Bissürü müzik sorusu size :)

Finallerim başladı, kalmamak için artık ks yi 1 haftalığına bırakmam gerek diye düşündüm ve gitmeden bir soru sorayım dedim. :)

İlk sorum ve merak ettiğim şey şu: Konsept albümleri bilirsiniz.Ama bir de ona benzeyenler var yani benim bildiğim bir tane var. 4-5 tane albümden birer şarkıyı birleştirip bir hikaye ortaya çıkarıyorlar.Şöyle ki ilk albümdeki bir şarkının devamı diyelim 2.albümde oluyor 3., 4., falan diye gidiyor. Benim bildiğim Dream Theater ın eski davulcuları Portnoy için yazılan. 12 step suit saga diye geçiyor.5 şarkıdan oluşuyor ve şarkılar ayrı albümlerde. Bu birleştirilmiş halleri, sert sevenler beğenecektir diye düşünüyorum. link link Var mı sizin bildiğiniz seri bu şekilde ben duymadım hiç başka merak ettim :))

İkincisiyse çok sevdiğim proggresive müzikle yakından alakalı. :) Bazı şarkılar vardır hüzünlü başlar birden atarlanır ya da neşeli bir melodiye dönüşür ya da tam tersi ya, birden bizi şoka uğratır, şarkıyı değiştirmişiz gibi hissederiz.Proggresive böyledir mesela genelde. Benim en sevdiklerimden biri link bu :) Daha bir sürü var da siz de verin bakalım örnekler var mı böyle şarkılarınız? :))))

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

• prog rock ve metal candır

Opeth - in mist she was standing link

Opeth - april ethereal link (my arms your hearse albumune taparin genel olarak)

Gordian Knot <3 link taparing

Porcupine Tree - Time flies link

Blackfield link

vs vs.

Prog death metalde Cynic tek geçerim link tekniğine taparing

Bunun disinda degiskenlik diyince uç örnek olarak Carnival In Coal- her zaman cok orjinal bulmusumdur, eğlenceliler: link

esasen daha uzun yazarim ama simdilik kisa oz ve aklima ilk gelenlerle yazdim beyb.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Senin progressive olarak bahsettiklerinden bazı post-rock türleri dinlerim. örnek bir tanesi link açıkçası hardrocktan hiç haz etmem :) yeni grupları buldukça dinliyordum ama epeydir bakmaz oldum :)

1|0
    0|0
    • Hard rock severim ben ya :) Proggresive olarak bahsettiklerim linkteki gibi Marillion vb ya da proggresive metal -Dream Theater mesela proggresive e hastayım :)) Dream Theater ı tavsiye ederim, sert şarkılarının yanında daha sakin ama çok güzel şarkıları da vardır :))

• anlıyorum seni :) benim hayatım zaten hard geçiyor bu hayatın aksine benim sakinleşmem lazım o yüzden öyle post-rock, shoegaze gibi böyle içinde bana bağıran adamların olmadığı müzikleri tercih ediyorum :) hmm bak eğer yeni grupları takip etmek istersen şu linke bakmanı tavsiye ederim. link

• pekala teşekkürler link için :) tabi yanı yerine göre insanın kafası kaldırmıyor falan haklısınız :)

• Rock zararlı :))

Bu sana iyi gelir

link

1|0
    0|0
    • liseden çok sevdiğim edebiyat öğretmenim çok severdi oradan hatırası var bende, severim o yüzden o gelir aklıma :)) rock zararlı değil ya yok yok :D bunlar zararlı link

• 2|0
    0|0
  • Budha bar ve cafe del mare serilerini dene..

Ayrıca tiesto ve armin nin de böyle seri parçaları var farklı Albümlere yaydıkları.

1|0
    0|0
    • tiesto hiç benlik değil. Diğerleri hakkında bir fikrim yok da daha popüler müzikler sanırım.. Pop-rap-arabesk dinlemem de...

• hayko mu hahahah :D yok ya hayko nere onlar nere :D yaşım yetişmiyor belki ama o dönemlerde doğmam gerekirmiş benim :))) baktım müziklere ama sevemedim :(

• Dolores oriordan i dene . Seversin.

• konsept olarak sevdiğim albüm american idiot var

link

1|0
    0|0
  • istediğimiz sorudan başlayabilirmiyiz... dicem ama çalışmadığım yerden sormuşsun hep.. :) :)

1|0
    0|0
  • gitme dur ne olur=)

1|0
    0|0
  • Progressive sadece electronic muzikte kendini ifade edebilen bir tarzdır,

öyle progressive rock gibi saçmalıkları sevmiyorum

1|2
    0|1
    • soran uçan kafa atar la bu cevaba

dşflkşldkfşsdkşfsdkşfskd

• link olunca da böyle oluyor işte içler acısı :D haklısın o konuda reklam olmamalı tabi ama bir Pink Floyd Marillion King Crimson reklam grubu değildir zaten kendi yollarında devrimler yapmış gruplardır. Ben proggresive rock-metal diye adlandırılan müzikleri severim hayatım onlardır hatta, benim için isimlerinin ne olduğu önemli değil ama yanlış anoloji olsun farketmez.Hazzı önemli

• artıladım dude.

• telefon joker hakkımızı kullanabiliyomuyuz

1|0
    0|0
  • eski sevgilime cok benziosun

0|0
    1|0
    • herkesin sorudan alakasız cevaplar vermesi :/

• sizin ne düşündüğünüzü bilemeyeceğim.Mantıklı olan sorulan soruya soruyla ilgili cevap vermek. Eski kız arkadaşına benzeyip benzemediğimi sormadım sana.

• dikkatimi sorun degil sen cektin oyüzden ccm :)

• dayanaman girersin gene:D

0|0
    0|0
  • ww.youtube.com/watch?v=DWaB4PXCwFU

1|0
    0|0
    • A7X tadında :) ritim değişimi yok sanırım dediğim gibi soruda ama şarkı fena değil :)

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...