Sizce nasıl bir kualisyon hükümeti kurulacak (Anket) ?

Azınlık mı,çoğunluk hükümetimi kurulacak, yoksa erken seçim mi?

• AKP-MHP kualisyonu
    20% (5)30% (6)24% (11)Oy Ver
  • AKP-CHP kualisyonu
    4% (1)10% (2)7% (3)Oy Ver
  • AKP-HDP kualisyonu
    12% (3)10% (2)11% (5)Oy Ver
  • AKP azınlık hükümeti (Dışarıdan HDP veya MHP destekli)
    4% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • CHP-MHP azınlık hükümeti (Dışarıdan HDP destekli)
    8% (2)5% (1)7% (3)Oy Ver
  • CHP azınlık hükümeti (Dışarıdan MHP ve HDP destekli)
    12% (3)5% (1)9% (4)Oy Ver
  • Erken seçim
    40% (10)40% (8)40% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Koalisyon olacak doğru yazım şekli,,13 senedir kualisyon mu gördük affola :)

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Yanlış işaretledim ya. Ben erken seçim demek istiyorum, diğerleri saçmalık. Çünkü azınlık veya değil koalisyon demek ülke ekonomisinin çökmesi demek.
    Koalisyon kurulursa ne olur:
    Enflasyon ve dolar tavan yapacak.
    5-15 milyar alan milletvekilleri bile ay sonunu zor getirir hale gelecek.
    900 kusur lira alan işçinin, emekçinin hali ne olur bir düşünün...
    Ekonomi demek, her şey demek.
    Dış borç almaya başlayacağız. İnanılmaz derecede faiz binecek. Karanlık dönemler...
    Tüp kuyrukları olur, doğalgazla ilgili sıkıntılar kesin çıkar.
    Bunlar şimdiden öngörebildiklerim. Yorumcuların, analistlerin veya gazetecilerin bununla ilgili yorumlarını okuyabilirsiniz. Zaten hemen hemen hepsi aynı şeyi söylüyor. Bu kişiye göre değişen bir şey değil çünkü.

0|2
    0|0
    • Dünyada kişi başına düşen geliri 25000 doların üstündeki ülkelerin %80'i koalisyonla yönetiliyor. Nereden çıkardın bu fikri ekonomist misin.

• Sen kolisyon kurulursa çok kötü olur düşüncesinden kurtul abicim, belkide en iyisi olur, bunu bilemezsin. Şuanki ülke konjoktürü eskisi gibi değil. Belkide artık büyüme, ihracat, iç borçlanma rakamlarımıza bakılırsa bir koaliasyon hükümeti ihtiyacının mesajını bizlere veriyordur.

• Ben böyle düşünmüyorum ve bu ortamda sizinle daha fazla tartışmayacağım.

Kızlar Ne Diyor 5

• Akp hdp.

1|1
    2|5
  • Erken seçim

0|1
    0|1
  • *koalisyon..

1|1
    0|1
  • Koalisyon ya hepsini u ile yazmsn:)

0|2
    0|0
    • Ne olduğunu Google'da aradığın belli :)

• Ben kualisyon mu diyorum? Yanlış yazmışım diye soruyu bile güncelledim. Ben ne diyorum sen ne diyosun. Eğitim seviyelerimiz bir olmadığı için aynı dilden konuşamıyoruz. En iyisi konuşmayalım ufaklık

• Hayr en basta sen başlattın bunu yanlış yazdm diyip uzatmicaktn :) soruna gelince her turlu ülke ekonomik yönden zarara uğrayacak tek fikrim bu.

• CHP-MHP azınlık hükümeti (Dışarıdan HDP destekli)

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• koalisyon falan yok kardeşimmm millet şimdi gördü neyin ne olduğunu özellikle genç yaşta olanlar mhp ye verdikleri oyları bak adamlar muhalefet olcz diye bas bas bağırıyorlar..

bu beceriksiz ihanet partilerine 13 yıllk birikimi tayyip erdoğan verirse iki elimiz onun yakasındadir..

gördüğünüz gibi türkiye kaybetti

1|3
    1|0
    • Sonuç ne olacak peki, Nasıl kurulacak hükümet?

