İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya?

İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya? En iyi hangisi?

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Finlandiye hariç her üçünü de biliyorum. Norveç ve İsveçte yaşadım bile. Norveç'in en kuzeyinde batmayan güneşin olduğu bölgeleri dahi gördüm. Batıda Üniversite şehri Bergen'i ya da Oslo'yu. İsveç ise bir zamanlar akıcı bir şekilde lisanını bile konuştuğum ülke. Orası benim için her zaman özeldir.
    İskandinavya çok özel bir coğrafya. Tabiatı farklı olduğu gibi bu farklılık insanlarına da etki etmiş. Lisan olarak İsveççe ve Norveççe adeta farklı şive gibiler. Ben iki ülkeden birini seçerdim. Finlandiya biraz kendine özgü. Norveç'in kendine göre avantajları İsveç'in kendine göre avantajları var. Danimarka daha küçük bir ülke olmasına rağmen kıta avrupasına daha adapte. Ben yine de bir zamanlar evim dediğim Göteborg'dan yana kullanacağım oyumu.

0|1
    0|0
    • Merhaba 😊 bir soru
      Norveçtemi yasam ekonomik anlamda daha kolay yoksa isveçtemi? Birde avrupayla kiyaslarsak bu euro ile mi yasamak daha kolay yoksa isvec-norvec kronlariyla mi? Kronlarin degeri dusuk gibi gozukse de isvec norvecte yasamin pahali oldugunu duymustum 😊

• @lalalalife
      Hiç İskandinavyada bulundunuz mu? O ülkeleri ziyaret ettiniz mi?
      Düşündüğünüz ve uygulamaya çalıştığınız konu çok büyük bir hareket. Hayatınızı ve geleceğinizi kökten değiştirecek bir iş. Bunu çok iyi düşünmelisiniz. Hadi siz gençsiniz. Lisanı da zorlanmadan öğrenirsiniz fakat aileniz için hiç kolay olmayacak. Üstelik ileri yaşta birisinin nasıl adapte olacağı şüpheli.
      Meslek konusu ise daha da farklı bir boyut. Oraya gidince hep 2 kademe aşağıda olacaksınız. Türkiye'de olduğunuzdan 2 kademe düşeceksiniz. Bu nereye giderseniz gidin karşınıza çıkar.
      Ben Almanya'yı pek sevmiyorum. İnsanları soğuk, mekanik ve ruhsuzlar. Kaç tane tanıdığım var. Her fırsatta eğlence için Türkiye'ye geliyorlar.
      İlla gideceğim diyorsanız, sahip olduklarınızı düşünmelisiniz. Bir kere o ülkelerin lisanlarını öğrenmeden bu iş olmaz. Suriyeli sorunu bu kadar ayyuka çıkmışken yeni insanlara karşı son derece kapalı oldukları bir dönemdeyiz.

• Evet haklısınız biraz da bu yuzden zaten. Cok tesekkur ederim gercekten cok yardim ettiniz 😊

Erkekler Ne Diyor 22

• Hepsi soğuk... Finlandiya'da nazi zihniyetli Finler var, hepsi bembeyaz olduğu için dikkat çekiyorsun. Maddi olarak elin güçlü değilse Finlandiyaya gitmelisin. Restoranların çoğu Türklerin, hatta bar disco cafe sahiplerinin de... Finler, kökenlerini araştırırken Türklerden gelmiş olabileceklerini düşündüklerinden Türkler hakkında en cok araştırma yapan 3 milletten biridirler.
    Refah seviyesi ve kisi başına dusen milli gelirin en fazla olduğu ülke Norveç. Doğası mimarisi derken en güzel ülke de Norveç.
    Isveç en kalabalık ve en kozmopolit ülke. Türklerin en çok bulunduğu ülke.
    Yaşamın cok pahalı olduğu ülkeler bunlar. Dünyada en çok satan tarikatin bulunduğu en çok satanistin bulunduğu ülkeler.

0|0
    0|0
  • Norveç, universitesinden dolayı
    İsveç en sevdiğim gruplar oradan çıkıyor, fabrika gibi ülke.
    Danimarka ilk göz ağrım, gezilesi çok yer var çocukluğum orada geçti sayılır.
    Finlandiya da şirin br yer yahu, kendi aleminde
    Dört ülkede çok iyi aralarında ayrım yapamam.

0|0
    0|0
  • İsveç

0|0
    0|0
  • Norveç demek istiyorum:)

0|0
    0|0
  • İsveç Soğuk Memleket ve İmkanlar Kısıtlı. Norveç de.. Danimarka Bir Numaradır..

0|0
    0|0
  • Finlandiya bence

0|0
    0|0
  • Finlandiya ❤️❤️❤️❤️❤️

0|0
    0|0
  • İsveç...
    Biz Türkler doğayı severiz. :)

0|0
    0|0
  • ısvec

0|0
    0|0
  • Norveç ve İsveç firlandiya gece yok saat 5:00 güneş doğar gece 23:00 buluyor güneş batması 1 kere gittim aptallaştım saat 22:00 geçti hava daha yeni kararmaya başladı

0|0
    0|0
  • Norvec gelirsen beklerim

0|0
    0|0
  • Malatya

0|1
    0|0
  • Danimarka tabiki tartismasiz

1|0
    0|0
    • Niye

• Danimarka din denen bir sacmalik yüzünden mesela insanlsra bakı yok yobazlik yok toplum içinde bir farklı dini inanca sahipsin diye sana Direk ne kadar iyi kalpli olursan ol sana düşman olup dislamiyolar

• İsveç

0|0
    0|0
  • işveç :)

0|0
    0|0
  • kızları güzel

0|0
    0|0
  • bu ülkelerin hepsi birbirinin kopyası zaten sen ne yapmak istiyorsun onu söyle.

0|0
    0|0
  • türkiye türkiye türkiye

0|0
    0|0
  • finlandiya tabiki...

0|0
    0|0
  • türkiye

0|0
    0|0
  • Finlandiya bence

0|0
    0|0
  • Türkiye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hangi konuda?

0|0
    0|0
  • norveç

0|0
    0|0
  • bir alman olarak isveç :D

0|0
    0|0
  • Hepsi birbirinden b×k.

0|0
    0|0
  • danimarka

1|0
    0|0
  • Isvec bence. ya da daha iyi bildiğim için eski erkek arkadaşım isvecliydi o yüzden biraz bilgim var isvec hakkında

0|0
    0|1
  • İsveç

0|0
    0|0
  • norvec

0|0
    0|0
  • Norveç en güvenli en zengin en organik ülkedir

0|0
    0|0
Yükleniyor...