Laf sokma sanatı nedir?

Merhaba arkadaşlar. Laf sokma sanatı diye bir şey var.Siz iyi laf sokabiliyor musunuz ? Bir tane örnek olarak cevap atar mısınız ?

En İyi Görüş

• Birinin arkasından her ortamda kötü konuşup hatta küfür edip yanına gittiğinde sus pus olup yalakalık yapan birine şu fıkrayı anlattım geçen hafta, dondu kaldı bitirince fıkrayı :))) sorunu görünce direkt bu aklıma geldi :))

Maymun çıkmış ağaca, soymuş muzu, koymuş yanına da bir duble rakı çekiyor. Tavşan geçerken görmüş bunu, napıyosun demiş maymun kardeş, "nabayım be tavşanım, muz yiyorum rakı içiyorum krala çakıyorum". Ardından geçerken fil görmüş, bufalo görmüş, kaplumbağa görmüş, hepsi sormuş maymun kardeş hayırdır, napıyosun diye. Hepsine "nabayım bea, muz yiyorum rakı içiyorum krala çakıyorum demiş. En son tilki görüp sormuş, ona da aynı cevap. Tilki hemen aslanın yanında almış soluğu, anlatmış durumu. Aslan kızmış, kalkmış yavaş yavaş gitmiş ağacın yanına, yaslamış elini ağaca yukarı bakarken,demiş "maymun kardeş, napıyorsun böyle... Maymun cevap vermiş, "nabayım kralım, muz yiyorum, rakı içiyorum, salak salak konuşuyorum" :))