Reenkarnasyon gerçekten var mı?

Saçma ama yinede insan merak ediyor kuranı kerim de böyle bir ayet de var, ayrıca bu reenkarnasyon yaşayanlar mı denir ne denir artık, genellikle antakya, hatay tarafından çıkıyor ne garip hepsinin anlattıkları da aileleri tarafından onaylanıyor evet gerçekti deniyor, hatta kuranı kerimin bakara suresinde şöyle bir ayet var.

Sana ruh hakkında soranlara, de ki, "Ruh Rabbimin işlerindendir, size az bir bilgi verilmiştir.

(Ey Rabbimiz, bizi iki defa öldürdün, iki defa dirilttin) diyecekler.

(Allah sizi ölü iken diriltti. Sonra öldürecek, sonra diriltecek, nihayet Ona döndürüleceksiniz)

Ayrıca bir hadis de şöyle der bakın... Allah, Adem'den Önce Yüzbin Adem Yarattı.. yani bu ne demek yüz bin adem biz sürekli ölüp,ölüp başka bedenlerde mi diriliyoruz?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Rakamlar nasıl eksi ve artıya doğru sonsuz, evren nasıl durmaksızın genişliyor ise bu sonsuzluk gibi görünüyor; insan oğlu da sürekli aynı hayatı defalarca yaşıyor olabilir. Bunu Dejavulara bağlıyorum. Daha önce yaşadık, tekrar yaşıyoruz, çocukluğumuzda bu dejavular daha fazla oluyor, beyin bilgi ile doldukça beden eskidikçe geçmişi daha az hatırlıyor olabiliriz. Yani benim şüphelerim. Felsefeciler buna kafa yoruyorlar.

1|1
    0|0
    • bak ne güzel aradığım kafayı buldum, bende tam bundan bahsediyorum, yani dejavu denen şeyi ben çokça yaşayan biriyim tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ben bu anı yaşamıştım derim sürekli, çok karışık

• 30'undan sonra daha az hatırlayacaksın, 35'ten sonra Harddisk dolacak artık :))

Kızlar Ne Diyor 2

• "Kâfirlerden birine ölüm gelince, "Rabbim, beni geri çevir, tâ ki, yapmadan bıraktığımı tamamlar, iyi iş işlerim" der. Hayır; bu söylediği boş laftır. Tekrar diriltilecekleri güne kadar arkalarında geriye dönmekten onları alıkoyan bir engel vardır."

Müminun 99-100

0|1
    0|0
    • yani bu ayette yok diyor karışık.

• Anladım teşekkür ederim saolun

• Ben teşekkür ederim. Sayenizde bu konuda araştırmış oldum.

• valla benim artık bir şeye inancım kalmadı ya bunalıma giriyorum ne olacağımız belli değil akıbetimizi hiç iyi görmüyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Reankarnasyon baska biseye ruhun canlanmasi... kurandaki ayet reankarnasyon degildir insanlarin kafalarni karstrma

0|0
    0|1
  • Reenkarnasyon öldükten sonra başka bir bedende gelmektir bu Kuran'da geçmez ölümden sonra tekrar dirilmek zaten Kuran'da açıkça belirtir kıyamette bu yaşanacak.. ikisini karıştırmayalım

1|0
    0|0
    • Ayrıca reenkarnasyon diye bir şey yok

• bilemiyorum kanıt olmayan bir şeye yok demek kolay ona bakarsan hiç bir şey yok, o zaman ateist olur çıkarız. :)

• Öncelikle dini ve felsefi konuları bir birinden ayıralım.. İkisinde de amaç insan ve varlıktır lakin din vahiy'e felsefe de mantığa ve akılcılığa dayanır o bakımdan senin dediğin eğer dini açıdansa inkara girer :))

• agaa bu ayet konularına burada girip zarurete düşmemeni öneririm.
    çünkü her ayetin en az 8-10 tefsiri vardır. hakkıyla açıklayacak kişi burada olduğunu sanmıyorum. alim hoca kişilere sormak gerekir. kur'anda Allah birşeyi insan ve cinlere ulaştırdıysa Allahın bir bildiği elbet vardır...

1|0
    0|0
    • illaki vardır soruyu sorduğuma pişman oldum 18-19 yaşındaki liseliler yanıt veriyor kafam atıyor adam çişini tutamaz bana akıl verir gelde delirme

• cahllerle uğraşmayın bilakis ben hiç galip gelemedim. (imam gazali)
      o yüzden boşver salakca laf sokmak istiyenleri

• bir ara bitane eleman çıkıp ben barışman çoyum demişti müdür senmiydin o yoksa :D

0|2
    0|1
    • Barışman ço kim mk?

• tamam uyumam lazım şimdi

• ufacık birşeyi uzatıp polemiğe dönüştürmenin alemi yokzaten sadece yaptığını yakıştıramadığımı söylemesem içimde kalacaktı iyi geceler

• Kardeş sana uzun uzadıya açıklarım. O ayetleri de açıklarım da önce şunu bir anla. Mealcilik islamın en büyük düşmanlarından biri oldu. Hadisleri bile tefsir ediyorlar kuranı da tefsirden okuyun imanınızı yakmayın. Reenkarnasyon katiyyen yoktur. Senin felsefe yoluyla anladığın bu yanlış bilgilere karsılık açıkça söylenen tam aksi hadisler ve ayetler var. Gerçekten meraklıysan bir aç da oku. Tefsir detayını atlamadan

0|0
    0|0
    • olur abi okurum

• Ha o adamlar neyin nesi diyeceksin. Antakya tarafında cıkıyo dediklerin. Ben de cin girmiş derim. İşte bu da benim görüşümdür ve neden bunu derim, cin musallat olan insanların istem dışı konustuklarını biliyorum. Öyle birini de biliyorum. Ve 1000 yıl gibi uzun ömürleri olduğunu düşünürsek mümkündür.

• Bundan öncesi değil ama cin meselesi yorumum ona göre paylaşayım tekrar

• 👊🏿 bak var

0|1
    1|1
    • ulan dallama iki dakika adam olun, cahil herifler mal geldiniz mal gidiyorsunuz.

• Tefsirlerini okumak gerek ben fsrkli yorumladim mesela

0|0
    0|0
  • Yok reankarnasyon denilen şey insanın cinlerin oyuncağı haline gelmesi

0|0
    0|0
  • Düşünmek iyidir ve fikrin makul gibi fakat açıkları var biraz daha düşün derim

0|0
    0|0
  • yok kesin bilgi

0|0
    0|0
  • Ordaki dirilme mahşerde olacağı varsayılan dirilme canım kardeşim yanlış yorumlama

0|0
    0|0
Yükleniyor...