Dahi Diktatör. Atatürk bir Diktatörmüdü?

Merhaba.

Herkese Celal Sengör Hocamisin Atatürk üzeri yazdigi "Dahi Diktatör" kitabini okumasini tavisye ederim :)
Celal Hoca burada Kitabini anlatiyor.

Videoyu, diktatör konusuna gelinceye kadar gecmek istiyorsaniz 11:55 dakkikasina cekin ve biraz izleyin konu acalacak. Biraz bekleyip izlerseniz Cevapi alacaksiniz. Ama Videonun tamamini izlemenizi tavsiye ederim.

Peki sizin fikriniz ne? Celal Sengör ve cikardigi yeni kitap üzeri ne düsünüyorsunuz? Atatürkün Problemlere yaklastigi yöntemler üzeri ne düsünüyorsunuz?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• En kısa zamanda okuyacağım. Diktatörlük mevzusuuna gelince atatürk her şeyden öte bir askerdi ben onun askeri yanını beğeniyorum siyasi beyni tartışılır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Diktatördü tabi ki. Seçimsiz, askeri darbeyle başa gelene diktatör denir ama insanlar bunu kabullenmeyip hakaret olarak algılıyor.

0|0
    1|1
    • Keske cevap vermeden önce videoya baksaydin...

• @Esluna

iktidar yakini veya Muhafazak kaynaklar zaten güvenilmez. Yalancilik bunlar arasi gayet yaygin.

• Kadir mısıroğlu gibi karaktersiz insanları dikkate almam, bu ülkenin gerilememe sebebi putlaştırılmış kemalizm ve dindarlıktır. şapka kanunu için attığım kaynakta idam edilen kişilerden idam edildiği mahkemelerden bahsediyor gir bak biraz bilgi sahibi ol gel karşıma, fakat hiçbir fikre sahip olmadan "yunan işbirliği, halkı kışkırtma" gibi savunmalar yapma. Bana delil göster kaynak göster. Yahudi Vakko'nun italyadan 2. el getirdiği şapkalar o dönemin 3 memur maaşına kanunen zorunlu kılındı, yurdun her yerinde eylemler yapıldı hükumet demir yumruk politikası izledi o zamanın dergileri gazeteleri mevcut hiçbir şey gizlenmedi ört pas edilmedi. Hiçbir kanun desteklemeyen istiklal mahkemeleri bu kişilere tek ayak üstünde ceza verdi dersen anlarım, tipik bir kemalistle konuştuğumu ve üzülerek söylüyorum gerici bir kemalist kafaya ayırabilecek vaktim bundan ibaret :)

Yükleniyor...