Gitar çalmaya başlasam 4-5 parçayı kaç ayda iyi öğrenirim?

gitar çalmaya başlasam 4-5 parçayı kaç ayda iyi öğrenirim?ortalama bir öğrenci yani ekstra bir yetenek yok.

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• ben arkadaşıma 2 günde 1 parça çaldırmıştım hiç gitarı tutmasını bilmiyordu çocuk. 3 akor tamam çaldı :)

ama düzenli çalışırsan 3 ayda bare dahil ( yani parmakların perdelere tam kapamasıyla oluşan akor ) çalabilirsin.

çalma stilleri ve ara sololar süslemeler falan 8-9 ayda canavar gibi olursun panpa.

akorları öğrenirken mantığını kavra mesela C basarken haa C diye öğrenme. onu Do akoru diye öğren G yi sol diye D akorunu re diye öğren anlatabiliyor muyum.çünkü gitarda ilerledikçe akor değil artık solo-akor karışık basacaksın ve geçişler yapacaksın onlar için elin yatkın olur ve çok kolay geçersin.hem ilerki tabları ve perdelerde de rahat çalarsın sesi aldığın zaman mesela 1.ci perdede do basarken direk 5.ci veya 9.cu perdede de rahat basarsın.

başarılar inşallah sıkılmazsın,gitar çalmak ayrı bir duygudur zevkle yap :)

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• özellikle parçada kolay akorlar varsa ve düzenli olarak çalışırsan ayı bulmaz.1-2 haftada öğrenebilirsin.

0|0
    0|0
  • Çalışma saatine ve azmine bağlı olarak,1 ayda öğrenebilirsin.

0|1
    0|1
    • Ayrıca Bach'ın gitar için çok iyi egzersizleri vardır.Parmaklarını çok iyi geliştirir.Onları sakın aksatma.

• nota akorları kaparsan hemen ögrenırsın tabı sanada baglı calısırsan 1 haftada ögrenırsın tabı gtar calmayı ögrendıkten snra

0|0
    0|0
  • 1 ayda ogrenırsın..

0|0
    0|0
  • Parçasına bağlı..

0|0
    0|0
  • ben 6 şarkıyı 1 ayda öğrendim

0|1
    0|1
    • iyiymiş.peki kurs kesin gerekiyormu benim bir arkadaş internetten çalmayı öğrenmişti acaba öyle bir şey yapabilirmiyim ?kursa gidecek vakit yok.

• internettende öğrenebilirsin. ben 1 ay gittim 100 tl verdim anca öğrendim bişeyler işte

• kursa gideceksen kaliteli bir yer olsun.öyle müzik marketlerinin verdiği dandik dundik yerlere gitme.orda da sana extra bişey katmazlar.ben konservatuara gittim 3 ay nota öğrendim.kağıdın üstünde ve gitarın üstünde.ondan sonra akor ve tablara geçtik düşün yani,tam anlamıyla öğrenmek istiyorsan böyle öğren.haa amacın öyle 2-3 tıngırdatmaksa parça öğrenmesi kolay kursa falan gitme hiç netten akorların basılacağı yer gösteriyor dolu site kaparsın hemen :)

• 3 hafta duzenli calis ogrenirsin

0|0
    0|0
  • Sana ve parçanın zorluğuna bağlı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kumsalda ateş yakıp kızlara akdeniz akşamlarını çalacaksın dimi . Bir nesil böyle telef oldu . İçinde heves yoksa , zorla karşılaşınca hemen vazgeçen bir tipsen en fazla nilüferden çok uzaklar da yı çalabilirsin

0|0
    0|0
  • ilk 3 perdedeki düz akorları kullanarak 1 günde 10 parça öğrenebilirsin. pratiğe dökerek 1 haftada hız da kazanırsın. ama sadece kızları etkilemek için direkt parça öğrenmeye kalkma. hevesin varsa sıfırdan teknik bilgilerle başla. hem keyif alarak yaparsın. hem belli başlı şarkılara takılıp kalmazsın. istediğin şarkıyı kendin çıkarırsın.

0|0
    0|0
  • adam akıllı çalışırsan 3 ayda bi çok parçayı çalabilirsin.Ama bunların tam oturması tecrübe edinmene bağlı.Bi arkadaşım günde 12 saat çalışıyodu gitarda.Ama çalamayacağı parça yok.Akorları kaptıktan sonra,klasik parça çalışmaya başla.daha sonra ileri seviye akorları öğrenmeye başla.Bunlar seni baya ileri taşır.

0|0
    0|0
  • şarkı çalmak için gitar öğrenme.gitar çalmak için öğren.

0|0
    0|0
  • Aslan, gitarın modası geçti. Artık kızlar klarnete tav oluyo. Sen ona başla. Ciddiyim bak. Viola çalsan ohoooo her gece bir tane garanti. Ama obua filan çalma. kamış mamış kullanılıyo. İğrenç yani.

0|0
    1|1
    • hacı kızlar için değil gitara merakım var ondan.

• ben mükemmeliyetçi bir adamım bir işe girersem öyle 3-5 parçayla bitirmem ama 4-5 parçayı kulaktan diyorsan 1 ayda çalarsın bence

0|0
    0|0
  • Ben nirvana dinleyerek başladım çalmaya.4 yıldır les paul gibson ritmik gitar çalıyorum.İstersen başarırsın dostum.

0|0
    0|1
  • yeteneğine bağlı bu.

0|0
    0|0
  • 0 yetenek ile 4-5 parçayı 15 günde çalabilirsin rahatlıkla (düzenli olarak çalışman halinde)

0|0
    0|0
Yükleniyor...