Kapat

Çok okur musunuz? Şuana kadar tahmini kaç kitap okudunuz?

Çok okur musunuz? Şuana kadar tahmini kaç kitap okudunuz? Okuduğunuz kitaplar Sizi ne yönden geliştirdi?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• İnan hiç saymadım. Son iki yıldır biraz sayı düşmüştür tahminen. Ama normalde haftada iki kitap bitiriyordum. Hayatımın ortalama yedi yılı o şekilde geçti. Daha eskisini hatırlayamıyorum ama o zamanlar da çok okuyordum. Hiç yoktan 700 kitap yapıyor.
    Kitaplar her zaman liman gibi oldu benim için. Çocukluk ve lise yıllarımda da asosyaldim. Her zaman kitaplara gömülüyordum, hatta bir keresinde üç gün okula gitmediğim için kitap okumaktan bayıldı gibi bir söylenti çıkarmışlar.
    En büyük somut faydasını YGS'de gördüm. Aylarca Türkçe çalışan arkadaşlarım 29-30 net yaparken Türkçe'ye sadece sınavdan bir saat önce bakan ben, 36 doğru yaptım. Şu an iyi bir üniversitede okuyorsam sadece Türkçe sayesinde.
    Bunun dışında okuduğumu anlama, yazı dilinde kendimi iyi ifade edebiliyor olma, Türkçe'yi doğru kullanma, yazım yanlışlarını üzerinde neredeyse hiç düşünmeden biliyor olma gibi şeyler kattı bana. Ayrıca mükemmel bir hayal dünyası.
    Şu an ben de yazmamı gerektirecek bir bölüm okuyorum. Haber yazıyoruz. Onca kitap okumamış olsaydım yazamazdım. Üniversitedeki derslerimizi bile etkiliyor yani.
    Ayrıca ben de roman yazıyorum ve bunu okumadan yapamazdım.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• 50 küsur okumuşumdur belki daha fazla

0|0
    0|0
    • Bir tahmin yapamiyorum. genelde turk ve dunya klasiklerini okuyorum.
      En dandik kitabin bile insanlara birseyler katabileceginin dusuncesindeyim.
      Ama rica ediyorum artik ahmet batmanin sabah uykummus soguk kahveymis vs kitaplari okumayin!

• anladım tamam :) @soruyorumbeyler

• olur böyle hatalar :)

• Okumadığım çok kitap var..

=//

0|0
    0|0
  • 80 90 olmuştur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Toplasan 5 kitap

0|0
    0|0
  • severim de sayısını bilemeyeceğim

0|0
    0|0
  • Hafta en az 2-3. Yaklaşık 8/9 yıldır ;)

0|0
    0|0
    • hızlı okumanın faydaları nasıl 2-3 tane okuyabiliyosun her hafta :)

• Sıralı değil, aynı anda okurum 2-3 kitabı. Bir çanta kitabım olur, bir yatak kitabım var. Otobüste, yolda vs. heryerde kitap okuyorum. Hatta wc de bile okuduğum dergiler var ;) zaman önemli sonuçta. Boşa harcamamak lazım.

• 10 tane flan. d

0|0
    1|0
  • 10000 i geçmiştir.

0|0
    0|0
  • 200 küsür

0|0
    0|0
  • kitap okuyacak kadar boş bir insan değilim. onun yerine gezerim tozarım.

0|0
    2|0
Yükleniyor...