Opera bale ya da tiyatroya gidiyor musunuz?

Toplum olarak sanatsal aktivitelerden çok uzak yaşıyoruz bunun sebebi ne olabilir?

Güncellemeler:
toplum olarak zaten doğru düzgün ne bir kitap okuma alışkanlığımız nede sanatsal yaklasımlarımız var cok yazık:-(

0|0
24|35

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumayı çok severim ama, roman tarzı değil biyoğrafik, psikolojik ve siyaset vs. vs.

Tiyatroyu da severim.

Sinemaya da sık sık giderim.

Kültür aktivitelerini çok seviyorum ömrüm vefa ettikçe kendim de giderim, evlatlarım olursa onları da teşvik ederim.

0|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 23

• Tiyatroya gitmeyi seviyorum.

0|1
    0|2
  • büyük şehirde yaşasaydım giderdim ama mecburiyetten küçük yerdeyim haliyle öyle etkinlikler olmuyor burada

1|2
    0|2
  • Bulduğumuz fırsatları değerlendiriyoruz , hatta fırsat yaratmaya bile çalışıyoruz ...

0|1
    0|2
  • millet çalışmaktan zaman bulamıyor öyle zor geçiniyorlar birde bunları düşünemiyor toplumun geneli. opera ve baleye gitmedim hiç. ama tiyatroya arada giderim

0|0
    0|2
  • Gidiyorum. En son Rossini'nin "Evlilik Senedi" ne gittim pazar günü. DOB üyeliğim var biletler satışa çıkar çıkmaz mail geliyor. Bu arada özellikle operada suareler tıklım tıkış. Don Giovanni için bileti internetten değil de yerinden alayım dedim, satışa çıktığı gün opera binasına gittim tükendi dediler.

İnsanlar gidiyorlar yani, en azından Ankara'da...

0|0
    0|2
    • bilet konusunda yardımcı olabilirim perşembe yani yarın aksam v. murat adlı eserin temsili var,cumartesi akşamıda harem balesi var bilgin olsun saygılar.

• Tesekkurler, simdilik sorun yasamiyorum o bir defa olmustu, sorun yasarsam irtibata gecerim :) Tesekkurler...

• rica ederim.

• tiyatro bileti bulamıyorum, ben de yeetrsiz kaldığımızı düşünüyorum ama bilet bulamadığım zaman ki yaşadığım paradoksu anlatamam..sinamaya da sık sık giderim.opera ve baleyi çok merak ediyorum, hiç gitmedim..sanatın genel olarak her dalını seviyorum..

0|1
    0|2
    • izlemeni tavsiye ederim eger ankaradaysanız eserler ve biletler hakkında yardımcı olabilirim.

• en son süreya operasında midasın kulaklarına gitmiştim, çok iyidi. istanbuldaysan tavsiye ederim

0|1
    0|2
    • Ya kusura bakma ama konudan bağımsız bir şey sorucam:)) Süreyya Operasında 2.kat 1.locadan hiç sahneyi izledin mi?

• Ya bir programa gidicem ama ön localardan sadece 2.kat 1.loca boş. Keyif alabilir miyim diye endişe ettim. Ben de o locada hiç seyretmedim o yüzden nasıl görünüyor sahne diye merak ettim ondan sordum:)

• sanırım biraz geç gördüm ama gayet güzel bir kaygınız olmasın:) iyi eğlenceler..

• Operaya bayılırım

0|1
    0|2
  • kardeş akm kapatıldı gidemiyoruz opereya da baleye de crr vs. de doğru düzgün temsiller olmuyor bu alanda ayda yılda bir nasıl gidelim şöyle bir kugu gölü olsa da 3. kez izlesem..

0|0
    0|2
    • son izledigim tiyatro ekim ayında Seninle Evlenirmiyim? diye neşeli bir oyundu

• akm kapatıldı ama süreyyada devam ediyor zaten opera binasınıda üsküdara tütün deposuna taşıdılar.

• işte bize uzak malesef bahcelievlerden o tarafa gelmek en az 2 saat.. iş güç çalışıyoruz bide zor yani..

