Serdar Ortaç 'Topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki?'

Bu sözü söyleyen zat (Serdar Ortaç) nasıl oluyor da Türkiyede müzik piyasasını yönlendiren eleman oluyor ?

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• link Bu muhteşem cover''ın sahibi,büyük üstada laf yok.

0|2
    0|0
    • :) öff yaaa bu adam çok salak yaa :) :)

• Güne çok güzel başlamıştım halbuki.

• Gozzümsün +1

Kızlar Ne Diyor 5

• 7 nota..

Do, re, mi, fa, sol, la, si, -do..

Hımm..

Olasılıktan çözmeye kalkarsak..

do ile tüm notalar 2'şerli 3'erli kaç şekilde yan yana gelebilir?

Serdar bu sorunun cevabını iyi biliyor gibi..

0|1
    0|0
  • buna şaşırıyor musun ? turkıye bunlarla dolu bunların paraya para demedıgı krolasıp cahıllestıkce degere bındıklerı bır ulke de yasıyoruz ... günaydın ...

0|0
    0|0
  • Serdar Ortaç Matlab kullanıyormuş.

0|1
    0|1
  • Piyasa serdar ortacliksa adam ne yapsin?

0|0
    0|0
    • Ölse de kurtulsak...

• Bu tepkiye anlam veremiyorum iste.

olsede kurtulsak ne abicim? ya bu nasil bi kindarlik.

Tanri onu sevenlerine bagislasin.

• Tamam bu şakaydı da ne yala söyliim galiba ilk defa bir şakamın altında biraz gerçeklik yatıyo

• serdara aşık bir arkadasım var laf yok ona :))

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Topu topu 29 harfimiz var bu kadar konuşacak ve yazacak şeyi nereden buluyorsak oradan cevabı uygun mudur?

1|1
    0|0
  • Bu zat topu topu 7 nota var dedikten sonra sunucu cevaben Sezen Aksu' da bu 7 notayı kullanıyor demişti.

0|0
    0|0
  • Aziz Nesin'in betimlediği bir oran vardır hani... Ondan dolayı bence...

0|1
    0|0
    • Aynen. Hakkaten Aziz Nesin'e katılmamak mümkün değil.

• Tanımadan önce o sözünü hakaret sayardım; sonra düştü jeton...

• İşte müzikten anlamayan insanlar Türkiye'de fink atıyor dostum. Halil Mustafa, Muammer Ketencoğlu, İlhan Erşahin gibi muhteşem yetenekler bu pop saçmalıkları yüzünden Türkiye'de kendilerini gösteremiyorlar. Halbuki bu üç isim bile tüm popçuları cebinden çıkarır.

0|0
    0|0
    • Aynen gerçekten sanat yapana değer verilmiyo. Çok acı. Bu arada İlhan Erşahin ve Halil Mustafa yı biliyorum Muammer Ketencoğlu nu duymadım doğrusu. Şu işe bak Gel gör ki Serdar Ortaç 'ın şarkılarını nerdeyse ezbere biliyorum :) Maruz bırakılıyoruz resmen

• Muammer Ketencoğlu bence Türkiyeden müzik namına çıkmış en iyi adamlardan biridir. Kesin dinlemelisin.

• her yaz hit yapmak kolay değil.adam neyin tuttuğunu anlamış o yedi notada sürekli aynı şeyi yapıyo sözleri değiştirip.çerezlik şarkılar onlar

0|0
    0|0
  • Hade len deseydin.

Bi ferdi

Bi ibo

Bi müslüm nasıl oluyorda onlarca beste yapıp milyonlara hitap ediyormuş öyleyse ?

0|0
    0|0
  • nabza göre şerbet veriyo işte. baktı hep aynı tarz müzik yapsa bile tutuyo adam da halinden memnun işte

0|0
    0|0
  • Sadece 1 ve 0 ile bile milyonlarca şarkı bestelenebilir lakin Serdar Ortaç'ın müzik piyasasını yönlendirebilmesi bizim eller havaya ve boş bir toplum olmamızdan kaynaklanmaktadır. Karabiberim klibinin travmatik etkileri de olabilir.

1|0
    0|0
  • Permütasyon, kombinasyon öğrenmemiş sanırım orta öğretimde =) Geçtim müzik bilgisini matematik bileydin bari biraz :D

0|0
    0|0
  • ... Serdar benim için eğlence mekanında ki kabuklu yemiş gibi,tüketir çıkarsın.

1|0
    0|1
Yükleniyor...