• Olacak olsa şimdi olurdu. Abdullah Gül ile seçime girmediği taktirde o seçimde % 40 ı bile göremez.

• olmaz ilk başta görecekler neyin ne ve nasıl olduğunu sonra anlayacak herkes başa gelen çekilecek
      adamlar tayyip erdoğanı komple indirmek istiyorlar devlet başı ile çatışmacı politika sürdürülmez geçen koalisyonlar gibi en fazla olcağı 10 ay yoksa hikaye cumhurbaşkanı meclisi fesh edip erken seçime gidilir..

abdullah gülle olmaz bu işlerr onun devri bitti alakası yok onunla davutoğlu bu muhalfet partileri başkanlarından 1000 kat daha donanımlı ve bilgili bir adam en olacak isimde odur..

• Erken seçime gidilecek. AK Parti yine iktidar da kalacak yani.

0|2
    0|1
    • Erken seçime gidilirse , Ak parti iktidarda kalmaz, geçici seçim hükümeti kurulur yasalara göre

• Hayır cumhurbaşkanı AKP'ye 45 gün içinde hükümeti kurma görevi verecek eğer kuramazsa sonra CHP'ye verecek o da kuramazsa HDP,, eğerki hükümet kurulamaz ise , geçici bir seçim hükümeti kurulur, bu hükümet yüksek ihtimalle partilerin oy oranlarına göre dağıtılır.(gene uzlaşmayla kararlaştırılır) Yani 8 bakan AKP 5 bakan CHP 3 bakan HDP gibi...

• hükümeti kurma çalışmaları sürerken AK Parti yine iktidar da olacak yalnız. hiç kimsenin hükümet kuramayacağı kesinleşip erken seçim kararı alınırsa dediğin gibi seçim hükümeti kurulacak onu diyorum.

• koalisyon sifir ihtimal. erken secimle tekrar akp secilecek

0|2
    0|1
    • Erken seçim olunca tek başına iktidar mı çıkacak , HDP nin oyu %13 den ,10 un altına mı düşecek?

• g dedim

0|0
    0|1
  • kualisyon ne boolum

1|0
    0|0
    • 25 yaşındasın kualisyon hükümetlerini hatılaman gerekir

• 25 yaşındasın 15 değil, görüşünü yaz... Beni düzeltsen ne olur, düzeltmesen ne olur..

• ahahah =D tamam.

akp-chp koalisyonu daha yakın gibi şu an ama o iş de yaş olur, koalisyon kurulsa bile anlaşmazlıklar yüzünden bi' süre sonra erken seçim yapılır gibime geliyor.

• Allah korusun ama demedi demeyin darbe olacağ :(

1|0
    0|1
  • AKP-MHP kualisyonu olsun.

0|0
    0|0
  • İhtimaller: Koalisyon: %99.9 Erken Seçim: %0.01

0|0
    0|2
  • Ezik chp bu seçimi bile kutladı :D Puanlarının eskiye oranla düşmesine rağmen. Çünkü hdpye sevindi. Artık aponun posterlerini meclise asarlar. Sokaklarda apo posterleri dolaşmaya başladı çünkü. Neyse demem o ki chp herkesle koalisyon olabilir. Koltuk sevdalısı oldugu için atatürkün değerlerini de 3 kurusa satar. Elinden gelse atayı satar ama adam rahmetli.

0|4
    0|1
    • bir de oylarım düşerse istifa edeceğim demişti kemal bu seçimlerden önce oyları düştü istifa edecek bir şey yok istifa etmesi gerekenler bilmem kimlerdir diye kıvırıyorlar şimdi. dünyada oyları düşmesine rağmen genel merkezinin önünde seçimlerden sonra halay çekilen 2. bir zavallı parti var mıdır merak ediyorum.

• Davutoğlu balkon konuşması bile yaptı. Nası gitti tek başına iktidar ama, yaşasın oley

Yükleniyor...