Fatma Seher Erden'i kim tanıyor?

arkadaşlar başlıktaki gibi Fatma Seher Erden kim tanıyor ve türkiye için ne yapmıstır Fatma Seher Erden bilin bakalım benden size sorması sizdende bana cevap vermesi

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• FATMA SEHER ERDEN

(ERZURUMLU KARA FATMA)

1888’de Erzurum’da doğdu. Subay Suat Derviş Bey ile evlenip Balkan Savaşı’na katıldı.I. Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesi’ne gitti.1919'daki Kongre günlerinde, Mustafa Kemal'le bizzat görüşebilmek için Sivas'a gitti.Bu görüşmenin ardından, Milis Müfreze Komutanı olarak Batı Cephesinde görevlendirildi. 300 kişiyi aşkın birliği ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde Mehmetçikle birlikte destanlar yazdı. Büyük Taarruzun ilk günlerinde General Trikupis‘in birliğine esir düşmüşse de, kaçarak yeniden Müfrezesinin başına geçmişti. Kahraman kadın Kurtuluş Savaşı’ndan sonra “üstteğmen” rütbesi ile emekli oldu. Emekli maaşını Kızılay’a bağışladı. 1954 yılında TBMM kendisine yeni aylık tespit etti

2|0
    0|0
    • teşekkürler en azından biliyorsun bayanlardan daha duyarlısın en azından

• rica kısaca kara fatma yazmak ayıp olurdu birazcık uzun olsun dedim..

Kızlar Ne Diyor 5

• içim yanar, içim kanar da, kombiiiiiiiiiiiiiiiiii

3|0
    1|0
  • bu toprağın kadınını en iyi şekilde temsil eden yüce şahıs. sakarya bölgesinde, komutan deli halit'in tümeninde görev yaptı. birliği tamamen kadınlardan oluşuyordu. yunanlar'ı ani baskınlarla epeyce öfelemiş, her aklıma geldiğinde dualar okuduğum anam, bacım. ayrıca dünya harp tarihinin rütbeli nadir kadın askerlerinden.

0|0
    0|0
  • Cvbi soylemeyeyim de soruya bayildigimi belirtmek isterim.

0|0
    0|0
  • tanımıyorum ismini hiç duymadım

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • google dan ve wiki pedia sağolsun demi :)

• eşim erzurumlu olduğu için ondan duymuştum bende. ama böyle toplucana yazayım dedim :D

• ama biliyosun bak nereli oldugnu eşine saglık duyarlı oldugu için

Erkekler Ne Diyor 2

• Yiğitliğin cinsiyeti, kadını-erkeği yoktur, vatan sevgisinin de öyle. Bu yiğit Türk Kadınının hikayesini tesadüfen geçmiş yıllarda okumuştum ve çok duygulanmıştım. Tekrar hatırlattığın ve bilmeyenlere bilme olanağı tanıdığın için çok teşekkür ederim...

0|0
    0|0
    • teşekkürler bizler bu değerleri hatırlatmamız gerekiyor aksi takdirde bu kahramanlar unutulu gider

• kara fatma...

üsteğmen fatma ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...