ancak bunu okuyucunun kendi keşfetmesi gerekir. Bana ilkokul çağından beri romanı dayadılar dayadılar, yılda 60bin sayfa kitap okuyorum ama yine de roman okumuyorum. Şiir-hikaye-deneme türleri daha çok hoşuma gidiyor.
    Problem de bundan kaynaklı insanların kendi zevklerini isteklerini keşfetmelerine imkan verilmiyor.

0|1
    0|0
  • Kitap okumak dizi izlemek gibidir
    Kitap okumayı sevmiyorum diyen insan yalan söylüyordur. Sadece sevdiği diziyi sevdiği türü bilmiyordur. Ve sevdiğin türü birkere buldun mu dizilerdeki gibi ikinci kitabı iple çekersin
    Ben dizime kitabıma sherlock ile başladım ve sherlock dan önce hiç kitap okumayı sevmezdim. Ben dizimi buldum unarım sizlerde dizinizi bulursınuz

0|1
    0|0
  • kitap okurken kendimi 3. şahıs kişi olarak ekliyorum hikayeye ve okuduğum süre boyunca bu dünyadan kopup orda o hikayede var oluyorum :D

0|2
    0|0
  • 6. Sınıfa kadar okudum 6. Sınıftan sonra sınıftakiler durmadan kitabı okumuyon resmine bakıyon dediler durmadan sonra hic okumadm

0|1
    0|0
  • Seviyorum, insanı başka bir dünyaya götürüyor.

0|1
    0|0
  • Severim

0|1
    0|0
  • Severim, olayları kafada canlandırmak baya zevkli oluyor.

0|1
    0|0
  • Severim

0|1
    0|0
  • hiç sevmem

0|0
    0|0
  • sevmiyorum

0|0
    0|0
  • severim

0|0
    0|0
  • Hayır sevmem çünkü yazılanları aklımda canlandırmakta zorluk çekerim ve canımı sıkar bu durum.

0|0
    0|0
  • severim bazen

0|0
    0|0
Yükleniyor...