Yazı, tekerlek vs. gibi büyük icatlar Afrika gibi kıtalarda keşfedilmesine rağmen neden Avrupa Afrika'dan daha çok gelişti?

Neden Afrika toplumu Avrupa'yi fethetmedi de Avrupa toplumu Afrika'yı fethetti? Bunun nedeni nedir?

1|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• afrika sömürülmekten gelişemedi ki

0|0
    0|0
    • Peki bunun nedeni nedir? Uygarlığın ilerlemesini sağlayan en büyük icatlar Afrika'da yapıldı. Bu avantajini nasil kullanamadi da Avrupa onu somurgelestirdi

• kısaca şu avrupa çakaldır geride olsa bile ne pahasına olursa olsun her türlü sinsiliği yapar en güçlü olmak ister. Afrika gibi saf kalan, gücünü kullanamayan ülkelerde yem olur. Ne demişler yemeyenin yiyicisi bulunurmuş :D

• Yorum için teşekkürler :)

En İyi Kız Görüşü

• çünkü doğu siyasi nedenlerden ve gelişmişliğin verdiği rahatlıkla kendini araştırmaya ve sorgulamaya olan merakını geriye itip özellikle devlet yöneticileri o bollukta zevki sefa yaparlarken halk açlıktan kırıldı ve maddi bir ortam olmadığından insanlar önceliğini hayatta kalmaya verdi ve ilimsel gelişme geride kaldı bu da halkın güçten düşüp enerjisini savunmaya harcamasına sebep oldu sadece hayatta kalmaya ve askeri anlamda kendini savunmaya çalışan doğu çağ olarak geride kalınca ve batıl düşünceleri yenemeyince batı seviyesine ulaşıp açığı kapatamadı.

0|0
    0|0
    • Açıklama için çok teşekkür ederim :) Peki bu yazdıklarını 10 000 yıl öncesi için de geçerli diyebilir miyiz? :)

• Lys' de başarılar. Muhabbetin için teşekkürler :) Bu arada o eig veren arkadaş da bendim :) Iyi geceler :)

• teşekkür ederim tahmin ettim zaten ama tüh profile bakmamışım yorgunluktan heralde... sohbet için sen de sağol vallahi çok saçma sorular var böyle sohbetlerin olması çok güzel inan iyi geceler :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayatım bu Avrupa ve Amerika emperyalizminin kendilerinden başkasını kabul etmemelidir somurgecilir Avrupa ülkelerinin afrika ulkelerini anlaşmalı bir şekilde somumesinden dolayı afrikadaki altın zümrüt yakut elmas gibi değerli taşları kendileri alıyorlar ve Afrika fakirleşiyor. afrika fakirleştikce Avrupa zenginleşiyor

0|1
    0|0
    • Peki Afrika nasil bu kadar gucsuzlesti? Sonucta tekerlek, yazı, ateş vs hep Afrika'da icat edildi

• Kabile sistemi evet bu da nedenlerden biri bana göre. Gücün dağılmış olmasi merkezi sistemi olusturamamis. Ve bu onu gucsuzlestirmistir.
      Yorum icin tesekkürler :)

• Eig 😁😇

• Fetih yok arkadaşım sömürü var. Tek açıklaması bu.

0|0
    0|0
    • Fetih ; bir yeri oranın halkından savaş veya zor kullanarak almasıdır. Neden Afrika somurgeleştirildi? Bunun nedeni ne?

• Peki yorumlar için teşekkürler :)

• Bende teşekkür ederim😊

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...