Türk sinemasında en sevdiğiniz loser (kaybeden) karakter oyuncular hangileri?

İlk aklıma gelen Süleyman Turan oluyor ama bazen kötüler içinde üzülürüm Erol Taşı bağrıma basasım gelir. Bayan karakterlerdende sadece Ayşen Guruda diyebiliyorum. Peki sizin aklınıza kimler geliyor?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• cümle türkçeeee kelime (loser) ingilizce ... abi ya hepsini ingilizce yazın yada bilmiyorsanız bırakın türkçe karışmasın ... loser ne gözünü seveyim ya ...

0|0
    0|0
    • sinema terimi olarak kullanıldı orda, araştırma yaparsan senarist ve yönetmenlerin sık kullandığı bi kalıp olduğunu görürsün. bu arada cidden hoşuma gitti bu noktaya dikkat etmen, en iyi cevap seçiyorum teşekkürler.

• hocam ben zaten sinema öğrencisiyim hemde öğrenim dili ingilizce kaldı ki 2 sene sırf ingilizce eğitimi aldım ben. evet loser sinemada kullanılan bir kalıp hatta kahraman demeyiz biz " the one " deriz ... ama ben buna bile karşıyım kaldı ki bir çok hoca da bu tepkime maruz kalmıştır benim.. gerçi imgilizce konuştuğumuz için çoğu zaman bir problem olmuyor ama bazen alışkanlık oluyor herhalde bizdede ondan arada söyleyiveriyoruz .. ama ne şekilde olursa olsun her dil okunduğu gibi yazılmalı .. teşekkür

Kızlar Ne Diyor 4

• hababam sınıfındaki öğrenciler.. şimdi kimini görüyoruz ama ya diğerleri.. ve çoğu kimsesiz yardıma muhtaç ölüyor gidiyor maleseff. içimiz acıyor.

2|0
    0|0
    • 3-5 filmde rol alıpda biz çok büyük emeklerde verdik bu sektöre demenin gereği de yok.

• bilmem. o 3-5 film dünya klasiklerine girmişse, her birine ayrı gülmüş isek, halen izliyorsak, çocuklarımıza torunlarımıza güzel miras ise Türk sineması olarak, bence hakları verilmeliydi. hem övünmüyorlar emek verdik falan, bilmiyorum görmedim herhangi bi şekilde. yani gördün ise evet olabilir. öylesi ne yüzsüzlük denir hatta.

• tamam çok iyi bir seri idi ,hala gülüyoruz ama bu başarının gerisini geitremedikten sonra çevreden bişiler beklemek saçma yaaa.

• alı rıza bey:D

0|0
    0|0
    • yeşilçam demiştim ama :D Halil Egün yaprak dökümü yüzünden doğru örnek olabilir.

• pardon yanlış yazdım o zamn anaların anası fatma ana yanı fatma gırık ana rolunde hep kaybedıyo zavallıcık

• eray özbal, yakışıklı bi adam, genelde hep kötü rollerde olur, filmleri izlerken sinir oluyo insan ama başrollerde iyi karakterler oynasaydı tadından yenmezdi bence :)

0|0
    0|0
  • Küçük Emrah'ın her ama her hali. İnsan bu kadar rolünü hissederek oynayamaz diyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ahmet mekin..

0|1
    1|0
    • yeşilçamın en kral filminde kazanıyordu o ya daha ne olsun:D

• bu kadar yazacıgınıza bır soru yapıp herkesle paylaşsanıza..

• kim uğraşacak şimdi onunla.

• Analiz 1: Gerçek anlamıyla "loser" kavramı bizim kültürümüzde yok. Batıda vardır. Kültürümüze yabancı filmlerden gelen bir kavramdır.

Analiz 2: Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Guruda, Tarık Akan, Şener Şen vs. gibi karakterlerin birarada rol aldığı filmler hep en beğendiğim filmler olmuştur. Sıcak bir aile yapısı çizmişlerdir. Türkiyem insanı genel olarak da bu şekilde düşünür kanaatindeyim. Yan komşum olsalar her gün çay, kahve içmeye giderim, o kadar çoktur sevgim. İçerisindeki hiçbir karakter de loser da değildir. Sevgim sonsuzdur hepsine.

İlla bir loser ararsan Bizimkiler dizisindeki Ergün karakterini verebilirim, o da loser değil de yanlış karakterdir. Bu kelimeyi kullanmamaya çalış bence...

0|0
    0|0
    • karakter sınıflandırmaya gidersek, yeşilçamda herkez kazandı her filmde bedbahd oynayan biri yok demek olmaz (ayıp felan olur hatta) 3 aylık kalan ömrüler ve öksüz veletler dışında yeşilçamda özgün yapı az olduğundan yola çıkarsak, kopya konuları oynayacak kopya karakterleride buluruz hani diymi? se7en çakması yavuz turgul filmine cem yılmaz oynadı diye alkış tutup karakterler orjinal diyenlerden olmamak lazım ;)

• Yadigar Ejder.

Yeşilçam da bu adamın yediği dayağı başka bir figüran yememiştir herhalde. Toprağı bol olsun.

0|0
    0|0
    • yadigar ejdere denk düşecek karakter harbiden dünya sinemasında yok lan. hiç aklıma gelmemişti bak. :D

• Hakikaten yeşilcamda da değil dünya sinemasında yoktur eşi:)

• Açık artırmayı kaybedip,küçük yaşta hayallerine ulaşamamanın üzüntüsünü yaşayan,Fıstığına kavuşamayan bu gözü yaşlı bebe:Şişko Nuri

link

0|0
    0|0
  • kuccük emrahh

0|0
    0|0
  • Küçük emrah :D

1|0
    0|0
  • Babamın tabiri ile;

Hüseyin Baradan çekilin aradan link

1|0