Keman kursuna kaç yaşında başlamalı?

Sizce keman kursuna kaç yaşlarında başlanmalı geç başlayanlarda başarılı olabiliyolar mı? Öğrenmesi ne kadar zaman alır?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben 16 yaşındayım başlayalı 2 ay olucak neredeyse mesela ben cok pişmanım neden daha önceden başlamadım diye.
    Sadece 2 ayda çok ama cok ilerleme kaydettim.
    Demek istedigim kursuna yazıl git eğer istiyorsan tabi.
    Önemli olan belirlenen yas değil.
    Senin isteyip istemedigin.
    Sonuçta londra Orkestrasın da calmayacaksin.
    Zaten sorucak hocan sana batı tarzımı yoksa Türk halk müziği türünde mi eğitim almak istiyorsun diye. Tercihini yapar ona göre başlarsın keman ve yay tutma nota okuma.
    Zaten en zoru nota okumak tir gerisi el koordinasyonu.
    Benim 2 ay oldu daha yeni yeni defter üzerinde nota okuyorum.
    Son söz eğer istiyorsan basla kursuna git.
    Evde tek başına hayatta öğrenmessin.
    Ve yapamassin diyen beyinsizleri de dinleme

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 9 yaşında

0|0
    0|0
  • Profesyonelse en geç 5-6 yaş , amatör olaraksa yaş farketmez

0|0
    0|0
  • bana kalırsa 14 ideal yas gibi düşüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben 8. sınıfta gitmiştim 4 ay. 3-4 parça çalabiliyordum. Bence gidebilirsin şimdi de

0|0
    0|0
    • Peki hoca olmadan internetten vs yerlerden geliştirmek mümkün olabiliyor mu?

• Biraz zor olur çünkü bazı notalara çift parmak falan basman gerekiyor çalarken. Onları anlaman zor olur. Bir de başladığında vuruşları, yay çekme şeklini, tutuşu öğreniyorsun. Yapabilirim diyorsan videolarına bak istersen.

• kemana 9 yaşında başlamak gerekiyor en geç, profesyonel olabilmek için en azından.. el koordinasyonu oturacağı için 9-12 yaş arası başlamak daha iyi olur tabi en geç 12. ileri zamanlarda başlayanlar yapamıyor diye bişey yok tabi ama zorluyor

0|0
    0|0
  • Ben 4 yaşımda tıngır mıngır yapa yapa kendim öğrenmişim gitar, keman, piyano biliyorum o kadar 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...