Madem allah her şeyi yaratabilir o halde sorum gelsin ''allah kendinden büyük bir taş yaratabilirmi'' ?

Madem allah her şeyi yaratabilir o halde sorum gelsin ''allah kendinden büyük bir taş yaratabilirmi'' ?

Güncellemeler:
soru tam olarak şöyle olacaktı '' allah kendinin kaldıramayacagı bir agırlıkta taş kaldırabilirmi''
''tanrı varsa ve ona inanırsam sonsuz hayatı kurtarırım, tanrı yoksa bir şey kaybetmem, tanrı varsa ve ona inanmazsam sonsuz hayatı kaybederim, o zaman tanrıya inanmalıyım.'' neredeyse çogunuz bundan ibaretsiniz ben işimi garantileyim yönünde.

1|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• yaa böyle saçma soruları düşüneceğiniz kadar başka bir işle uğraşsanız profesör olursunuz !
    öncelikle Allahın isteyipte yapamayacağı hiçbir şey yoktur
    ikinci olarak neden böyle büyük bir taş yapmayı sitesin ki amaç ne?
    üçüncü olarak Allahın kaldıramayacağı derken? Allahın her şeye gücü yeter !
    dördüncü olarak inancın var mı yok mu bu beni ilgilendirmez ama şu islamla , Allah'la ilgili saçma düşünceleriniz sıktı artık. işsizsiniz haa işe yarayın biraz !

0|2
    0|0
    • bak kendin demişsin ''allahın isteyipte yapamadıgı şey yoktur'' paradoksda burada başlıyor zaten o halde kendinin bile kaldıramayacagı bir taşı yaratsın sonra kaldırmaya çalışsın o taşı demekki neymiş her şeyi yapamıyormuş god

• işte beni bu cahiller itti hep bende sorgulamaya başladım sorguladım sorguladım sorguladım ama hep müslümandım inanıyordum daha sonra neye inandıgımı bilememeye başladım. herkesin görüşü kendine bence sen çamurdan yaratıldıgımıza bende yıldız tozundan ibaret oldugumuza inanıyorum. evrim teorisi yalan falan diyemezsin bence evrim teorisine çok saçma dersen islam çok çok daha saçma kalır. ayrıca o soruyu ben uydurmadım bu çok ünlü bir paradoksdur ve ne yazıkki allahın her şeye gücü yeter o her şeyin yaratıcısıdır cevabı bu paradoksu çürütmeye yetmiyor. önemli değil bu arada

• bak çok doğru bir şey dedin sözlerinin arasından... insanları dinsiz olmaya iten de aslında insanlar... o kadar cahil yaşıyorlar ki, çoğu dinden soğutuyor. bakıyorsun müslüman bunu nasıl yapar Yarabbim diyorsun kendine. bir müslümanın örnek davranışlar sergilemesi lazım, dinin güzelliklerini göstermesi lazım ama ne yazık ki artık tam tersi... ve daha da kötü olacak... ben isterim ki herkes müslüman olsun... ama ne yazık ki bu mümkün değil. kıyamet yaklaştıkça daha da kötü olacak her şey zaten , müslüman daha da azalacak.. şu an bile etrafıma bakıyorum da ne kadar psikopat bir hayata bürünmüş dünya... ve bu pislikleri gören de zaten dinden soğuyo...
      neyse ben çıkıyorum...

Kızlar Ne Diyor 9

• Allah sonsuzluk ve büyüklük terimlerinin üzerinde bir varlık, insan beyninin alamayacağı türden. bu bahsettiğin soru da klasik bir ateist sorusu zannediyorum ben bunu daha önce de bir yerde okumuştum.

mesela senin bir annen var, annenin de bir annesi var. annenin annesi... derken bu böyle gidiyor. sonsuza kadar gittiği denilebilir de denilmeyebilirde. cünkü 19302843214823947590802394904994 sayısına sen sonsuz dersin ama sonrası da sonsuzdur gibi. yani kavramlar karışık.

ama tüm sonsuzlukların yani bu düzenin üzerinde bir varlığın olması gerekir. "hiç bir şey yoktan varedilemez" Allah yaratır. Allahta tüm yoklukların varlıkların sonsuzluğun üzerindedir.

