Martılara neden simit atılır?

mesela neden kepekli ekmek veya açma atılmaz? gelenek midir susamlı bir şey atmak. allahını seven cevaplasın

0|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• Etçil hayvan olan martiyida Türk geleneği olan simite alistirdik ya ne diyim 😁

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Matı değince aklıma hep bu geliyor :D

... Keşke yaşarken tanışmış olsaydık. Yazık. Çok yazık. Gerçekten bana hitap eden bir martıydı. O martıyla arkadaş olmak isterdim. O martıyla uçmak isterdim. O martıyla vapurların peşine takılıp dans eder gibi sağa sola süzülmek isterdim. O martıyla sırf insanlar mutlu olsun diye, karnımız tok olduğu halde atılan simit parçalarını yemek isterdim. O martıyla çatılara tüneyip gün ağarırken ortalığı velveleye vermek isterdim. O martıyla gökyüzünün sessiz maviliğinde bir metronom çubuğu gibi alçalıp yükselmek isterdim. O martıyla deniz fenerlerinin üstünde döne döne uçmak isterdim. O martıyla köpüren dalgaların arasında evimizdeymiş gibi rahat ve telaşsız gezinmek isterdim. O martıyla akşamüstleri dalgakıranlara konmak ve geçip giden günleri düşünmek isterdim. O martıyla yağmura bakmak ve hayatımızdan sessiz sedasız çıkıp giden insanları özlemek isterdim. O martıyı öpmek isterdim, O martıyı öpmek isterdim dostum.

Deliduman - Emrah Serbes

0|0
    0|0
  • Normalde ekmek bile yemezler
    bizim Türkler etçil hayvani ekmeğe ve simite alistirdi:))

Kıymalı borek at

0|0
    0|0
  • Martılar perhize karşı. Kepekli ekmek tüketmiyorlar.

0|0
    0|0
  • atılmamalı

0|0
    0|0
  • Yesin diye

0|0
    0|0
  • türkler alıştırdı işte.)

0|0
    0|0
  • Martılar etcil hayvanlardır
    Biz onları gevreğe alıştırdık

0|0
    0|0
  • Karınlarını doyursunlar diye o daha vitaminli ve proteini yüksek

0|0
    0|0
  • Martılar aslında etcildir bizler evcillestirmisiz iyiki yoksa vapurda yem vermek değil yem olurduk yahu :)

0|0
    0|0
  • denizin ortasinda ilk o bulunmus

0|0
    0|0
  • Sen hiç kepekli ekmekçi gördün mü?

0|0
    0|0
  • ahahah sen sokakta elinde kepekli ekmekle gezen gördün mü hiç? Ne bulursak onu atıyoz..

0|0
    0|0
  • he gelenek bir ara dondurmamnın üstüne susam at serinlesin hayvanlar

0|0
    0|0
  • denemek lazım ekmeği veya açmayı

0|0
    0|0
  • Vapurlarda pek kepekli ekmekle açma satılmadığından olabilirmi

0|0
    0|0
  • kepekli ekmekçi veya açmacı olmadığı için olabilir mi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Vapur iskelesinin önünde kepekli ekmek satan satıcı hiç görmedim :) ayrıca ben açma, poğaça atanını da gördüm :)

0|0
    0|0
  • nasiplensin yavrucaklar :))

0|1
    0|0
  • O değil de, martı kaşa simit atılır mı?

=//

0|0
    1|0
  • ucuz oldugu icin :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...