• asgari ücretli bir ailenın cocugu sosyal etkınlıklere katılamıyo malesef. sonrada baleden sınemadan tıyatrodan uzak yetişip televızyonla yetiniyoruz

0|0
    0|2
  • 1. tiyatro 2. bale 3. opera (sevmem)

0|0
    0|0
  • Opera da bir dönem bulundum. Etkinliklere katilmiyorum şu anlarda fakat izlemeye gidiyorum. Bale gösterisine az gittim bulundugum yerde olmadigin dan yoksa giderdim. Gelgelelim tiyatroya hep gidiyorum.

0|0
    0|2
  • tiyatroya giderim ama opera ve baleye hiç gitmedim

0|0
    0|2
  • Opera pek bana göre değil ama tiyatroya sık sık

0|0
    0|2
  • Evet

1|0
    0|3
  • genelde sinema ama ona da pek gidemiyorum artık.

0|0
    0|2
  • gitmiyorum.tiyatro çok sıkıcı.

0|0
    0|2
    • sana ne oluyor ya? senle konuştuğumu hatırlamıyorum ablacım bunu alın burdan diye yazıyorsun

• gitmiyorum

0|0
    0|2
  • Sinemaya sık sık giderim bale resitallerinede gitmeye çalışırım keşke ailem küçükken benide baleye yazdırsaydı

0|0
    0|2
  • tiyatrolar sıkıcı baleye pek yeteneği olan yok operalarda iç karartıcı ...

tek yaptıgımız sinemaya gitmek bu ülkede herşey sıkıcı.

0|0
    0|2
    • türkiyede balede yeteneği olan çokta önünü açacak insan yok maalesef.

• Çok sık tiyatroya giderim. Sinemadansa tiyatroyu tercih ederim

0|0
    0|2
  • onlar ne la :D

1|0
    1|4
  • operaya falan gidemem kafamı açarda tiyatroya gidelim diyorum kimse gelmiyor arkadaş :(

0|0
    0|2
    • neden kimse gelmıyor senınle sevmedıklerınden dolayımı?

• hep erteliyorlar yada başka işleri çıkıyoryada canları istemiyor kısaca sevmemek değilde önem vermiyorlar

Erkekler Ne Diyor 35

• en buyuk aşkım tiyatro

0|1
    0|2
  • Sanatı seven bir insanım. Daha çok görsel sanatlardan zevk alırım. Klasik müzikten de zevk alırım. Bunlar bana zevk verir ve anlamlı gelir. Fakat, tiyatro, opera ve baleyi hiç sevemedim. Bana çok sıkıcı geliyor. Sinemayı, tiyatroya tercih ederim. Çünkü, senaristin vermeye çalıştığı anlatımı sinemanın daha iyi verdiğini düşünüyorum. Yüz ifadeleri, ses tonları, mimikler daha gerçekçi ve duyguyu iyi yansıtıyor. Ama, tiyatro da oyuncu bağırarak gerçek dışı bir üslupta çoğunlukla günlük konuşma dilinden yoksun bir şekilde oynuyor ve yüz ifadelerini de yeterince göremiyorsunuz. Her durumda yetersiz ve sıkıcı oluyor çoğu zaman. Gittiğim çoğu oyun zaman kaybıydı.

0|0
    0|1
  • Tiyatroya bir türlü ısınamıyorum, oyunculuk olayı abartılı geliyor bana (herkes duysun diye bağırılması falan). Saçma ama hissettiğim bu napayım :)

Operaya birkaç sene önce gitmiştim sevdim keza klasik müzik seven biriyim. Hatta geçende anneme de önerdim beraber gidelim diye. Sayende tetiklenmiş oldu.

Bale hiç almayayım :(

0|0
    0|2
  • bazen tiyatroya gidiyordum son bikaç sene hariç

0|0
    0|2
  • Sebebi hükümetin poliikaları ve de yakın geçmişte ki uygulamaları şehir tiyatroaları için konuşuyorum, özel tiyatrolarıda ismine göre kaymakamlar yasaklıyor oynanamasına izin vermiyor, böyle geri kafalı zihniyeti iktidar yapanlarda suç.

0|0
    0|1
  • İnternetten sinema çekimi Evim Sensin izliyorum. Bence bu sanatsal aktivite konusunda zirve!111!11

Bale opera ne ya çok banal.

