Basçı mı solist mi olmalıyım? Uyuyamıyorum sıkıntıdan, İMDAAT?

2 yıldır bas çalıyorum. Sesimin çok iyi olduğunu söylüyorlar, şarkı söylemeyi de çok seviyorum ama sahne korkum yüzünden ve bas çalmayı çok sevdiğimden bir solist aldık gruba. Geçen hafta iki gitaristimizden biri ayrıldı. Bugün iki arkadaş yanımıza geldi, bana bir teklifte bulundular. Biri gitarist, diğeri de basçıymış. Bana "Herkes sesinin çok iyi olduğunu düşünüyor. Her yere sorduk senin adını verdiler. Basta da iyisin biliyoruz ama sesinin orjinalliğinin yerini tutmaz. Sen solist ol, biz de grubuna basçı ve gitarist olalım." dediler. Ben de düşüneceğimi söyledim, ama bildiğiniz aşığım enstrümanıma. Öte yandan bu büyük bir fırsat. Grup arkadaşlarım da atladı, lütfen kabul et senden iyi solist mi bulacağız, diye. Ne yapmalıyım?
Anket yaptım ama görüşünüzü de belirtin lütfen.

• Grubun solisti ol, bası arada bir çalarsın.
    A seç
  • Bas gitarist gibisi mi olur, basçı olmaya devam et.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
46

En İyi Erkek Görüşü

• İkisini de yap.

0|0
    0|0
    • Bazen hem çalıp hem söylemek zor oluyor, bası duymak zor olabileceğinden.

• Ve ikisini de gruba almamız karşılığında gelecekler basçıyı alma gitaristi al olmuyor

• Doğrudur. Solistliği dene. Baktın olmuyor dönersin zaten.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Şöyle bir durum var. Bir çok ünlü grubun solistleri genelde çokta iyi enstruman çalarki kendi grubundaki gitaristtende daha iyi. Ama solist olup grubun markası olmuşlar.

0|0
    0|0
    • Öyle, sizce ne yapmalıyım?

• Bass çalip solistlik yapmak biraz zor bir iştir. Yapan var ama çok ciddi bir çalışma ve hakimiyet gerekir. Solist olman enstruman çalmana engel değil. Hala diledigin gibi ugraş. Metod çalış. Grubunda eğer daha iyi bir konuma gelecekse solist olarak değerlendir kendini. Sahnede bassçı olarak görünmek istiyor olabilirsin. Ama insanlar bass gitarın önemini pek bilmiyolar. Gitarlar isi goturuyo zaten bass ne ise yariyo gibi kendi kendilerine soran tipler gordum şahsen. O yuzden bass hakettigi değeri pek görmüyor zaten. Heleki bir kadın çalıyorsa iyice basite indirgiyolar. Grubum varken bassçım kadındı hemde sevgilim. Çok yakınirdı.

• Bence solist olarak devam et bass gitar gerçekten çok önemli bir entrümandır ama Sende biliyorsun bass gitar ağır bir enstrüman ve belli bir zaman aralığından sonra insan vücudunu zorlar eğer gerçekten enstrümanına aşıksan içindeki sesi dinle derim. Çevreyide unutmamak lazım ama sesin beğeniliyormus bu seni daha çok ön plana taşıyabilir :-)

0|0
    0|0
  • Aşık olduğun sevdiğin birşey yanı başında dururken. Ki hayatında sevmediği işte çalışan insan dolu. birilerinin dost eş vs. dediği ile o sevdiğin yanında iken çalarken birakamadigin müzik aletini atıp sözcükler soylemekmi. caymam. bas devam. bende zamanında bateri caliyordum. ama gitar sevdam daha ağır geldi. Parmaklarim acısın kanasin. Vazgeçmem.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • ikisini de aynı anda yapabilirsin. yoksa sen sakız çiğnerken yürüyemeyenlerden misin :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence firsati tepme. Dene enazindan. Basi zaten istedigindd yine calarsin. Denemekte fayda var bence, belkide solist olmayi cok seveceksin! Baktin gercekten olmuyor istemiyorsun birakirsin solistligi. Ama bence denemeye deger! :)

0|0
    0|0
  • Hem calıp hem soyleme gıbı bısey yapamıyo musun

0|0
    0|0
    • Basta biraz zor :) Hem ben hayır basçı alamayız dersem gitarist de gelmeyecek :(

• Bence ıkısını de yap arada bır calarsın dıye dusunuyorum ama sen bılırsın

0|0
    0|0

0|0
    0|0
Yükleniyor...