Kitap alırken nelere dikkat edersiniz?

Kitap seçmek öyle kolay iş değildir.
- Her kitap okunmaz değil mi?
- Bir kitap seçiminde sizi en çok ne etkiler. Hangi kriterlere göre kitap seçersiniz.
- Yoksa ben rastgele kitap seçerim mi diyorsunuz.
- Genelde tavsiye üzerine kitap alırım ama ilk aradığım kriter kitabın içeriğidir. Aynı konuyu işleyen bir kaç yazar varsa, o zaman da yazara göre tercih yaparım.
- Peki siz?

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

• önceden ne alacağıma karar veririm yazarı en önemli etken konusundan ziyade konuya göre kitap bakıyorsam yine yazara bakarım :D herkes elmayla ilgili bir şeyler yazabilir fakat elmayı hakkıyla herkes anlatamaz

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 16

• Konusu, bazen tanıdık bir yazar olması, bazen o anki ruh hali, çoğu zamanda zaten önceden bunu almalıyım diye kafaya koymuş olmam, öneriler gibi gibi bir çok kriter var tabi.. :)

0|1
    0|0
  • Beni önce kitabın kapağı ve arkasındaki yazı etkilemeli..
    Ama çoğu zaman şunu da bir okuyayım diye alıp tekrar okuduğum kitapta olmuştur..

0|1
    0|0
  • Kapağına, arka yazısına, yazı tipine ve büyüklüğüne, sayfa sayısına, yazarına bakarım

0|1
    0|0
  • Tarihi romanlar okuyacaksam cok sevdigim ve saydığım bir tarih hocam var ona danışırım. Gerci kendisinin kitp arsivinden okunmasi gerekenler kultur seviyesini arttirici kitaplar listesi filan da var ama roman okuyacaksam sevdigim yazarlarin kitaplari o kitap kkinda yorum yapan baska yazarlar ve birde gorunce adi ya da kapagi hosuma goden kitaplarin konusuna hakkinda yapilan yorumlara bakiyorum:)

0|0
    0|0
  • Kedine uygun kitabı alman yeterli.

0|1
    0|0
  • Ben sık sık bloglarıni takip ederim. Kütüphaneye gittigimde bir fikrim yoksa arka kapağı okurum. Ona göre de alırım.

0|1
    0|0
  • cumhuriyet yazarlarini okurum genellikle ve simdiye kadarda hep begendim :)

0|1
    0|0
  • 2-3 yıl önce kapağı çok hoşuma gittiği için Kır Çiçeği Tepesi adlı kitabı almıştım 534 sayfa. okuyacağımdan değil ama dediğim gibi dış görünüşü çok hoşuma gitmişti almıştım neyse 4 gün önce canım çok sıkıldı internetimde yoktu dedim bir okuyayım bari şunu ölmem herhalde :) tam 3 günde bitirdim o kadar harika bir kitaptı ki benim gibi birini kendine bağladı :))) içeriği çok önemli tabiki ben günlük tarzı kitapları uykum olsa dahi okurum bayılırım. Bir genç kızın gizli defteride öyle.

0|0
    0|0
  • En arkadaki yazıyı ya da ön sözü okurum beni çekerse alırım.
    Ve genelde arkadaşlarımla takas ederiz okuduğumuz kitapları.

0|0
    0|0
  • Uzun ve sıkıcı olmasın ilk sayfasını okurum merak edersem sonunu alrıım

0|0
    0|0
  • Psikoloji konusu altındakiler daha çok ilgimi ceker. Veya korku&gerilim

0|1
    0|0
  • Kitap okumam

0|0
    0|0
  • bir kere konusu; sonra Kapağı beni kendine çekmeli

0|0
    0|0
  • konusu hariç her şeye

0|0
    0|0
  • öncelikle kitabın türüne bakarım ve arka kapağını okurum sürükleyi ve ilgimi çektiyse okurum

0|0
    0|0
  • Önceden liste yaparım ben. anlık kitap beğenip alma.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kitabın adına göre, konusuna göre, kitap arkası yazısına göre, içindekiler/indeks bölümüne göre, yazarına göre kitap alırım.

0|1
    0|0
  • Araştırdıgım konu ile ilgili bir kitap bulursam alıyorum.

0|1
    0|0
  • Başta yazarı sonra da arka kapağı ve ön söz kısmı

0|1
    0|0
  • kitapyurdu. comdaki yorumlara kesinlikle dikkat ederimm
    genelde alacğaım kitapların çoğu 2. eldir
    nadir kitap. comdan alıyorum onlarıda

0|0
    0|0
  • yazarı yandaş mı sırdaşmı
    tarafmı yoldaşmı.
    yoksa tarafsızmı ona bakarım

0|1
    0|0
  • Kafama göre politik kurgu tarzları oldu mu hele affetmiyorum.

0|1
    0|0
  • sevdiğin kitap olması önemli

0|1
    0|0
  • Ne mal soru bu ya? Herkes için aynı cevabı var bu sorunun. Herkes sevdiği türdekilere sonra dikkatini çeken kitabın konusunu ve yorumlarını okur sonra fiyatına bakar sonra ilgisini çektiyse kitabı alır

0|0
    0|0
  • Kitap okumam fazla.

0|0
    0|0
  • polisiye olacak özellikle agatha christie tereddütsüz alırım

0|0
    0|0
  • Kütüphanenin içinde rastgele dolaşır denkgeliş alırım

0|0
    0|0
  • Yazara :D