Özgürlük nedir?

Bence özgürlük düşüncelerin özgürce söylenebilmesi gereken eylemdir.
Ya sizce?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• özgürlük insan aklından çıkmıştır, doğadan bağımsızlık, doğadan özgürlük demektir, insan artık özgürdür, ayrı eve çıkmıştır, işte budur daha ötesi değil. doğal yaşamdan gelip de doğalı düşünebilen en akıllı hayvan artık özgürdür. ama doğanın özgürlüğünü bozup kendi doğasını kuran insan, mutlak özgürlük yerine sınırlı özgürlük koymuştur ve sonra da ulan hangisi özgürlüktü hangisi değildi derken her şeyi birbirine bulamıştır. geri zekalıdır insan. ama geri zekalı olmakta özgür değildir; çünkü artık hayvan değildir. hayvan oğlu hayvandır!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• benim için özgürlük kimsenin bana karışmadığı kendi hayatımı doğrusu ve yanlışıyla kendi kararlarımla yaşamam

1|0
    0|0
  • İstemediğini yapmamak özgürlüktür.

1|0
    0|0
  • Özgürlük, Kendince yaşamaktır.

0|0
    0|0
  • bekar ve zengin olma hali

0|0
    0|0
  • Özgürlük deyince aklıma kuşlar gelir.. :D

0|0
    0|0
  • Özgürlük; insanın bedeninin altında yatan, orada hapsolmuş ruhu meydana çıkarmasıdır.

0|0
    0|0
  • Rahatlıktır

0|0
    0|0
  • sistemin dışına cıkamk

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Özgürlük, aklın ve bilimselliğin, mantık ve vicdanla birleşmesiyle yapabileceğiniz her şeydir.

1|0
    0|0
  • Bence de oyle

0|0
    0|0
  • beni ilgilendiren konularda "Başkaları bana ne der?" diye düşünmeden hareket edebilmektir

1|0
    0|0
  • Bence özgürlük : Düşüncelerin ' BİR BAŞKASININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜ ETKİLEMEDİĞİ, KISITLAMADIĞI SÜRECE ' özgürce söylenebilmesi gereken eylemdir.

0|0
    0|0
    • Benim savundugum düsünceyle ayni kapiya cikiyor zaten. Sadece fazla cumle kurmussun. Özgurce derken herseyi kapliyor zaten

• özgürlük
    duygularını ve söylemek istediklerini hiç bir baskı altında kalmadan dile getirmektir.

0|0
    0|0
  • özgürlük ben her istediğimi yaparken başkasının özgürlüğünü kısıtlamamamdır

0|0
    0|0
  • Benim için özgürlük fikirlerini açık açık söylemektir

0|0
    0|0
Yükleniyor...