Laf sokma sanatı nedir?

Merhaba arkadaşlar. Laf sokma sanatı diye bir şey var.Siz iyi laf sokabiliyor musunuz ? Bir tane örnek olarak cevap atar mısınız ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Birinin arkasından her ortamda kötü konuşup hatta küfür edip yanına gittiğinde sus pus olup yalakalık yapan birine şu fıkrayı anlattım geçen hafta, dondu kaldı bitirince fıkrayı :))) sorunu görünce direkt bu aklıma geldi :))

Maymun çıkmış ağaca, soymuş muzu, koymuş yanına da bir duble rakı çekiyor. Tavşan geçerken görmüş bunu, napıyosun demiş maymun kardeş, "nabayım be tavşanım, muz yiyorum rakı içiyorum krala çakıyorum". Ardından geçerken fil görmüş, bufalo görmüş, kaplumbağa görmüş, hepsi sormuş maymun kardeş hayırdır, napıyosun diye. Hepsine "nabayım bea, muz yiyorum rakı içiyorum krala çakıyorum demiş. En son tilki görüp sormuş, ona da aynı cevap. Tilki hemen aslanın yanında almış soluğu, anlatmış durumu. Aslan kızmış, kalkmış yavaş yavaş gitmiş ağacın yanına, yaslamış elini ağaca yukarı bakarken,demiş "maymun kardeş, napıyorsun böyle... Maymun cevap vermiş, "nabayım kralım, muz yiyorum, rakı içiyorum, salak salak konuşuyorum" :))

Kızlar Ne Diyor 22

• evet ama şimdi dikkat ediyorum söylediklerime

• Bende cok laf sokarmisim ama pek farketmem bunu aniden boyle dogal olaraktan gelen laf geri cevirmesi ne biliym smdi ne kadar örnek verilirse verilsin sacma olacaktir hepsi cunku o ani yasamak lazm..

• SOKARIM AMA YERİ GELDİĞİNDE ABUK SABUK SORULAR SORANALARA YAPARIM GENELDE

• emineyim napçan:D kafama göre takılırım ya herkes fos:D

• eminmsn

• kalp kırmanın ne gereği var anlamsız

• Canım trip tuşun basılı kalmış , beyin fakiri , örümcek beyinli , insan olmak zor değil insan olanı bulmak zor , sana laflar yaptım paket mi olsun evde mi yersin ? , konuşuyorsun ya hani sende ki beyinmiş gibi seninkinı ikiye katlar asıl ıbıbıktekı. Bunlar benim kapak yaptığım laflar

• Memlekette bar a gittik.. ortam guzel... şu an birlikte oldgm cocukta orda. kuzenim 3 tane erkek. 2 kız kuzenim. ben & sevglm oturuyrz bi kuzenim tuvalete gitti erkek. o arada da acık havadayz. sahneye inek atladı birden.. cıkardılar filan mekan sahipleri. kuzenim de wc den geldi. gitar filan calıyor. sahneye cıktı neyse yarım saat 45 dk gecti. geld masaya hava atacak :D dedi ki off sahne ortamı bi baska. sahneye cıktım ya off filan bnde İnek bile cıktı lan ddm herkes kriz de :D

• her zaman yaptığım şeydir . eski sevgilimn hayatında bri var bana buluşalım ya da uzaktan göriymdiyor bende olur sevgilinide al gel size uzaktan el salliyim dedim en son :D

• bir diete dayanamadin iki kilo icin, bize mi diyorsun ? diye bir yorum aldim. "en azindan disarida yemiyormus gibi yapip evde gömülmüyorum keke börege" dedim pisman oldum :) kalp kirmayacak sekilde sakalasarak yapildiginda cok zevkli bir sey oluyor. ama klap kirilacaksa hic te hos bir sey degil ve sadece kabalik oluyor

• okulun ortasında saç baş giriştiğim kaşar bi kız dedi ki Yolda beni gören herkes yol verir.

Bende dedim ki : Seni yolda gören kaşarlığından bana adamlığımdan yol verir sana her yol verenin başka yerlerine de verdiği kayık tipinden belli allah bilir popon bolu tüneli gibi olmuştur kazma kürek çalışıyorlardır ha ?

kaşar kız: Allah belanı versin.

Ben: allah kurtarsın be güzelim.

hiç unutmam ağlamıştı :/

• mide bulandırmak ? sanki ömrü hayatında kaşar görmedin veren kız görmedin bu bi gerçek yani bu gerçekten ötürü miden bulandıysa senin sorunun ah bide o kaşarların midesi bulansa keşke ayrıca kadınlığımı yargılamak sana düşmez hiç kimseye düşmez kuyruğunu al ve git yani iyi geceler :)

• kaşar bi kız mı? vermek mi?

üfff. mide bulandırdınız be artık.

biraz kadın ol be.

• :)

• Öncekileri Göster
  • Benim gibi laf sokan bence dogulmadi

• gıcık oldugum insanlara yaparım

• herkes hakettiği değer alır.

• Sanat mıdır değil midir bilmiyorum da.Arada bir ilham gelince,bir de çok sinir olmuşsam yaparım bunu.

• evet ben bu sanatın sanatçısıyım..

