Türk kültürü mü? Arap kültürü mü?

Bizim arkadaş derdi: Türk kültürünün yemekleri, Arap kültürünün ahlakı.

0|0
30|56

En İyi Erkek Görüşü

• Her iki yönünde birbirine çok benzer yönleri var ama arapları sevdiğim halde diyebilirim ki arap kültüründe ki en önemli sorun temizlik anlayışları bizim kadar gelişmiş değil. Onlar için sıkıntı yok ama çevremde suriyelilerden gördüğüm kadarıyla rahatlar ve temizliğe dikkat etmiyorlar halbu ki temizlik imandandır. Yine de ben insanları arap, türk kürt diye aşağılamam burada arap ahlakını beğenmeyenlerin de araplardan çok daha ahlaklı ve temiz olmadıkları kesin. Ben arapçayı çok severim öğrenmek istiyorum ve araplarda ki yemek kültürünü çok beğeniyorum aynı zamanda. Herkese inat araplar benim kardeşimdir benim onlarla bir sıkıntım yok.

0|1
    1|1
    • temizlik anlayışlarının gelişmemesini coğrafi sebeplere bağlıyorum

• aynen öyle çok doğru.
      Sen bu konuda bayağı bilgilisin gibi en azından diğer insanlar gibi herşeye düz bakmıyorsun.

Erkekler Ne Diyor 55

• arap da ahlak mı varmış

2|7
    0|3
  • Doğru düzgün yemek yemeyi bilmeyen görgüsüz insanlar bizim kültürümüzle mi karşılaştırılıyor? Türk Kültürü tabiki.

2|5
    1|1
  • Arap kurtulunun ahlakimi allah askina 3 kisiyle birden evleniyorlar arap ulkelerinin cogunda yemeklerimiz kurtur ve ahlagimiz araplardan kat kat daha iyi bizim bide allahuekber diyip birbirinin kafasinda kesiyorlar hepsi serefsiz bence ingilizlere is biri yapip turkleri satanda onlar

1|1
    0|1
  • Türk kültürü..

Arap oğlunun hiçbir şeyi yarar değil.

2|2
    0|0
  • kız çocuğu oldu diye diri diri toprağa gömen bir ırkın kültürü mü güzel? en kötü algı müslüman olmayı arap olmak sanan mallar var maalesef :(

1|1
    0|0
    • Türk arap iyisi kötüsü var eski zamanda öyleydi şimdi var öyler ama bazilar cidden iyi

• Türk kültürü

0|0
    0|0
  • Arkadaşınla arkadaşlığını tekrar bir gözden geçir, sana yalan söylüyor. Araplarda ahlak denen şey var mı ki? Dünyadaki en köklü ve yüce kültürlerden biride aziz Türk kültürüdür. Çok zengin ve yetkin bir kültürdür. Her ne kadar batı aşığı bir insan olsamda kendi kültürümü hiçbir kültüre değişmem.

0|0
    0|0
  • Arap kültürü derken İslam kültürü kast edilir
    Unutulmasın ki Arap cahiliyye devri de kültür tür
    Efendimiz bu kültürü yok edip
    Medeniyet getirdi sonra
    Efendimiz sahabiler Allah dostları arap yarımadasında oldugu için Arap kültürü halini aldı İslam

Ama 2015 arap kurt turk İslami yaşayışı çok kotu

0|0
    0|0
  • Pedofili arabın ne gibi bir ahlakı varmış?

0|2
    0|0
  • Puahahaha ne güldüm Arap Ahlakı diyo laaa neremle gülceğimi şaşırdım

0|2
    0|1
  • Arapların canı cehenneme yaşasın Türk kültürü...

0|0
    0|1
  • Türk kültürü ve müslüman ahlakı.

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • hani kara çarşaf zorunluydu bu ülkede. kadınlara dans etmekte yasak sanıyordum

• Anlamsız bir soru.

0|1
    0|0
    • sırf puan kazanmak için anlamsız bulduğu soruya cevap veren insan modeli

• Haram kilinmamis damak zevkime uygun her yemegi yerim Ahlak olarak da o insanin kendinde olan birseydir Ahlak i en ustum kimseleri ornek lmaya calisirim o bu su ulke diye ayirmam bireysel bakarim olaya

0|0
    0|0
  • Arap deyince benim aklıma eski zamanlarda; kız çocuklarını diri diri gömmek, hırsızlık ve zina geliyor. Kuranı kerimin de Arabistana inmesinin sebebi budur. O günün şartlarında dünyanın en pis yeriydi. Günümüzde ise gösteriş altın klozetler, milyarlık evler, petrol yanı başında Afrika aç yatarken tok yatan bir millet geliyor.

0|0
    0|0
  • Türk kültürü

0|0
    0|0
  • turkler ahlaksızmıymıs

0|1
    0|0
  • Ne Araplık kalacak Ne Türklük. Aç gözünü diyor şair.

