Kültürlü ve bilgili olma konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Kültürümü arttırmak bilgi birikimimi geliştirmek istiyorum ne yapabilirim lütfen yardım edin?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• sana katkısı olacak insanlarla konuşarak

0|0
    0|0
    • Örneğin?

• etrafında kimler var bilmiyorum ki, yaş olarak daha büyüklerle mesela. teyzende olabilir, komşunda bilemem

Erkekler Ne Diyor 5

• Yanımda takilarak

0|0
    0|0
  • Sosyal olup dışarıda olmalısın. Zeki olmak içinse kitap okumalı beynindeki kelime haznesini artırmalısın

0|0
    0|0
    • Ne tür kitaplar okumalıyım mesela

• Öncelikle dergilerle başla. Moda siyasi tarzı dergilerle başla ama bu genç kızların aldıgı içinde ruj hediye çıkanlardan degil. Ekonomi dergileri mesela bu şekilde biraz bilgi sahibi olup dışarıda edinecegin arkadaşlıklarla dahada iyi olabilirsin

• Vererek

0|0
    0|0
  • Kitap oku dicekler ama alakası yok. Sürekli gezmek bence en iyisi.

0|0
    0|0
  • Kitap oku..

0|0
    0|0
    • Ne tarz kitaplar mesela

• Bilgili olmak için; tarih, din ve siyaset.. Ayrıca ve ilgi duyduğun alanların kitaplarını oku..
      Kültür içinde; gezi, sinema, tiyatro, müzik vb. dergiler oku ;)

Kızlar Ne Diyor 4

• bol bol okumak yanında sürekli yeni yerler keşfetmek. okumak derken sadece roman okumaktan bahsetmiyorum. kendine her gün bir konu seçip onunla ilgili makaleler bulup okuyabilirsin. hoşuna giden konuyla ilgili daha derin araştırmalar yapıp, gidilmesi gereken yerlere gidebilirsin. bir de bence bir hobi edin. o hobiyle ilgili nasıl yaparım nerden öğrenirim gibi şeyler araştırırken çok şey öğreniyor insan.

0|0
    0|0
  • bol bol kitaplar oku ama çoğunlukla psikoloji, siyaset, tarih, kişisel gelişim gibi alanlara ağırlık ver, anlamını bilmediğin kelimeleri not al,, gündemi takip et

0|0
    0|0
  • Bana göre kültürlü bir insanın yaşadığı ülkenin yakın tarihini tarafsız olarak öğrenmesi gerekiyor. Hangi kitabı okumak gerekir ben de bilmiyorum bu konuda öneri alabilirim..

0|0
    0|0
    • Erik Jan Zürcher'in (adından emin değilim, kontrol edemiyorum şuan) , Modernleşen Türkiye'nin Tarihi isimli bir eseri var.

Kitap Tanzimat döneminden başlayan Türkiye'nin modernleşme sürecini anlatıyor. Objektif, kapsamlı ve tarih yazımına uygun kısaslar ile yazılmış; lakin konuları derinlemesine inceleyen bir kitap değil.

Tarih okumaları yapmak adına güzel bir başlangıç kitabı ve eleştirel düşünceyi kesinlikle geliştiriyor. Birkaç önerim daha olacak, iletişim halinde kalabiliriz.

• Teşekkürler. Bulmaya çalışcam dediğin kitabı touka :)

• eline ne geçerse oku dergi, kitap, gazete vs. internetten her konu üzerinden araştırma yap takip et

0|0
    0|0
    • Mesela ne gibi daha çok açarmısın :)

Yükleniyor...