Kapat

Kitap okumanın faydaları nelerdir?

özellikle kitap okuyanlar kendinizde ne gibi değişiklik buluyorsunuz ve genel olarak faydaları nelerdir

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• Belki de hiç gidemeyecegim yerleri okuyarak taniyabilme fırsatı sağlıyor bana kitap. Ayrıca empati ve tarihsel empati becerisi artıyor insanın. Ki bu çok önemli bir beceridir bana göre. Hayal gücü inanılmaz derecede artıyor. Kitap okuyan insan hem daha mutlu hem daha akılcıdır. Mesela insanlarin aklini okuyabilme gucunu cogu insan ister. Işte bu güce kitap okuyarak bir nebze sahip oluyoruz. Kitapta ki karakterin herşeyini ögrenebiliyoruz. Bence bu mükemmel birşey :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Kelime dağarcığım genişledi, olaylara farklı açılardan bakmamı sağladı, diksiyonum düzeldi, bir okuduğumu tek seferde anlayabilirim, daha hızlı okuyabiliyorum yazıları, hayal dünyamın sınırları genişledi. ☺

0|0
    0|0
  • Kendini ifade etme yeteneğin artar. Kurduğun cümleler bile bir başka olur. Daha bir özgüvenli... Kelime dağarcığın genişler, bilmediğin kavramlara aşina olmaya baslarsın artık

0|0
    0|0
  • kelime dağarcığı gelişiyor kitap okumak zeka gelişimini %90 arttırıyor ve de okuduğun kitabın içeriğine bağlı olarak çevren değişiyor insanları anlama yeteneğin artıyor ( kızları bile anlayabilirsin ☺ )

0|1
    0|0
  • okudukça biliyorsun, bildikçe huzurun kaçıyor...

0|0
    0|0
  • Kitap okumak güzel ya

0|0
    0|0
  • Soru çözerken çok faydası oluyor soruları çok daha hızlı okuyorum ve daha çabuk anlıyorum diksiyonum düzgün yeni kelimeler öğreniyorum kitaplardan ve daha çok bilgi sahibi olduğum için her konuda görüşümü bildirebiliyorum :)

0|0
    0|0
  • Mizah anlayışın değişiyor :d
    Ee tabi sesli okuyunca diksiyona faydası oluyor
    Hayal gücün genişliyor
    Zeka gelişimini arttırıyor :)

0|0
    0|0
  • Farklı dünyalar kültürler tanıyorsun..

0|0
    0|0
  • Demin soruldu bu soru...

0|0
    0|0
  • farklı tartışma ortamlarında fikir sahibi oluyorsun ve her türlü soruya hazır cevap verebiliyorsun..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• yani kitap okumak öncelikle kelime hazineni geliştirir
    girdigin sohbetlerde kösede kalmaz bir fikir sunabilirsin

0|0
    0|0
  • Onu bilmemde bağımlılık yapıyor ben 9 dan 12. sınıfa kadar haftada 1 kitap bitirirdim şimdi bu sene 0 kitap okuyunca içimde bir boşluk var hep lys bitsin kitaplara geri dönelim.

0|0
    0|0
  • bilgi edinme

0|0
    0|0
  • Ortak 200 ü aşkın kitap okumuşumdur inan bana o kadar çok şeyi etkiliyorki tabiri caizse kendini aşıyosun.

0|0
    0|0
  • Paragraf sorularını hızlı ve hatasız çözmekte işime yarıyor ^^

0|0
    0|0
  • Kelime dağarcığın bilgi dağarcığı gelişir

0|0
    0|0
  • hiçbişeyi değiştirmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...