Hepiniz neden dandik kitaplar okuyorsunuz?

fark ettim sitede kitaplarla ilgili paylaşım olduğunda herkes dandik kitaplar okuyor öneriyor amerikan emperyalizmi popüler kültürle birleşerek o kadar iğrenç yazarlar doğurmuş ki yok
jojo moyesmiş yok nora roberts cristian hannah mış epsilon yayınlarının bütün kitapları
bunların türk versiyonu pucca mı zukka mı ne kahraman tazeoğlu uğur koşar bunlarda yazar mı ya
yaşar kemal refik halit sabahhattin ali yusuf atılgan krallar gibi türk edebiyatı varken kafka , dostoyevski , a. g marquez , kazancakis , camus, andre gide ler dururken sizinde okuduklarınız kitap mı yani?

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Pucca gayet iyi, zucca'yı bilmiyorum taklidi galiba, çok severek okuyoruz arkadaşlarla. Siz Pucca'yı anlamıyorsunuz :/

Bir de o A. G. değil G. G. olacaktı :) Tahminimce.
    Bazı kitapların mutlaka okunması taraftarıyım. Dostoyevski, Albert Camus, Kafka, Goethe, Yusuf Atılgan; ya da Seneca, Sokrates vs gibi yazarları herkesin okumasını bekleyemezsiniz; ama en azından Don Kişot'u, ya da Türk edebiyatından İnce Memed'in en azından ilk kitabını herkes okumalı bence. Bugün saçma sapan bir çok ev kadını fantezisi romanlarıyla, ver gazı yürüsün kafasında kişisel gelişim dışında kitap okunmuyor.

İnsanlar okumayı bir boş zaman aktivitesi olarak görüyorlar. Bu yüzden basit gördüğümüz bir çok yazarı bu konusa başarılı kabul edebiliriz :) Ancak kitabı popüler kültürün tükettiği bir metaya dönüştürdüler, bu açıdan kınıyorum :D

Klasik okuyorum zihniyeti de bana komik geliyor. Yüzlerce yılı kapsayan bir olguyu, tek bir başlık üstünden değerlendirmek de insan ufkunu daraltır. Klasik olmayan, ya da kanonda adı bile geçmeyen onlarca kitap sayabilirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• "Farklı" olmak adına yapılıyor. "Zevkler-renkler tartışılmaz" ile de bu yozluğun üstü örtülüyor.

0|0
    0|0
  • Doğru bir noktaya parmak bastın. Fakat, Rus edebiyatını tek geçerim dostum. Sebahattin Ali okumaktansa Nikolay Gogol okurum açıkçası.

0|0
    0|0
    • aynen bende rus edebiyatını daha çok beğeniyorum özelliklede dostoyevskiyi.. fajat bu türk edebiyatının değersiz olduğu anlamına gelmez hele ki eleştirdiğim kitapların yanında

• Ne demek azizim. O sizin harikuladeliğiniz.

• :)))

• Ben hic kitap okumadim pampa

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum

0|0
    0|0
  • Kitabın dandiği olmaz sen buna kapılmışsın 'Çok fazla okuyan ve beynini çok az kullanan bir adam, basit düşüncenin tembel alışkanlıkları içinde kalır.'

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
  • Yani Ergenekon detanı Alper TUnga sagusu okusunlar dimi avrupa sevdası bitmiyor bizim millette Türk kitap yazsın okunmaz Çalıkuşu romanını ingilizceye çevirsinler bak nerkes nasıl okuyor.

0|0
    0|0
  • Klasikler güzeldir ama güncelleri de takip etmek lazım.

0|0
    0|0
  • iyi bişeye benziyodu okuyodum ne güzelde t. edebiyatı dedin ben afk

0|0
    0|0
  • ayşegül serisi dururken onlarda ney :)

0|0
    0|0
  • Sinestezya kitabina basladim baya guzel bir kitap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sabahhattin aliyi filan bnde severm ama yeni cikan yazarlarinda guzel eserleri var onlara dandik demek saygisizlik dogrusu

0|0
    0|0
  • Ben klasik okurum zaten

0|0
    0|0
  • Kesinlikle haklisin tebrik ederim

0|0
    0|0
  • Katılıyorum ama yeniliğe de açık olmak lazım bana göre 100 temel eser içindede aman aman yazarlar pek mevcut değil bir mustafa kutlu,, bir fatma aliye, yahya kemal bunlar çok değerli bence...

0|0
    0|0
  • Yerden göğe kadar haklısın fakat bir şey farkettim popüler kültür karşıtı azınlıklar popüleriteden kaçarken ona avlanıyorlar. Yani demek istediğim Kafkalar, Geoge Orwel'lar da alternatif bir popüler kültürün elemanları haline geldiler.

0|0
    0|0
  • sen ne okuyorsun aynen genelleme yapmayım ama dandik kitap okuyan çok

0|0
    0|0
  • herkes sevdiği türlerden okuyor sanane bizene kimene :D

0|0
    0|0
    • sizene banane konusunda haklısın ama bu kitaplar beş para etmez insanları moronlaştırdığına inanıyorum

• nedense sabahattin ali yaşar kemal felan benim dikkatimi çekmiyor alıp okudummu hayır ama edebi kitaplara karşı önyargım olsa gerek. yabancı kitaplar hep dikkatimi çekiyor herkezi tarzı farklıdır monotanlaştırdına inansanda.

• yabancı kitaplar hiç gerçekçi değil hepsi koca bir yalan asıl gerçek hakiki kitaplarda avutuyor insanlar o kendilerini o yabancı niteliksiz kitapları okurken

Yükleniyor...