Türkiyede Kitaplar Neden Pahalı Yahu?

Bir kitap var ve merak ettiğim bir konuyu öğrenmek istiyordum. Tam internetten kitabını bulmuştum ki kitap 600 sayfa ama fiyatı 37 lira. Neden böyle? İllaki korsan kitap arayışına girecez, sonrada bişey kazanamıyoruz diyorlar.

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum. Tahmin ettigim kadarıyla sayfa sayısıyla kitap fiyatı dengeli degil yani sayfaya göre fiyat verilmiyor. Ben korsan kitap alıyorum ve fiyatlar bu sekilde oldugu surece her zaman da korsan kitap alıcam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sosyal psikolojiyle ilgili demişsin. Kitabın adı ne? Ders kitabıysa daha pahalı olur

0|0
    0|0
    • Öyle göz gezdirirken bulmuştum bundan 1-2 hafta önce. şimdi başka bir kitaba bakarken yine pahalı olduğunu görünce soruyu öyle açtım yani :-D yani kısaca kitabın tam ismini unuttum :-)

• Bu tarz bilim kitapları pahalı olur

• Hmm peki :-)

• Maalesef oyle ya sonra okunmamasindan sikayetciler

0|0
    0|0
  • İkinci el kitap satan yerler var

0|0
    0|0
  • Doğru pahalılar sadece Türkiyede değil

0|0
    0|0
  • Hangi kitaptir o?

0|0
    0|0
  • çünkü işlerini bilmiyorlar. sanki kitap okumak sadece zengin insanların hakkıymıs gibi davranıyorlar. fiyatlar böyle oldukca biz de hep sahflara gideriz :)

0|0
    0|0
  • Kiyabin ismi ne?

0|0
    0|0
  • bir ara bir kitapa 40 lira verdim icime oturdu be

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• sadece 5 ila 10 dakika arası yediğin hamburger içecek patates içeren menüler 13ten başlayıp 29 liraya kadar uzuyor ya da kebaplar 20den başlayıp 50 liralara ve bu kebap hamburger vs 6 7 saat sonra b*k olup lağıma gidiyor bir boka bu kadar para verecekken kütüphanende nesillere aktaracağın kitabın fiyatı mı batıyor

1|1
    1|0
  • Fiyati gayet makul , eğer çok pahalı geliyorsa kütüphaneleri kullan.

0|0
    0|0
    • sen hiç hayatında kitap okudun mu dostum. hindistanda bile bizim ülkemizdekilerden ucuz. maliyeti en fazla 10 lira olan kitabı 37 liraya satıyor. öyle bulunmaz ve çok aranan bir kitapda değil hani.

• Sen hiç bu ülkenin vergi oranlarina bakmadn heralde?
      Dunyanin en çok vergi alan ülkesinde yaşıyorsun haberin olsun öğrenmiş ol, o 37 tl dediğin kitaptan yazar en fazla 10 tl kazanıyor.

• bende onu soruyorum işte neden böyle diye ama sen hoşuna gitmiyorsa alma diye cevap veriyorsun. neyse.

• okumamızı istemedikleri için pahalı. Kendılerınden akıllı kımseyı ıstemedıklerı ıcın o kıtabın yarısına vergı oduyoruz

0|0
    0|0
  • Insanlar cahil kalsın diye herhalde. Başka mantıklı bir cevap bulamadım

0|0
    0|0
  • Ne kadar olsaydı iyi olurdu?

0|0
    0|0
    • 10-15 olsa alırdım. illaki onlarda kazanacak ama araştırdığıma göre kitabın maliyeti 10 lirayı geçmiyor.

• Doğru diyorsun belki insanlarımız ÇOĞU kitaptan bu Yüzden mahrum kalıyor

• Ondan sonra Neden ülkemiz gelişmiyor. Neden Kimse kitap okumuyor. Buyur

0|0
    0|0
Yükleniyor...