Misyonerlik çalışmaları yasaklanması gerekli mi sizce? Islam. disi dinler yasak olsun mun?

Tamam anneden babadan doğanlar birsey demeyiz ama müslüman birinin din değiştirmesi sizce yasak olmalı mı müslüman iken Hristiyan olan birine ibret alemi için korkutucu cezalar nasıl olur sizce?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Yeni dogmus bebege musluman da yazilmasin o zaman..
    Bir dinden cikmak icin once o dine girmek gerekir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• müslümanliga gecenler de cezalandirilsin.
    ayrim yapmamak lazim o halde.

2|1
    0|1
  • (Dinde zorlama yoktur.) [Bekara 256]
    Eğer bir insanı Müslüman olması için zorlarsanız, Müslüman olmasının ne önemi kalır?
    Madem öyle, Hristiyan birinin din değiştirip Müslüman olması veya ateist birinin inanmaya başlayıp Müslüman olması da cezalandırılsın.
    Herkes kendi istediğine inanmakta özgür, başkasının değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 22 haziran 2005’te Danıştay, “Misyonerlik yasa dışı faaliyet değil, dinî bilgidir, din yaymak da din özgürlüğüdür” şeklinde bir karar almış.

Bu karar insan ayrımcılığı yapmamak adına hukuki; çünkü hukuki açıdan hiç bir fikrin, ideolojinin ve dinin puropaganda edilmesinin yasaklanmamasının gerektiğini söyler.

Bir inancı yaymanın başarısı , diğer inancın doğru ve sağlam yerleşmemesinden kaynaklanır. Yani bu ülkede yasaklasan da adam gider başka ülkede din değiştirir, kimse bir dinde zorla tutulamaz , bu islam da olsa dahi.

Korkutucu cezalar derken , bir de ibreti alem de eklersen bunun adı eşkiyalık olur. Ne yapmak istersin , yüksek binadan atmak mı iki araba arasına bağlayıp çektirmek mi?

Bu arada ben İslamı bilen Kuranı 3 dilde birbirine çevirebilen biriyim ve Kuran'da söylenen " senin dinin sana benim dinim bana " ise , bu tarz şiddeti düşünmek de islamla bağdaşmaz, aksine kadı kararı iel katl'in vacip olabilir. Koskoca Osmanlı bile gayrimüslim üzerine böyle fikirlerle gitmedi , eşit gördü yeri geldi korudu...

2|1
    0|1
  • İslam böyle bir şeyi hoş görmez. AKSİNE, İslam zorbalığa karşı durur. Aynı İslam ateistlere bile küfretmemeyi emreder. Zira onların da bir gün müslüman olma ihtimalleri vardır der. Böylesine güzel bir din olan İslam ile şu yazdığının yan yana gelmesi bile barbarlığın son noktası olur. İslam'a çamur atmak isteyen çanakçıların da işine gelir.

0|0
    0|1
  • Nİye yasak olsun din hürriyeti var ve bu kur an da var ayrıca baskıyla cezayla zaten bir şey olmaz

0|0
    0|0
    • Nerde var kuranda ayet ver o zaman
      kim islamdan başka din ararsa kabul olmaz ve her k dinini değiştirirse ona süre verilir eğer islami geri donmezse murted olur ve katli vaciptir

• e yuh araştır bak kardeş daha bir şey demiyorum ama şuna eminim islamda katli vaciptir diye bir yer yok..

• kafir sünni derken mezhebin nedir?

Yükleniyor...