0|1
    0|3
    • Aynı ben !111

• Gerçekten o filmimi seyrediyorsun.Ben baktım sadece fragman var.Seyrettiğin yerin linkini yapıştırırmısın buraya

• Cok sebebi var. Bence en onemli sebebi, cocukluk gelisimimizde sanata yonlendirilmememizve bir sanat gorusu empoze edilmemesi. Istanbul da ise kulturel etkinliklere cok onem vermeme ragmen calisma odakli yasam ve trafik bu gibi etkinliklere katilmami engelliyor.

0|0
    0|2
  • Amerikalıyım; opera, bale, tiyatro ve türevlerinden nefret ediyorum. Çok gereksiz, çok faydasız, tam bir avam işi..

0|0
    0|2
    • birde yurtdışında yaşıyorsun yazık sana ve senin gibilere sanatsız bir toplum olamaz kesinlikle

• hepsinin önünden geçiyorum, sanki gidecekmiş gibi broşürlerinden fazla fazla alıyorum ve en yakın çöp tenekesine atıyorum.

0|0
    1|2
  • Böyle dert yakınmayla da olmaz, Fazıl Say gibi halkı insan yerine koymamakla da. Sanatı belli bir zümre için değil de halk için icra ederse bir gün Beyaz Türkler, o zaman ancak o sitemler biter. aaa pardon, bu sefer de salonlarda bıyıklı, üzeri toz toprak adamları görmekten hoşlanmazsınız. Kusura bakmayın ama siz adam olmazsınız!

1|0
    0|2
  • 3tür tiyatroya gitmek istiyorum ya bilet olmuyo ya da oyun sadece şu şirketin çalışanlarına sahnelencek deniyo :D

0|0
    0|2
  • tiyatro giderim ama 1 yıldır gidemiyorum arkadas cevrem pek aktif degil o konuda sagolsunlar. tek basımada gitmek kasıyo..

0|0
    0|2
  • Giderim ama AKM kapatıldığından beri çok seyrek gidiyorum. . Hatta tüm personelimi bile gönderiyroum. Bir defasında 120 kişiyi birden göndermiştim.

0|0
    1|3
    • Süreyya sahnesinde devam ediyor bilgilerinize.

• Biliyorum zamane zaman da gidiyorum ama AKM Büyük salon'da izlemenin tadını vermiyor. 2013 sonunda onarımın biteceğini öğrendim.

• Yüzmeye gidiyorum olmuyor mu ?

0|0
    0|3
    • he oluyorr onada kesin traktör lastiğiyle gidiyorsundur.

• arkadaşım bütün bunlara gitsen ne,mizah anlayışın yoksa sıfırsın.Ayrıca kamyon lastiğiyle gidiyorum a mk

• buz patenine gidiyom olmazmı

0|0
    0|3
  • Tek sosyal aktivitem halı saha maçları :))

0|0
    0|3
  • Kalabalıktan Nefret Ederim..

0|0
    0|4
  • Nadirde olsa tiyatroya gitmeye calisiyorum. Ama opera ve baleye hic gitmedim.

0|0
    0|1
  • Tiyatroya iki kez gittim, opera ve senfoni orkestrası konserine hala gidemedim. Sinemaya bile zor gidiyorum, maddi durum değil de zaman azlığından

0|0
    0|1
  • gitmeyi çok ama çok istiyorum fakat gidemiyorum maalesef

0|0
    0|2
  • Behzat ç nın tiyatrosuna 2 kışılik bıletim var sabırsızlıkla beklıyorum. Erdal beşikçioğlu bir delinin hatıra defteri

0|0
    0|2
  • Çok sıkıcılar. Gitmiyorum.

0|0
    0|2
  • yok gitmiyorum genelde tıklıyorum o bana geliyor...

0|0
    0|2
  • hayatımız tiyatrodan farksız zaten

0|0
    0|2
  • Tiyatroya sık sık gidiyorum. Özellikle sevdiğim birkaç oyuncunun oyunlarını hiç kaçırmam.

0|0
    0|2
  • Opera tarzım değil,Vakit buldukça Tiyatro ya gidiyorum,Ama sinema ilk tercihim

0|0
    0|2
  • ikisi de bana göre değil ya. bi türlü alıştıramadım kendimi nedense

0|0
    0|2
  • maalesef gidemiyoruz

0|0
    0|2
  • hiç birine gitmiom

0|0
    0|2
  • Tiyatro - Opera ve Müzikhol Gösterilere gidiyorum ve beğeniyorum.

0|0
    0|2
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...