Elektro gitar kursuna gidicem iyi bir gitar olmasi kosuluyla tum amfi pedal vb seyler ne kadar tutar?

Ilk basliyacagim icin pedal onemlimi ya da neler alinacak baslamam icin?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hangi tarz çalacaksın? blues? thrash? heavy?
    Paran kısıtlıysa başlangıç olarak Cort G110 alabilirsin. Veya Washburn x12 veya ibanez grg140 var. Ya daa Jackson JS11 Dinky alabilirsin fiyatıda 550-600 lira civarında Tamam biz burada örnek olarak bir kaç gitar söyledik ama senin bir gitar shop a gidip o ürünlerin sesini duyman lazım. İstediğin ses için tellerin yüksekliği, manyetik yüksekliği, tel markası (dunlop heavycore teller ile earniball teller arasında çok fark var)
    Amfi olarak Roland cube alabilirsin. prosesörlüdür, yani efektleri vardır. ya da amfiye gerek yok direk bilgisayardan da çalabilirsin Amplitube diye bir program sayesinde ama bazzı bilgisayarlarda kurulurken uğraştırıyor baya. Amfi, pedal derdinden kurtarıyor ama amfinin tadı ayrı birşey.(ben hiç amfi almadım hep bilgisayardan çaldım ama sene sonuna doğru blackstar alacağım)
    Çalmayı öğrendikten sonra gerisi daha kolay olmuyor. Manyetik ve tel derdine gireceksin.

İleride EMG manyetiğe terfi etmen dileğiyle kolay gelsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Güzel birşey arıyorsan 1500 lira gözden cıkar
    ama profesyonel olunca fiyat 3 kat artacak

0|0
    0|0
  • bilen birisi ile 2. el gitar ve amfi alabilirsin. ben yeni başlayan öğrencilerime kendim araştırıp seçip 2. el ürünler alıyorum. kafanda net bir model-marka yoksa bu şekilde de düşünebilirsin.

0|0
    0|0
  • ilk başlıyacaksan pedal almana gerek yok zaten. O en son :) Çok iyi bir gitar almana gerek yok ilk seferde. Kendini geliştirdiğin zaman zaten değiştireceksin zaten. Yani 2000 tl lik gitar alma şimdiden bence. Gitar ve amfi toplam 1000 tl 'ye halledersin. Gayet yeterli olur bu bütçe senin için..

0|0
    0|0
    • Peki amfiden başka neler alınıyor? Benim icin gerekli olan tabi.

• Tekrar teşekkür ederim :-) yardimlarin icin saol

• Rica ederim , ne demek :)

• Daha önceden gitar bilgin var mı yani çaldın mı yoksa direk elektro ile mi başlıycaksın

0|0
    0|0
    • Hic bir bilgim yok direk baslamayi dusunuyorum

• Hic farketmez kaliteli olmasi yeter

• Orange B0058 Crush Pix, Yamaha THR5, Vox NT2H Lil’ Night Train 2, Roland Cube 40-GX, Laney LX35R bunlar kaliteli verdiğin paranın hakkını sonuna kadar vericek ürünler direk gidip bunları al demiyorum sana bir araştır bilen birinede sor evde filan çalıcaksan 15w üstüne çıkma ben sahneydi vs performans için ilerde diyorsanda kafana göre kendin seçebilirsin

• iyi bir gitar dediğin 600 Eurodan başlar. Kurs doğru dürüst birinden alırsan aylık 1000-2000 arası ve süresi en az 2 yıl olmalı Pedal 6. ay sonra önemli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 200 tl tutar

0|0
    0|0
    • Elektro gitar ne kadar benim baktiklarima gore o kadar ucuz yok yani olsa da alinmaz bence

Yükleniyor...