Nazim Hikmetin siirleri cok sacma degilmi?

Yahu bu adam nasil sair olmus? Bu siirmi uykuda konusmakmi?

Siire bak:"Mister Dallas,
sizden saklamak olmaz,
hayat pahalı biraz bizim memlekette.
Mesela iki yüz gram et alabilirsiniz,
koyun eti,
Ankara'da 23 sente,
yahut bir kilodan biraz fazla mercimek,
elli santim kefen bezi yahut,
yahut da bir aylığına
yirmi yaşlarında bir tane insan
erkek,
ağzı burnu, eli ayağı yerinde,...

Güncellemeler:
Sirf solcu oldugu icin hepiniz onu seviyorsunuz degilmi?

Bu adam 23 sentlik asker siirini Guney Koreni savunmaya giden askerleri elestirmek icin yazmis. Yani N. Himet Kuzey Koredeki irgenc yonetime destekci olmus.

Daha otesi varmi? Kuzey Koreye sempati duyan birisini sevmek rezaletdir.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• komünist bir soysuzdan ne bekliyordun?

0|1
    2|1
    • Türk olup swastika logosunu profil resmi yapmak, yurtdışında swastika sancaklı insanlar türkleri yakıyor,
      Cahillik level overload

• Cahillik? o işaret kadim Tüklerin oz tamgasıdır hitler asyadan kesfetmıstır zaten önce araştır sonra havla

Kızlar Ne Diyor 3

• Siir yazmis en çokta gerçek hayatin içinden yazmis çok anlamli sen kafiye aramak yerine içindeki anlama bak derim

1|1
    0|1
  • Buna didaktik şiir denir. Adam mizah yoluyla eleştirmiş. Vay arkadas, yurt dışında Nazım Hikmet gibi bir şair olsa yere göğe sığdıramazlar. Bizimkiler saçma diyor

0|1
    0|1
  • Ne anlattığını anlayamayacak kadar düşük IQ'lu kişilere anlamsız ve saçma gelmesi gayet normal

1|1
    0|1
    • Beni konusunu demiyorum. Elestirisi dogru ola bilir. Ama sorum su:"Yukarida yazilan sey SIIRMI?"

Keske sair degil gazetede kose yazar olsaydi. Bunun nesi siir?

• Ne yazmalıydı?
      "Ay aşkım, senin için yanıyorum" falan diye zırlasın mı? Ya da kafiyeli olsun diye "yayayaya ben çok güzel xD" falan mı yazsın?
      Şiir dediğin akustik olmak zorunda değildir, yukarıdaki de bir şiir.
      Beğenmiyorsan beğenme

Erkekler Ne Diyor 1

• Sen iki lafı bir araya getireme , kelime haznesi ilkokul çocuklarının ki gibi olsun , daha soru eklerini ayıramama , sonra git memleket şaiirini eleştir. Olacak iş değil !

1|0
    0|1
Yükleniyor...