İmdb top 250 film listesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

her ne kadar puanlama sistemi eleştirilsede imdb her sinemasever için büyük bir kaynaktır.
verilen puanlar çok uçuk bulunur, çok yetersiz bulunur vs. ama sonuçta binlerce insanın puan ortalamasına birazda olsa saygı duymak gerekir.
imdb top 250 listesi ise (puanlama ve sıralamayı çok fazla ciddiye almaz isek) ufaktan bir sinema kültürü oluşması açısından bence önemli bir liste.
büyük yönetmenleri ve bir çok büyük filmi barındırıyor. izlerken "bu filmin bu listede ne işi var" ya da "bu film bu listede nası olmaz" demiyor muyuz. tabi ki diyoruz ama dediğim gibi onbinlerce sinemaseverin ortalaması bu şekilde. yapacak birşey yok.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Kendi IMDB'nizi oluşturun. Filmleri hem türlere hem de yönetmenlere göre kategorileyin, bu önemli. Bir de öncesinde fragman izlemeyin. Uzun uzun anlatırdım ama üç önemli noktaya da değindim zaten.

0|0
    0|0
    • Ben günlük film download eden ve sinemayı yakından takip eden biriyim, kendi film arşivim var ver kategori lere göre ayırt etmiş bulunmaktayım..
      - ama imdb üzerinden oy unsuru ile bu kesin iyidir bunu indiriyim veya kesinlikle kötü çıkmaz mantalitesini hiç anlamıyorum, ve bu kişiler neye, kime göre bu oyları veriyorlar?
      - .. ve Türk yapımı filmlerin bu listede yerini bulmaması ayrı bir muamma..

Kızlar Ne Diyor 1

• ben zaten o listeye göre bazen film izliyorum. arada bir sasiriyorum bende ama dedigin gibi okadar insan puan vermis ise bir bildikleri var herhalde :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bazen öyle cok tuhaf geliyor bu durum bana
    ama onların secimi ne diyeceksiniz:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...