Osmanlının son zamanlariyla ilgili (Sultan Vahideddin zamani) kitap onerisi bekliyorum?

Arkadaşlar Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye nin son yıllarıyla ilgili gercekleri aciklayan bir kitap okumak istiyorum. Kurulus, yukselis, duraklama vb. donemleriyle ilgili yaklasik 10 tane kitap okudum fakat son donemlerini kisaca sultan vahideddin zamaniyla ilgili kaynak ve belgeleri saglam bir kitap var mı bildiginiz? Hain oldugunu kesinlikle dusunmiyorum , lakin cok karalama yapiliyor mesela bu karalamalara en dogru sekilde cevap veren bir kitap ariyorum. Aklimdaki kitap;
Bir mazlum padisah Sultan Vahideddin-Kadir Misiroglu
Baska bildiginiz bir kitapta varsa paylasirsaniz cok sevinirim. Belge ve kaynaklari saglam olmali. Kadir Misiroglu bu konuda en begendigim tarihcilerden biri. Simdiden Tesekkurler.

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Kuruluş cok begendiim

0|0
    0|0
    • Fakat ben son zamanlariyla ilgili ariyorum cevabin icin tesekkurler bu kitabida degerlendiricem cevap icin tesekkurler bu dedigin kitap halil inalcik in kitabi dimi?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kadir Mısıroğlu; SSCB ordusunun Nazi Almanya'sına karşı ayet el-kürsi okuduğunu ve Karl Marx'ın cinniler sayesinde Das Kapital'i yazdığını ifade eden bir insandır. Son derece taraflı bir tutum sergiler. Deli raporu olduğu rivayet edilir. Bence başka bir yazardan oku.

0|0
    0|0
    • Davası oldugu icin tarafli olmasi cok onemli degil cunku belgelerle ispatliyor ve davasini sonuna kadar surduruyor bu yonunu cok begeniyorum birde deli raporu yoktur neden girdigini arastirirsan bulursun cevap icin tesekkurlerr :)

• Şah baba
    Bu kitabı al oku kardeşim.

Vahideddin diğer ismidir şah baba.

0|0
    0|0
    • Murat bardakcinin kitabi biliyorum fakat etrafimdaki nerdeyse tum kitabevlerine baktim hic birinde yoktu internetten alicam gibi geliyor cevap icin tesekkurler :)

Yükleniyor...