Sigmund Freud kitapları

Sigmund Freud'un cinsellikle alakalı psikanalizlerinin, kuramlarının yer en fazla yer aldığı kitap önerebilir misiniz?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• link freudçum ne güzel şeyler var kafanda, homofobikim ama sana bakıyorum da gül cemaline bir ayrıcalık yapabilirim, gel oturşöyle,gel otur dizime...sadsadsad freudmakesmelaugh

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• froyd amcamın kitabını soran kişiyi takdir ediyorum.

0|0
    0|0
  • İki kitabını, Totem ve Tabu, Musa ve Tektanrıcılık'ı okudum. Her iki kitapta da psikanaliz bolca mevcut. Her iki kitap da nesnel verilere dayalı tezlerle dolu. Bazıları Freud'u "her şeyi cinselliğe endeksleyen sapık" diye eleştiriyor ve görüşlerini fazla saptırıyor. Musa ve Tektanrıcılık insanın beynini açan müthiş bir kitap ve bunu yazabilecek insan çok azdır diyorum (ama bizde Elif Şafak-Ayşe Kulin-Soner Yalçın-Yılmaz Özdil boyutu aşılmadığı için beğenilmemesi normal diyorum)

0|1
    0|0
  • cinsiyet ve psiko analiz var. ders kitabı olarak okutmaya kalktı hoca çok okuyasım gelmedi, ama okul bittikten sonra baktım biraz güzel kitapmış

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Amacının psikanalizi araştırmak olduğunu düşünerek yazıyorum (cinsellik eklemesini neden yaptın anlamadım) Psikanaliz ve Uygulama yı tavsiye ederim Hans isimli bir çocuğu anlatıyor, Oedipus kompleksi gibi psikanalizde üzerine gittiği sorunları inceleyerek çocuğun hareketleri üzerinden. Psikanaliz üzerine kitabı genel olarak psikanalizi anlatır zaten. Sanat ve Sanatçılar üzerine diye eseri var dostoyevski, goethe, da vinci vs gibi sanatçıları incelediği ama okumadım tamamını cinsellikle ilgili kuramlarının yer aldığını sanmıyorum daha çok sanatçı incelemesi

0|1
    0|0
  • Canım gel sen yol yakınken geri dön Freud'dan...İnsanı katil edebilir o adam.Beynini çöplüğe döndürür. Freud yetmezse Schopenhauer oku...Rahmetli Schopenhauer'ın da çok iyi incelemeleri vardır.

Bknz:Aşkın metafiziği

0|1
    0|1
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...