0|0
    0|0
  • Aşağıdaki yorumları okudum da. Evrim "teorisi" kanitlandi yazip sonra da insanlara cahil demişsin. Teori ne demek lisede ögretmedilerse demek 🙈

1|1
    0|0
    • ne oldu begenemedinmi? senin saçma cevapların gibi cevap veriyorum bende böyle daha hoştuk sanki. ben ne diyorum evrimi bilmiyormuşum gibi muamele yapıyor bana. yok allah demişim ulan ha tanrı ha allah sen takıla takıla bunamı takılıyorsun? ya bir git hadi kitap oku ya boş muabbet

• Ya he he tamam 😒

• 1-) Allah en büyük diyoruz bunun neyini anlamak istemiyorsunuz
    2-) o kadar büyük taş yapabilir ama sen o Taşı alabilecekmisin orası mağlum?
    3-) böyle saçma sorular yüzünden nasıl atesitliği seçiyorsunuz anlamış değilim?

2|0
    2|0
    • Bende nasıl hiç bir şey okumayıp dine bağlı oluyorsunuz anlamıyorum. Evrim teorisi artık kanıtlandı hala neyin kafası bu anlamış değilim

• nerden biliyorsun bir şey okumadığımı ?

• Inançlı değilim ama bu soruyu çıkarani öpeyim saçma

0|0
    0|0
  • Rabbimiz maddi degildir ki

1|0
    0|0
  • Kuran-i kerim i hakkıyla okuyup idrak etsen sorularının yanıtını bulursun böyle sorular sorduğun için de ömrün boyu tövbe edersin. Allah Hidayet nasip etsin sizlere.

0|0
    0|0
  • Allah en büyüktür

1|0
    0|0
  • Cok cahilsin keske ölsen

1|0
    0|0
    • hm baya aydınlanmış gördüm seni aydınlanmış olsaydın benim sorumun hemen ardından çok cahilsin keşke ölsen yazmazdın dilerimki anlamışsındır demek istedigimi yargılama gücünüz yok hiçbirinizin sadece var işte orda bir yerde deyip geçiştiriyorsunuz o boş hayatlarınız çok önemliymiş gibi yapmayın gidip kültürlen

• Allah her yerdedir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Su madem değdiği yeri ıslatır peki suyu kim ıslatır?
    Sorusu kadar abest bir sorudur.

3|0
    0|0
    • abi hayatımda duydugum en saçma şeydi bu suyu kim ıslatır nedir ya bana açıklarmısın

• suyun ıslanması fiziksel bir olgudur arkadaşın dediği gibi benim soruma karşılık senin verdigin cevapın alakası yok

• cevabın *

• Kendin büyük bir taş yarattığı zaman dünya diye bişey olmaz , gezegenler olmaz vs
    Biraz bilimselde mantıksalda yaklaş olaylara dostum. Sırf soru sormak için soru sorma

2|0
    0|2
    • mantıksalmı yaklaşayım? benim sordugum soru paradoks sen burada çıkıp böyle değil diyemezsin kardeş yanlış anlamada

• Neden diyemiyecekmişim ki , görüşümü istediğim şekilde söylerim ben. O zman sende paylaşamazsın. aynı şey ;)

• diyorumki bir paradoksa mantıksal açıdan yaklaşamazsın bu bir bilinmeyendir bilinmeyen bir şey hakkında yorum yapma hakkın çok ama çok kısıtlı olur

• Bu soru APTALCA

Zira Allah zaten sonsuzdur.

