bir tarihe yön vermiş, avrupaya bugünkü şeklini vermiş,çag kapatıp çag açmış olan Türk Milletini nasıl tanımlarsınız?

Sizce Türk Kimdir?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• TÜRKLER KİM Mİ?
    - Korkusundan Çin seddi yaptırılan (Mete)
    - Avrupa'ya aman dileten (Attila)
    - 50 binle 200 bin kişilik orduyu yok eden (Alparslan)
    - 2 bin kişi ile 500 bin haçlı ordusunu Hatay'a kadar kovalayan (Kılıçarslan)
    - 40 çeriyle binlerce kişilik Çin'e karşı duran (Kürşad)
    - Gemileri karadan yürütüp çağ kapatıp çağ açan (Fatih)
    - Herkesin 'Bitti, gitti' dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran (Atatürk)

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Türkleri kelimelerle anlatamazsın. Kurduğun cümleler az kalır yarım kalır. Simdi yazmaya başlasam okuman zaman alır. Kısacası türk aşığıyım. Vatanımı bayrağımı çok seviyorum. Bu bencil ve vatanını savunmayan insalarında türk olmasını da istemiyorum. Tarihi bilgilerime göre konuşuyorum ki çoğu devletten daha cesur bir millettik. Avuç içi kadar topluluk olarak kalsakta. Türkler korkmaz. Korkutur. Cin setti yaptırır adama.

1|0
    0|0
  • Fotoğraf çok etkileyici.

0|0
    0|0
  • Öve öve bitiremediğiniz Avrupa'ya medeniyetlik bizden gitmiştir.
    Tuvalet adabı dahi yokken onlarda nasıl medeni olurlar ki?

0|0
    0|0
  • Ebendir biktim ln artik turk kurt sorularindan

0|0
    0|0
  • Türk deyince aklıma mhpliler geliyor

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Ballandıra ballandıra bitiremedikleri;gitmek için can attıkları fransa'ya aslında ilk medeniyeti biz götürdük;tuvalet adabını bizden öğrendiler; parfümün nasıl ve ne amaçla üretildiğini araştırmanızı öneriyorum...
    İlk düzenli orduları biz kurduk, atı ilk evcilleştiren de bizlerdik. defalarca Çağ açıp kapayan da Türkler'di;araştırıp bulabilirsiniz... Matbaanın gelişimine büyük katkılar sağlayan ve aslında reform hareketlerinin de başlamasına bir nebze aracı olan da Türklerdi. Müslümanlığın yayılmasına en büyük katkıyı Türkler sağlamış;İstanbul'un Fethi ile de Çağ'ı ikinci kez değiştiren yine bizdik!
    Bugünün sessiz en büyük belalarından olan sömürgeciliğe ilk başkaldırıyı Türkler yapmıştır;belki de Osmanlı'nın ömrü yetse bugünün sömürge godamanlarının hiçbiri olmayacak ve açlıktan ölen insanların sayısı çok daha az olacaktı..
    Türklerin tarihte saldırıp da yenemediği;bozguna uğratamadığı bir devlet yoktur... Bugün görmek için gittiğimiz Çin seddinin de neden yapıldığını biliyorsunuz...
    Çeliği ilk bulan bizleriz;askeri alanda, ilk devasa topların kullanılmasından tutun da ağır makinaların işleyişinin ve yağlanmasının de kullanımı ilk kez Türkler tarafından yapılmıştır. Haritacılıkta ve denizcilikte de en iyi Türklerdir; dünyanın hala tam anlamıyla çözelemeyen ilk detaylı haritasını da Piri Reis çizmiştir...
    İlk buzdolabını, ilk denizaltıyı hatta ilk roketi yapıp da Aya göndermeyi deneyen yine Türklerdir...
    Alimlerimize ve tıp dünyasına katkılarımıza değinmiyorum bile zira çok daha detaylı bir konudur...
    Sonuç olarak, gurur duyulabilecek sayısız eseri ve olayı bünyesinde barındıran, okumakla bitmez bir tarihi olan gerçekten Dünyanın en Görkemli ve Etkileyici milletidir Türkler :)

0|0
    0|0
  • TÜRK.
    TÜRKler alemlerin rabbi olan Tanrıdan buyruk almış gibi batıya göç etmeyi ülkü edinmişlerdi. Ötüken bozkırlarından, tibet çöllerinden, karakurum yaylalarından, sibirya siteplerinden dalgalana dalgalana coşan bir tufan hep batıya yürüyor, önüne çıkan engelleri kasıp kavuruyordu.

Ataları ise;
    -Oğuz Kağan (Mete)
    -Atilla,
    -Bumin Kağan,
    -Kürşad,
    -Tong Yabgu,
    -Bilge Kağan
    -Kül tekin
    -CengizHan
    -Timur
    -Alparslan,
    -Osman Bey,
    -Fatih Sultan Mehmet
    -Yavuz Sultan Selim
    -Enver paşa
    -AtaTÜRK.
    Daha saymadigim atalarimiz var ama en önemlilerini saydım..
    Var olsun ırkımın turan ülküsü, ne mutlu TÜRKüm diyene, Tengri biz menen!

1|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

1|1
    0|0
  • www.forumdas.com/.../

ne mutlu türküm diyene

0|1
    0|0
  • Dünyaya Yön veren ingilizlerdir. herkes kendi Milletini yüceltme derdinde.

3. Dünya ülkelerinde yaşayan, Şu an ne yaptıkalrını bilmeyip, Tarihleriyle, Atalarıyla övünmekle yetinen Bir Millet.

1|0
    0|1
    • Sevdiğin ülkede yaşamanı tavsiye ediyorum :) nefret etmezsin en azından yaşadığın topraklara...

• Ciddi bir soruyu bugünün getirileriyle trollemeye çalışan ben değilim kusura bakma :) Ben tavsiyemi yaptım senin iyiliğin için neçizane, gerisi sana kalmış...

• @Lonelywarrior40 Aynen öyle kardeşim. Bugünü boş verelim, Tarihle Övünmeye devam..

• http://i.hizliresim.com/7kLyNY.gif
    -Mustafa Kemal Atatürk <3 Kemalist <3
    -Osmanlı
    -düşmanların korkulu rüyası bir zamanlar

0|0
    0|0
  • türkü şuanda tanımlamak mümkün değil türkler öldü kusura bakma

0|0
    0|3
Yükleniyor...