Kapat

Siyaset hakkında bilgi sahibi olmak önereceğiniz şeyler neler?

Şu ana kadar hiç siyasete ilgili olmadım, normal bir insandan az şey bilirim hatta bu konuda ama şimdi biraz bilgi edinmek istiyorum ancak nerden başlayacağımı bilmiyorum. Hergün mutlaka gazete okunmalı tamam ama buna ek olarak yapabileceğim şeyler, okuyabileceğim kitaplar neler?

1|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle siyaset dürüst insanın yapacağı birşey değildir. siyasetin diğer adı yalan siyasetçinin bir diğer adıda yalancıdır. Yani iyi yalan söylemeyi bileceksin. 2. si insanları bu yalanlarla kandırıp ikna kabiliyetine sahip olmalısın. 3. durum ne kadar kötü olursa olsun toparlayacak kapasiteye sahip olmalısın. 4. tüm bu özelliklerin yanı sıra arkanda sermayesi ve çevresi çok olan güçlere ihtiyacın var. Son olarak başkalarına kuklalık yapmayı kabul edeceksin. ha unutmadan haram helal demeyip devletin malını götüreceksin. Şimdi ben bu özelliklere sahibim ve bunların hepsini yapabilirim diyorsan senden iyi bir siyasetçi olur...

0|0
    0|0
    • Bu özelliklere sahip değilim ama amacım da siyasetçi olmak değil zaten herşeyin işleyişini vs bilmek :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 10

• ilgili kitap istiyorsan yazar Cüneyt ARCAYÜREK: Etekli demokrasi . cumhur baba . demirel kanunu. haliçte yaşayan misonlar . derin devlet şu çılgın türkler. reis. meclisin arka odası. dün cemaat bugün devlet. son olarak adolf hitler unutmadan lenin. stelin. ve kenedyy bu kitapların hepsi siyaset içeriklidir ama bilgilerin yanlış doğru olduğunu bilemem

0|0
    0|0
  • insanların gözüne bakarak yalan söylemeyi öğrenmekle baslayabilirsin

0|0
    0|0
  • gazeteler tartışma programlarını takip et ama bayağı artık onlarda sansürlendiği ve akp yandaşı olduğu için biraz da gözün açık olsun

0|0
    0|0
  • Öncelikle belirli bir görüşün, ideolojin olmalı. Eğer bilgin tamamen sıfır, her şeyi en baştan (sağını-solunu vs.) öğrenmek istiyorum sonra karar veririm diyorsan belirli başlı kitaplar, mutlaka tanıman gereken insanlar var.

0|0
    0|0
    • Tamamen sıfır değilim ama sıfırdan başlayarak öğrenip o konuya hakim olmak istiyorum

• Ne mesela bu kitaplar ve kim bu tanınması gereken insanlar yardımcı olabilir misin, nasıl öğreneceğimize dair?

• konferanslara git özellikle akp üye ol ve içlerine karış çünkü şuan en iyi siyaseti onlar yapıyor gidipte ülkü ocağına üye olayım deme :D

0|0
    0|0
  • "Andrew Heywood - Siyaset" sıkılmazsan bu kitabı oku. POLS101 ders kitabıdır. Siyasetle ilgili bilmen gereken herşeyi özet halinde anlatır.

0|0
    0|0
  • gazetelerde siyaset öğrenmek biraz saçma geliyor, bütün gazeteler karşı siyasi görüşün açığını ortaya çıkartmaya çalışır, kitaplara yönel

0|0
    0|0
    • Mesela hangi kitaplar ama?

• siyasetle ilgili kitaplar okumuyorum, ama gazete okumaktan daha faydalı oldğunu söyleyelbilirim gazete okuyorum

• bir partinin siyaset akademisine katıl...

0|0
    0|0
  • neden öğrenmek istiyorsun

0|0
    0|0
  • İbn-i Haldun ve Andrew Heywood okuyarak başla.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• vikipediden genel hatlarına ve genel kavramlara bak , ne olmuş ne bitmiş bu zamana kadar öğren .sonra kendi görüşlerini oluşturmak için başka kaynaklara ihtiyacın olur zamanla.

0|0
    0|0
  • Baada diyi verin

0|0
    0|0
Yükleniyor...