"sonsuzdan daha büyük bir sonsuz olabilir mi" diye sorma APTALCA

3|0
    0|0
  • Sen bababana yüce Allah'tan başka 300 milyar galaksi yaratan bir güç göster bende sana istediğin taşı göstereyim

He bu arada özellikle uzay bilimleri konusunda açık bir belge ve Allahın tartışılmaz varlığı ile ilgili bir bilgi istersen bunu sana açık somut delillerle gösteririm. Sadece dünya üzerinde yaşayan ortalama 7 milyar insandan 6.5 milyarı yanılıyor olamaz dimi. Bence biraz okuma alışkanlığı edinsen hiçte fena olmaz

1|0
    0|0
  • Issız bir yolda yürürken kapıları açık bir araba görsen ne düşünürsün? bunun sahibi kim acaba demez misin?

Mars ta bir çamaşır makinası görsen, bunu buraya biri getirmiş olmalı diye düşünmez misin?

Peki niye bu düşünceyi evren için de düşünmüyorsun? yad ağaçlar için, denizler için, bütün canlılar için?

Bir insan hem bilimi takip edip hem dini sorgulayıp araştırırsa daha net bir bilgiye sahip olabilir ama siz ateistler bilimden dem vurup (aslında bildiğinizde süpheli ya) dini kötülersiniz, bilgisizce ve cahilce.

0|0
    0|0
    • Allah a inananları kendi geleceğini güvence altına almak için inanıyor diye kötüleyen ne kadar da eminsin, kimsenin geleceği güvence altında değil, cennetle müjdelenme hikayelerine de inanma, peygamber, ben bile sonumun ne olacağını bilmiyorum derken, Allah a inananları kendilerini garanti altına almakla itham ediyorsun.

• Bu bölümde verdiğin cevaplardan kimin kimi yargıladığı gayet açık, soruyu soruş şeklin bile dalga geçer gibi, öğrenmek isteyen biri bu şekilde mi sorar?
      Ayrıca Antony Flew i de oku, ateistlerin en ateşli savunucularındandı, "yanılmışım tanrı varmış"

• o adam bütün hayatını ateizme harcadı, tam ölümüne yaklaştıgında yanılmışım tanrı var dedi e tabi ateisler öyle o dneli sağlam bir ateist öyle deyince insanlar şaşırdı. neyse o soruyu ben üretmedim, o bir paradoks o paradoksu burada sordum sadece.

• Evren yetmedi galiba :) Allah'ın büyüklüğü konusunda herhangi bir ölçü veremez kimse. İnsanlık tarihinden beri milyarlarca insan, milyarlarca çift göz, milyarlarca farklı doku yaradan Allah'ın büyüklüğü ve kudreti sonsuzdur. biz bu şekilde sorgulamayız. Kılavuzumuz olan Kutsal Kitabımızda ne yazıyorsa odur.

O, yaratmada dilediğini arttırır. Şüphesiz Allah, herşeye güç yetirendir." (Fatır Suresi, 1)

1|0
    0|0
  • Allah a ebat biçilemez

2|0
    0|0
  • Yıllarca namaz kılmış.
    Fıkıh bilgisi üst düzeyde.
    İlim sahibi olman , bir molla olmuş.

Sonra da diyor ki " böyle bir sorum var aklımda "

İslami bilgini geliştir , öyle sorular sor önce.

1|0
    0|0
  • ne saçma bir soru :)

0|0
    0|0
  • ya da daha iyi bir soru.

Allah herseyi biliyorsa, neden düsünüyor? Düsünüyorsa yani herseyi bilmiyor mu?

0|0
    0|0
    • her şeyi ol diyince yapıyorsa neden evreni 6 günde yaratıyor

• Bu soru Paradoks

1|0
    0|0
  • 23 kromozom...

0|0
    0|0
  • soru Saçma. Bu üç kenarlı kare çiz demek gibi bir şey. Dilsel bir sorun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...