1|1
    0|0
  • islam kültürü ahlakı derim

0|0
    0|0
  • Turk kulturu tabiki arap ahlaki nedir taslamak asmak kesmek :d

1|1
    0|0
  • Türk kültürü tabiki arapların ahlakı mı ahahah çok güldüm :D

0|1
    0|0
  • Türk kültürünü aşağılamayın

1|1
    0|0
  • Türk Kültürü

0|0
    0|0
  • Araplarda ahlak da mı varmış ki kültürü olsun

0|2
    0|1
  • batı kültürünü yaşıyoken niye böyle bir soru sordun. sanki arap kültürüyle türk kültürü arasında gidip geliyomuşuz gibi

0|0
    0|0
  • Arap ve ahlak mı? İlber hocanın deyişiyle cahilsin... Ne varsa Türk olanda var, bırakamadınız şu yabancı sevdasını.

0|0
    0|0
    • Türkiye seviyorum canım kurban bayragim ama heralde dışarı cikmiyorsun kızlar taciz görmüyor musun

• @Zeynep1813 Bunların sebebi gerçek Türk töresini koruyamamış olmamız. Kendi öz töremizi korusaydık şu an çok daha farklı bir Türkiye olurdu.

• Nasıl olurdu çok merak ediyorum söyler misiz?

• türk kültürü her turlu

0|1
    0|0
  • bana her yer Japonya

0|1
    0|0
  • Batı Kültürü

0|1
    0|1
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 30

• 9 yaşındaki çocuklarla evlenmekmi ahlak oluyor

1|1
    0|0
    • Abartma 9 yasin daki vermiyor kız ne zaman isterse bazı hanzolar yapiyordur

• abartmıyorum öyleymiş. hatta 4 kadın 1 erkek yaşıyolar. kadınlar nasıl paylaşıyor kocalarını acaba. ben olsam katil olurdum

• Aslında doğru söylüyorsub ben de kocam paylaşmam ama onlar alışkın artık

• Türk.

1|1
    0|0
  • Ne kadar araplar laf soyleyinmis Türk arap ne fark ederki araplar çocuk gömen demiş o eski zamandaydi şimdiki araplar Allahın şeriat uyguluyor bide Türkiyem seviyorum ama Türkiye de tecavüz çok arapistan böyle bişey yok ama araplar bazi abartiyor olabilir bilmem orasını Türk arap fark yok 2sinde iyisi kötüsü var bizde eski zaman da kara çarşaflar dovuyorlardi hani din özgürlüğü burada kızlar taciz tecavüz eden var onları niye demiyorsunuz?

0|1
    1|0
  • Türk kültürü

0|1
    0|0
  • Arap kültürünün ahlakı mı? En büyük hayat kadinlari onlardan cikiyor xd

0|0
    0|0
  • Önemi yok. Kendi doğrularımla yaşıyorum. Türk ya da arap kültürü ayrımına girmeme gerek yok.

0|1
    0|0
  • Ya sorma ne ahlak ama

0|0
    0|0
  • Arap ahlakı mı? Güldürmeyin Allah aşkına 😂

0|1
    0|0
  • türk kültürü

0|0
    0|0
  • Türk kültürü. Arapları sevmiyorum.

0|0
    0|0
    • Ne türklerin hepsi iyi ne de arapların hepsi kötü. olay ırkta değil insanda bitiyor.

• Yo her ırkta iyileri ve kötüleri vardır elbet. Ben ona bir şey demiyorum. Kültür olarak sevmiyorum.

• tabiki Arap

0|0
    1|1
  • arapların ahlakı nasılmış allasen

0|0
    0|0
    • Türkiye çokmu var heee okadar taciz ediyorlar arapistan öyle yapamazlar asalar

• @Zeynep1813 kızım ne yazyon bir bk anlamıyorum muhattap olma bir git, 10 yasında evlilik olmaz zaten cocuk istismarı olur, senin savundgn araplar yapıyo onu iste , o dmbelegi sokarım gtüne zktr git

• sm zktir git

• Hiç Arap tanımıyorum ama Araplar bizden biraz farklı gibi sanki. Ama iyi yönde degil.😕

0|1
    0|0
  • Dogrudur

0|0
    0|0
  • Valla ne derseniz deyin sesli konusmalar biraz kabalik haric marokanlarda ve araplarda gördügüm o ahlaki hic biryerde görmedim

0|0
    0|0
  • Türk^^

0|0
    0|0
  • arap kültürünün ahlakı mı? valla ben onlarda ahlakın A sını göremedim ya

0|1
    0|0
  • Türk kültürü.

0|1
    0|0
  • Bırak kültürü Arapların ahlakındanda şüphe ederim ben yani herşeyiyle TÜRK diyorum

0|0
    0|0
  • Bana gore Turk kulturu, hem yemek konusunda hem ahlak..

0|0
    0|0
  • Türk kültürü

0|0
    0|0
  • arkadaşın yanlış demiş. Türk kültürünün ahlakı Arapların ahlakından kat kat üstündür.

0|0
    0|0
    • o herhalde giyim kuşam konusunda öyle söyledi. bana mantıklı gelmişti.

• arapların giyim kuşamı? düşündüğün kapalılık ise git ve çölde o kıyafetler olmadan gezmeyi dene.

• Turk kulturu

0|1
    0|0
  • türk kültürü

0|1
    0|0
  • Valla o değilde türk yemeklerinin yerini hiç bişey tutmaz

0|0
    0|0
  • Araplarda ahlağı açıklasana biraz.

0|0
    0|0