İslamda 3 kere boşandıktan sonra karın başkasıyla aynı yataga girmden barışamıyorsun, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Boşanmakta cok kolay küfür etsen bile cıkıyormuşsun nikahtan. Ozmn cogu kişi nikahsız ilişkiye giriyorlar. Bu nasıl iş. Ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
3. defadan sonra başka adamla evlenmesi gerekiyor. Siz razı olur musunuz müslüman olarak? Bana cok ters geldi.
"Eğer kadını bir daha boşarsa, bundan sonra artık başka bir kocaya varıncaya kadar ona helâl olmaz. Eğer ikinci koca da onu boşarsa, Allah'ın hududunu sağlam tutacaklarını ümid ettikleri takdirde öncekilerin birbirlerine dönmelerinde her ikisine de günah yoktur. İşte bunlar, Allah'ın tayin ettiği hudududur. Bunları, bilen bir kavim için açıklıyor."
Kuranda aynı böle yazıyor

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• islam dini bilgi gerektirir... bilgi edinmeden konuyu sak dıye yazarsanız kafanızda oyle muallaklar kalırken anlamadan dinden çıkarsınız..
    evet dinimizde böyle birsey var ama doğrusunu söylim..

İslâm'dan önce Araplar karılarını diledikleri kadar boşarlar, sonra tekrar geri alırlardı. Bu hal kadınlar için bir işkence idi. Kur'an-ı Kerîm bunu yasakladı ve boşamanın iki defa olacağını bildirerek Arapların bu uygulamasını yasakladı ve üç talakla boşanan kadınlara bir daha dönülemeyeceğini bildirdi (el-Bakara, 2/229).

eşlerin birbirleriyle tam olarak boşanmaları için 3 talak şarttır.. bu Talak verme iznide sadece erkeklere verilmiştir.. kadınların kocasını 3 talakla boşaması gibi bir durum söz konusu değildir
    (talak=boşol=boşadım seni gibi kelimeleri söylemeye denir)

1 kere talak verirlirse yani seni boşadım defol git babanın evine falan gibi sözlerde sadece 1 bağ kopmuştur. eşi eve dönerse tekrar helalidir. Tekrar 3 bağa tamamlamak için Nikah tazelemeleri uygundur.

2 kere talak verirse yani seni boşadım seni boşadım defol git gibi sözlerde 2 bağ kopmuştur. eşi evine dönerse yine helalidir. 3 bağa tamamlamak Nikah tazelemeleri uygundur.

3 kere talak verirse yani seni boşadım seni boşadım seni boşadım (veya boş ol boş ol boş ol) artık 3 bağda kopmuştur ve eşi geri dönerse helali değildir. Eğer koca ben pişmanım, sinirle söyledim, 3 tanede çocuğumuz var gibi sözlerle gerçekten eşler birbirine kavuşmak isterse işte o zaman Hülle meselesi işin içine girer.

Hülle Olayı: 3 talakla kocasından boş olan eş tekrar kocasıyla anlaşıp geri dönme kararı alınırsa 3 iddet dönemi (3 hayız dönemi) geçtikten sonra önce başka bir erkekle nikahları kıyılır. Ancak burdaki önemli husus niyet geçici olmamalıdır, yoksa o nikah batıl olur. Ve o kişiyle Zifaf gecesinde cinsel birleşme olması gerekir. ondan sonra o erkek kadını 3 talakla boşar. sonra o kadın eski kocasıyla tekrar nikahlanıp aile hayatını devam ettirebilİR CENABI ALLAH KADINLARINIZA IYI BAKIN ONLAR DEĞERLİDİR demiş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• O kadar basit değil. Biraz öğren bilmeyen insan da inanmasin.

Ama tamamıyla Boşandıktan sonra karın başkasıyla evlenip ayrilmadan evlenemezsin.
    Boşanma hoş karsilanmaz kötü bir olay..

0|0
    0|0
  • Bu boşanmaları zorlaştırmak için yapılmış bişeydir boşanmak helal kılınsa da Allahın en sevmediği helaldir ve eşler ayrılırken arşı ala titrermiş boşanacakları zaman bir daha evlenemeyeceklerini bilsinler çocuk oyuncağı sanıp boşanıp boşanıp evlenmesinler diye

0|0
    0|0
    • Belki gercektir ama fazla batıl olağanüstü şeylere inanma cogu sallamasyon

• Yanlış ve yalan olan larda var onu diomm

• Yalan yanlışları vardır illaki ama yalan olma ihtimali olmayanlar da var sonuçta aynı şey on tane fıkıh alimi tarafından farklı ülkelerde aynı şekilde açıklandıysa bu doğrudur

• küfür edince boşanıldığını ilk defa senden duydum. bir ayrılıp bir barışıp boku çıkarılmasın ve evliliğin şakaya gelmeyeceği anlaşılsın diye konmuş bir kural olabilir. bence mantıklı

0|0
    0|0
  • razı olmakla alakası yok onun bir amacı var kafana estiğinde kadınını bırakama diye sonuçta çoğu erkek bu durumu kabullenemez amaç ta bu zaten

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok uydurma

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben bu işin mantığını anlayamadım zaten. Niye böyle bir şey gerekiyor ki?
    Yani boşandıktan sonra başkasıyla nikah kıymadan tekrar niye evlenemiyorsun ki?
    Acaba oyun oynar gibi zırt-bırt nikah bozup nikah yapmaya engel olmak için mi?

0|0
    0|0
  • Kimine fantazi işte

0|1
    0|0
  • Ona göre işte ÇENEYİ sıkı tutmak lazım... :S

1|0
    0|0
  • Küfür de bozulmuyor diye biliyorum 3 kere boşol demek gerek

0|0
    0|0
  • Caydırıcı olsun diye.

0|0
    0|0
  • Kim demiş onu kardeş bana bir Göstersene

0|0
    0|0
  • 3 defa boşanmak değil o. 3 kez boş ol demek yani talaktan sonra boşayınca kadın baskasıyla evlenip üstüne cinsel ilişjiye girmeden tekrar nikaha alamaz erkek. amacı da erkeğe gözdağı verip aile müessesesini korumaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...