• e doğru.. aksini söyleyende yok zaten gördüğüm kadarıyla

• herkes öyle dio ama bilmiorm..önemli olan kendine laf sokturmamaktr bnce

• +1

• Laf sokmak zaman kaybıdır. Bize kafa tutan kişiye cevap vermek, bizi değil tartıştığımız kişiyi rahatlatacaktır. Ama bunu bilmeme rağmen, ben de nefsime hakim olamayıp laf sokma isteği taşıyorum. Çünkü çok iradesizim. Ama şunu bilmelisiniz ki; çok gerekli olmadıkça laf sokmak çok gereksiz hatta insanı alçalta bir şeydir.

• Hazır cevaplılıkla alakalı tamamen gereksiz ve kendiliginden gelisen bir durumdur.

• şimdi bunu burada yapanlar olabiliyor bazen...aşağı kalmıyorumm...cin olmadan adam çarpanlara çok pis çarpıyorum..

• Biraz apaçi işleri geliyor bana onlar.Laf sokmak için söz yazanlar falan.

• hani ben kötüyüm ya senin gözünde hiç düşünüyormusun sen kaç kuruşluk adamsın benim gözümde...

• +Köpeğin olayım,tasma tak gezdir!

-Adam ol kolumda gezdiriyim.

• Bu laf sokma değil de hazır cevaplılık olmuş.

• bunlar saçma ya ...

• gerekene ıyı laf sokarım..

• bazen

Erkekler Ne Diyor 29

• Bazı insanlar bunu takıntı yapmış ya da paranoyaklaşmış normal cümle kuruyorsun mesela laf sokuyorsun sanıyor, ya da sürekli laf sokmya çalışıyor :)

• hakedene sokmak lazım :)

• Az bi dön gostereyim )))))

Seklinde...

• ben güzel sokuyorumda onlar çıkartmakta sorun yaşıyor :/

• Kalbimi kıranın boynunu kırarım.. Liselimisiniz laf maf sokuyosunuz :)

• bizim ünide vardı 3 tane salak paso laf sokuyordu bigün dedim arkadaşım 25 yasına gelmişsin malak gibi embesil gibi laflar ediyorsun cocuk kıpkırmızı olmustu fiziki olarakta dalabilirdimde vicdan işte vicdan

• mahalle karısı gibi laf dalaşı yapmak delikanlı adama yakışmaz. derdin ne ise soylersen kimsede sana bir şey demez.!

• içine üç harfli birşey girmiş ortadaki harfi ( i ) :D

• Zeki hatunlar genellikle iyi yapar ...

Bende fena sayılmam da yeri zamanı değil :D

• Soru- benim cevabım ve cevaba yapılan yorumlar... link

• karıncayı siker belini incitmem

bazende bir ayıyı siker belini kırarım

• laf sokmak icin once zeka sonra birikim gerekli.

bknz : liseli detected laf sokmayi ogrenmeye calisiyor

• sidik yarıştırmak gibi bir şey ...

• -ne bakıyosun öküzün trene baktığı gibi

+binen çok olunca trene benzettim.

daha kimseye söylemedim ama aklıma gelen bişey, yazayım dedim.

• İyi laf sokarım ama gerektiğinde. Cidden lazım oluyor.

• Ben sokmamaya çalışıyorum her soktuğumda uyarı alıyorum...

• Laf sokma ego tatmininden başka birşey değil.

• Mesele laf sokmak degil, lafin semsiye olarak geri donmemesini de temin etmektir

• birgün bi arkadaş diğerleriyle sohbet ediyor yok kız beni görünce asılmaya başladı, yok kız bana aşık oldu diye sallıyodu tipini görseniz hıyar gibi, bende hayrolsun rüyamı gördün dedim :))

• Karanlık sanata bir örnek..

• o anki oluşan durum altta kalmama rezil olmamak için derler ya lafı gediğine oturttum o dur işte

• ben herşeye ' hayırlısı ' derim :)

• benim bildiğim cahille cahil olunmaz laf soksan neyi değiştirecen ki ...

• normalde de zaten çok hazır cevap biriyimdir örnek olarak: geçen gün arkadaşımla şakalaşırken patronun yanında vuracak gibi yapıp geri indirdim elimi.bu defa o elini korkak alıştırma kaldırdığın zaman indirmesini bileceksin diyim omuzuma bi yumruk attı, ben de dikkat et her kaldırdığımı kendim indirmem sakata gelirsin deyince baya bi bozulmuştu

• hiciv. bı ortamda oturuyoruz kızlı erkekli. kızın biri telefonunu çıkardı köpeğini videoya çekmiş izletıyo. neymiş efendim köpeği baba dıyomuş bakın baba dıyo falan dedı. bı bakıyım ver dedım köpek bildiğin havlıyo ama baba gibi de anlaşılmıyo değil. vaaay be dedim bu köpek yakında konuşmayı çözer ,sende havlamaya başlarsın dedi. bu da böyle bi anımdır

• bu bir sanattır,yerine ve duruma göre cukdiye yerine oturtma sanatı yani,ama kıvamında olmalı,karşındakini incitmeden,hazıe cevabıda anında verebilirsen daha hoş olur.örenkkk.şunu alabilirmiyim acabaa?..bi dene belki alırsın

• Cok pis sokarim ama fazla yapmiyorum

• onu bunu bilmemde biri bişey dediginde "hep öyle olur" dedin mi çok zevkli oluyo :)

• lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adammı diye ...

• mevlana boşa dememiş bu sözü bazen laf söylemeye değer insan olmuyor susmak en güzeli:D

• Aynen . Madem okadar düşünüp laf sokucam değsin ama değil mi?

Yükleniyor...