BUYRUN BEYİN FIRTINASINA?

Sizce günümüz teknolojisinde bile Mısır piramidlerinin aynısının yapılmasının mümkün olmamasının sebebi nedir?

Güncellemeler:
arkadaşlar fazla yorum ve farklı görüşler olduğu için herkese cevap yazamıyorum ama insanlarımızın farklı konular içinde fikirleri farkmış öğrenmiş olduk zira hep aşklı meşkli konulara yapılan cevapları görünce bu kadar yorum beklemiyordum sanırım tüm yorumlara bakıldığında ortak nokta olarak eskiye dair gizeminin çözülememesi, yüksek maliyeti ve uğraş yapıcak zeka yeteneğinin olmaması çıkıyor ortaya teşekkürler herkese :)

0|0
6|42

En İyi Erkek Görüşü

• Bazı şeylerin tekrarı olmaz işte Piramitler bir güneş saati olarak işlev görmektedirler. piramitlerin Ekim ayı ortasında ve Mart ayının başlangıcında yere düşürdüğü gölgeler, mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösterir. Bu da o zamanın teknolojisine göre devasa bir calısmayı gösteriyor aynı tarihte Seyid onbaşı 276 kg lık mermiyi kaldırdıgı gibi savaş sonrası kaldır diyorlar kaldıramıyor o zamanki tarihte ve zamanda tam olarak ne yaşandı bilinmez ama işte efsaneler hayatta 1 kez oluyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Yapılamaz değil yapılabilir lakin aynısının replikasını yapmak gerek insan gücü gerekse makineler tarafından maaliyeti neredeyse avrupa birliğini batıracak kadar pahalıdır dolayısıyla yapılması imkansızdır kimse batma uğruna bir piramit yapmaz yapamaz dolayısıyla imkansızdır.

0|0
    0|0
  • günümüz teknolojisiyle o piramitleri yapacak mısırlı halkı bile yeniden yaparlar boş versene sen :D :D

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=opp0o18hn6Q
    Bu daha çok dikkatımı çekiyor...

0|1
    0|0
  • fransa da hatırlamıyorum bir müze önünde yapmışlardı camdan piramit

0|0
    0|0
    • louvre müzesi kanka pariste

• louvre olduğunu tahmin etmiştim de sonra bilgi yanlışlığı olmasın diye demedim :) senden de birşey kaçmıyor:)

• Uzaylılar apocalypse den felan yardım aldılar

0|0
    0|0
  • Herşey çin malı çinliler bir piramitleri yapamamış hayret

0|0
    0|0
  • o zamanın teknolojisinin çok daha ilerde olduğuna inanıyorum, çünkü gerçekten çok ama çok ince hesaplar var o inşaatlarda

0|0
    0|0
  • dünyaya sırlarla dolu. vardır elbet bir açıklaması

0|0
    0|0
  • Kölelik kaldırıldığı için

0|1
    0|0
  • bile bile ölüme gitmez insanlar.

0|0
    0|0
  • hiçkimse ve hiçbir devlet o kadar işgücünü ve teknik inşai masrafı karşılamak istemez. yoksa ondanda iyisi yapılır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bu bilgi çokta doğru degildir... Günümüz teknolojisiyle sen selfie çeken Keops ve Giza Pramidi bile dikersin.. En azindan 800 küsur metrelik gökdelenler insani buna inandiriyor

0|0
    0|1
  • Sen olayı yanlış anlamışsın. Günümüz teknolojisi ile o piramitleri yapmakta sorun yok. Piramitleri mucizevi kılan "o günün" koşullarında yapılmış olması.

0|0
    0|0
  • demek ki bu işin bir püf noktası var ve o püf noktası eski mısırlılarla tarihe gömüldü

0|0
    0|0
  • Uzaylı teknolojisi günümüzde yok. ya da bir yerde okudum. Hz süleyman cinleri kontrol edebilirdi bu sayede yaptırmış. Ama nasıl oldu bilmiyorum.

0|0
    0|1
  • İnsanların beceriksiz tembel ve herseyi teknolojiden bekleyecek kadar aciz olması... imkansız diye bisey yoktur zoru yapacak g*t vardır...

0|0
    0|0
  • çünkü piramitler mısırda.

0|0
    0|0
  • O zamanlar başka bir enerji , guc (sihir) vardı

0|0
    0|0
  • denemek lazım belki yaparız

0|0
    0|0
  • Teknoloji geliştide insan beyni henüz o aşamaya gelemedi

0|0
    0|0
  • bir görüşe göre davulları özel bir ritimle hep birlikte çalarak taşların yer çekimine karşı durmasını sağlamışlar ve ona göre yerleştirmişler. şimdi davulla düğün yapılıyo ancak ondan piramit yapılamıyo..

0|0
    0|0
  • Bence herşey teknoloji değildir. Mesela Mimar Sinanın yaptıkları eserler veya fatihin gemileri karaya çıkarması. Teknoloji ve mimar farklıdır bence

0|0
    0|0
  • Keops piramidinin taban çevresini yüksekliğinin iki katına bölündüğünde tam olarak pi=3,1416 sayısı elde edilmektedir

0|0
    0|0
  • Whatsappda kim mesajlaşıcak? Teknolojinin esiri olan insanlardan böyle büyük birşey beklenmemeli.

0|0
    0|0
  • Cunku essegin mikinden dolayi

0|1
    0|1
  • Mümkün degilmiymis 😱😱😱

0|0
    0|0
  • gayet münkün

0|0
    0|0
  • çinlilere söyleyin hemen yaparlar :) korkuyorum benide kopyalayacaklar

0|0
    0|0
  • Adamlar iman gücüyle yapmış bacım 😄

0|0
    0|0
  • yapılmak istense yapılır inanmayın böyle şeylere

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 6

• Teknik bilinmiyor tek bir taş bile en az 10 insanın kaldirabilecegi agirliktaymis nasıl yapılsın

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • Gerçekten yapılamıyorsa O zamanın teknolojisi şimdikinden daha gelişmiştir.

0|0
    0|0
  • üşengeçlik ve şu anda öyle bir ihtiyacımızın olmaması

0|0
    0|0
  • kanka hala nasıl yapıldığını çözemediler ondan olmasın :D

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...