Faust: Goethe bu romanı okuyanlar düşünceleriniz?

Evt arkadaşlar, bu romanı yeni aldım, yaklaşık yarısını okudum. Ve karmaşık buldum kafam karıştı. Faust'un Goethe romanını okuyan arkadaşlar varsa düşünceleriniz nedir?

Sizce bu roman kaliteli mi? Saçma mı?

0|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• 60 yıl adam bunu yazmak için uğraşmış

emeğe saygı

0|0
    0|0
    • Elbette emeğe saygı var.Ama kafamı karıştıran şey faust la, şeytanın anlaşması...

Erkekler Ne Diyor 2

• bunun cevabı sana ne kazandıracak? bence güzel bir roman.

0|0
    0|0
    • Bir şey yaparken illa kazanç mı düşünülmeli?

• Değerli bir eser kanımca... İçerik olarak direniş, arayış, romantizm, şimdilik düşüncelerm bunlardan ibaret...Çünkü yarısındaym henüz, ve sürükleyici bulduğum gibi de karmaşık ta buluyrm.Hal böyle olnca karmaşık hal aldı..

• :)) herşeye rağmen kitap okumak güzeldir :) hayatta herşeyin harika olmadığı gibi okuduğumuz her kitap ta bize göre harika olmayabilir :) ama okuduğun her kitabın hayatın her sahnesinin faydalı olduğu gibi bir faydası vardır :)

• Fena değildi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Okulda okumustuk yaa o kitabii. Aslinda ilginc bi kitapti ama o zamanlar yasimda biraz daha kucuk oldugundan ve fazla meraklandirmadigi icin beni kötü almistim sinavdan :(( ama konu olarak güzel bence. Onun bide 2.si yokmudu yahu..devamida var kitabin

0|0
    0|0
  • Onu bilmiyorum da, Goriot Baba'nın methini çok duydum. Ondan ellemedim.

0|0
    0|0
  • Karışık gelebilir ama harikadır, kitap dediğin zorlayıcı olacak zaten beynimiz çalışsın diye okuyoruz uyutsun diye değil bence :D

0|0
    0|0
  • Bir çok insanın ağır bulduğu romanları çok sevmişimdir..

Birden okuma istediği uyandırdı bu kitap şimdi..

0|0
    0|0
  • Severim, ayrica Mephistopheles <3

THE LORD

Is nothing ever right on the earth?

MEPHISTOPHELES

No, my Lord, I find it there, as always, thoroughly / revolting. / I pity men in all their misery / and actually hate to plague the wretches.

1|0
    0|0
  • çok severim.bayılırım.

0|0
    3|0
  • 100 temel eser serisinden okuma gafletine düştüm

olur olmadık yerleri kafalarına göre kesmişler hiç bi halt anlamadım adam gibi baştan okumam lazım

kitap atmam ölümüne saklarım ama 100 temel eserle mangal yapcam

0|0
    0|0
    • Evt bazı konuları tam ortasında kesmişler. Başka bir konuya geçmişler ona sinr oldum brazcık..

Yükleniyor...