Oğuz Atay'ı okudunuz mu ne düşünüyorsunuz romanları hakkında, siz de tutunamayanlardan mısınız?

“- Beni ölünce onun yanaklarındaki gamzelere gömsünler Olric.
- Siz öldükten sonra gülecekse, külleriniz okyanusa daha çok yakışır efendimiz.” TUTUNAMAYANLAR

Güncellemeler:
Ne ölmek nefessiz kalmaktır; ne de yaşamak nefes almaktır. Yaşamak; sevilmeyi hakeden birine yaşamını harcamaktır

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• oğuz atay'ı hem okudum hem dergilere kendisine yazdığım mektupları yolladım, yayınlandı. hem de edebiyat sohbetlerinde uzun uzadıya konuştum insanlara. ama beni en çok etkileyen şey şuydu: bir gün öğrenci evime bir arkadaşım geldi. duvarımda oğuz atay'ın a4 boyutunda aldığım renkli çıktı fotoğrafı var. gelen arkadaşım da okuyan falan bir insan değil. "bu adamın gözlerinde bir şey var. sıkışmış bir yerlere. büyük bir derdi var bu adamın. sıradan birine benzemiyor." demişti. atay'ı okumak yetmiyor. hissetmek lazım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bir bilim adamının romanını adlı eserini merak ediyorum oğuz atay okumadım ama bu yaz bahsettiğim romanı okucam inşallah

0|0
    0|0
    • evet çok güzel bir eserdir... Atay kendi hocasını anlatır orada umarım hoşuna gider tavsiye ederim

• Tutunamayanları yarım bırakanlardanım. Biliyorum çok utanç verici.

0|0
    0|0
  • Hiç anlamıyorum

0|0
    0|0
    • Oğuz Atay çok zor değildir... isteyerek okursan anlarsın bence

• Öyle de hayatım hep soru çözmekle geçti.. Kitap okuma zamanım olmadı hala da öyle ve boğuluyorum denerken

• haklısın aslında herkes senin gibi zaman kalmıyor artık romanlar türkçe sorularının paragraf kısmında ancak okunabiliyor... o dereceye geldi... duygudan yoksun sürekli sınava hazırlatan bir sistemin kurbanlarısınız malesef

Erkekler Ne Diyor 3

• Çıkarma beni mağaramdan... Yalnızlığa olan alışkanlığımı bozma.

0|0
    0|0
    • Tutunamaynlar bir yanlızlık bir iç hesaplaşma romanı... asla yanlızlığına dokunmaz

• Okumadım

0|0
    0|0
  • bir bilimdamının öyküsünü oku tutunamayan olma

0|0
    0|0
Yükleniyor...