Hangi yönetmenler ve filmleri favoriniz?

Hangi yönetmenler ve filmleri favoriniz?

Peter Jackson ve Yüzüklerin Efendisi serisi benim için...

#StanleyKubrick

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Tag'lere bakıyordum, Kubrick'i görünce yüzümde güller açmış olabilir. Bu adamın kusursuzluk ve detay hastalığı bende de var, çok benziyoruz. Çok yakın hissediyorum kendime dolayısıyla en sevdiğim yönetmenlerden biri. Sadece bu yönü değil tabii ki, filmleri de bir o kadar harika. Otomatik portakal, 2001 uzay macerası, Shining ve nicesi.

Woody Allen severim birde ben. Michael Haneke'de iyidir.. çektiği tarz filmleri seviyorum. Funny games mesela. Steven Spielberg, bazen tekrarı niteliğinde bir çok film çekse de, evet çok iyi olanlar var arada.. Jurassic Park onun eseri, çocukluğumun filmi yeri başka bende. Schindler'in Listesi, Back to the future ve nicesini sinemaya kattı.

David Lynch ve Alfred Hitchcock'da iyi, özellikle Hitchcock sinemada öncü yönetmenlerden biri. Sapık gibi bir klasiğe imza atmış veya Rear window var.

Sevdiğim bir çok film var hangisini saysam; 12 angry man, 3 idiots, Black, Guguk kuşu, Makas eller, Notebook vs..

0|0
    0|0
    • Bu kadar nitelikli cevapları uzun zamandır görmüyordum, hoşgeldin, Ben de benim gibi birilerini görünce sevinmiş olabilirim. Teşekkürler :)

• Niteliğiniz dili kullanmanızdan belli, asıl ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 1

• got dızısı favorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Aynen senin dediğin

0|0
    0|0
  • Dabbe serisi
    Hasan Karacadağ

0|0
    0|0