Güzel bir film önerisi olan varmı?

Kardeşimle film izlemek istiyoruz ama ne izleyelim karar veremedik çok uzun bir film olmasın aksiyon falanda olmasın :)

0|0
5|2

En İyi Erkek Görüşü

• Sana klasik Amerikan sinemasını, Avrupa sinemasını ve belgesel sinemayı öneririm. İnanın mükemmeldir. Amerikan sinemasından Breakfast At Tiffany's i , Double İndeminity'i Lifeboat'u , Rüzgar Gibi Geçti ve isterseniz daha bir çok örneği verebilirim. Fransız sinemasından Amelie'yi , Elvada çocuklar'ı, Mr. Klein ı öneririm. İtalyan sinemasından Umberto D. , Bisiklet Hırsızları, Özel Bir Gün ve İki Kadın benim çok beğendiğim eserlerdir. Alman sineması için Fritz Lang'ın bütün eserlerini incelemenizi tavsiye ederim. Ayrıca belgesel sinema alanında çekim teknikleri olsun, yakaladığı karelerin mükemmeliği ve estetiği olsun, basit bir atlayış sahnesini bile değişik açılardan çekişi, kurgusu ve görüntü konusundaki virtüözlüğü ile Leni Riefenstahl'in Olympia'sı pek az eserin erişebilidiği noktadadır. (Belgesel Sinema. 1936-Berlin olimpiyatları anlatılıyor. Propaganda içermez.) Filmlerinde Vertov estetiğini de bulabilirsiniz. Yine daha önce Nazilerin parti kongresini epik bir şekilde yansıttığı belgesel filmi İradenin Zaferi ise yine çekim teknikleri açısından mükemmeldir. Ancak İradenin Zaferi'nin belgesel sinema adına mükemmel bir eser olsada ister istemez propaganda değeri taşıdığını belirtmek gerekir. Ama Olympia için aynı şeyi söyleyemeyiz. Başlıbaşına bir şaheserdir o. Estetikle harmanlanan sanatsal kurgusu ile gerçeği harmanladığı için mükemmeldir. Vertov Demişken onunda kameralı adam filmi mükemmeldir. Sinegöz devrimi dediği sinema manifestosu ile olanı olduğu gibi gösterir. Ama yine sanatsal bir kurgu içinde. Bunları incelemenizi tavsiye ederim
    -Sevgilerimle.

0|0
    0|0
    • rüzgar gibi geçti filmini izlemiştim 4saat sürüyor harika bir filmdi ama diğerleri belgesel sinemalar o tarz pek izlemiyorum ama vakit ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim :)

• Ben her türlüsünü severim. Sağolun 😊

Erkekler Ne Diyor 1

• Uçurtma avcisi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...