Bir insan entelektüel olmak için ne yapmalıdır?

Herkes entelektüel olabilir mi

Bir insan Entelektüel olmak için ne yapmalıdır ?

• Çok gezen çok bilir
    29% (21)18% (9)25% (30)Oy Ver
  • Çok okuyan entelektüel olur
    22% (16)22% (11)22% (27)Oy Ver
  • Çok yaşayan daha çok bilir
    17% (12)12% (6)15% (18)Oy Ver
  • Cahil ile sohbeti keser
    8% (6)10% (5)9% (11)Oy Ver
  • Kendini bilen her şeyi bilir
    24% (17)38% (18)29% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
23|20

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• bunlarım hepsi olabilir. gezip görsen neyin ne olduğunu bilir ayırt edersin ve bir çok konu hakkında daha fazla konuşabilirsin diye düşünüyorum.ama bana entellektüel denince hep kitap okumak gelir aklıma :)

1|1
    2|3
  • Bunların üzerine kaynakları kestirmeden(isim olan kestirme) taramak, doğru bilgiye ve bilene itibar etmek, çalışkan olma, vicdan ve ahlaki tevazu sahibi olma, ufkun, kalp gözünün açık olması, okuma disiplini ekliyorum.

0|2
    1|1
  • okumak ve gezmek en etkili olanları

0|2
    1|1
  • C şıkkını seçtim..:)

Ama başka bir açıdan düşündüm...Yaşadıklarını özümsemek önemli...Çok gezmek fakat nereyi gezdiğini bilmek önemli..:) Öyle gidip starbucks önünde fotoğraf çektirmekle olmaz. Gittiğin yeri tarihsel, coğrafi vs. her açıdan araştıracaksın...

Entelektüel olmanın bir formulünü elbette yazamam...Sadece merak etmek ve merak ettiklerini de öğrenmek...Bu alışkanlık haline dönerse, bilgi birikimi de artıyor elbette..

0|2
    2|2
    • tandans, bohem gibi kelimeler kurup, uzun uzun uzaklara bakıyoruz bir de camdan. Gülmek yasak.

gafshsafgdsjshj :)

• :))) Ben de kedimi kucağıma alıp filtre kahve eşliğinde kitap okuyorum..

• Kendini bilen her şeyi bilmez,neyi bilmediğini bilir.Ayrıca entelektüel olmak için kendini zorlamak saçma zaten ilgi ve merakın varsa çok okur, çok düşünürsün.Sosyal beğenirlik açısından yaparsan sadece ukala olursun.

0|3
    1|1
  • cok düsünmeli bence

0|1
    0|1
  • Otobüslerde kitap okuyan arkadaşlar en entellektüel olanlarıdır gezme okuma bir arada e adam yaşıyo da o arada asdlskdşl :D şaka bir yana okuma yazması dahi olmayıp da o kadar bilgili insanlar var ki araştırma ruhu olan insanlar bilir diyorum. :)

0|2
    1|1
  • Çok okursun,cahil ile sohbeti kesersin

1|2
    0|1
  • cevap olarak 'E' dedim

0|1
    2|2
  • okumak ve günceli takip etmek lazım.

1|2
    1|1
  • Araştıran,meraklı,azimli insan ancak entelektüel olmayı başarabilir..

1|1
    2|2
  • olabilir! hem okusun hem gezsin

0|1
    0|1
  • siklarin hepsi biraraya gelse olabilir

1|1
    2|2
  • gezerken okuyan okurkende anlayan bilir

2|1
    2|4
  • Mesela ben film entelektüeli :D

0|1
    1|0
  • Çok gezen çok bilir

0|1
    0|1
  • ilkelin tekiyim

0|1
    0|1
  • ben A dıyorum..

0|1
    1|3
  • dantel örmek lazım asdfvbenim

ğ- hiçbiri dedim

0|2
    2|2
  • Kendini bilen her şeyi bilir

0|1
    1|1
  • bence biraz da doğuştan var insanda.ailenin de büyük etkisi oluyor.

0|1
    1|3
  • Herşeyden önce böyle bir soru sormamalıdır ;)

1|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 20

• aslında entellektüel düşünce okumayla bilgiyle kazanılır bence ama ne okumuş eşşeklerde görmedim değil, birazda insanın içinde farklı düşünebilme kafası olması gerekiyo bu yüzden doğuştan gelen faklı düşünebilme yetisinin kişinin eğitim ve öğremeyle sosyal hayata farklı bakmasını sağladığını söyleyebiliriz.

0|1
    0|0
  • her şey hakkında az çok bilgin olmalı.bunun içinde ilgi alanlarını geniş tutmalsın.her şeyi merak etmeli ve öğrenmeye çalışmalısın.kendine sınır koyma sadece.

0|1
    0|0
  • eskiden olduğu gibi yine reel takılmak lazım. Fakatr onun içinde ilk önce yapacağın şey sanal ortamdan ayrılmak olmalıdır.İnternet zaman harcayacak yer değil de bilgi edinebilecek yer oldukça güzel olacak herşey ve insanlar internet çağında bile sanki internet çağı öncesi yaşanıyormuş gibi aktif sosyalciler olacaktır sanal sosyalciler değil.Bu zamanda bir arkadaşını görüyorsun hem onun hem senin yüzün güldüğü gibi espiride yapıyor ya sen nerelerdesin çoktandır yoksun özlettin kendini seni gören hacı hoca oluyor benzetmesi yapıyorlar.Bence önce sanal dünyanın dışına çıkmalısın ve eskiden olduğu gibi reel takılmalısın.

0|1
    0|0
  • 2|1
    0|0
  • gezmek,kitap okumak sinema felan savaş tarihleri kitapları okuyarak ama kız milleti bunları bildiğin zaman seni çok bilmiş olarak görüp üfffffffff püffffffffff diye biliyo...

0|1
    0|0
  • 1.) Herkes entelektüel olamaz.

2.) Entelektüel olmak için, öncelikle sağlam bir analitik bakış açısı olmalı. Bu olmazsa olmaz bir kuraldır. Bunun yanı sıra iyi bir kitap okuyucusu olmalıdır (Nitelikli - niteliksiz kitap ayırdımı yapabilmek için iyi bir okuma düzeyine erişmiş olmak gerektiği için, eline geçen kitapları okumalıdır. Kitap okuma sonrasında bu kitaptan ne kazandığını ölçmelidir.

0|1
    0|0
  • 1|1
    1|1
  • Entellektüellik etiketini bu ülkede kazanmak çok kolay. Kavramların içini boşaltmaya bayılıyoruz. Neyse herşey ilgili olmakla başlıyor... Birşeylere karşı... Ben yakınında bile değilim bu kavramın o da ayrı mesele...

1|1
    0|0
  • dünya klasiklerini bitirdikten sonra ronansanstan başlayıp sanayi devrimini yemen gerekiyor ondan sonra osmanlı tarihini yutup entel oluyosun.

0|1
    1|2
  • hem gez hem oku yapabileceğini düşündüğün sosyal faliyetleri yap Dans kursu yada bi müzik aleti al,gündemi takip et, tiyatroya git :)

0|1
    0|0
  • neticede dogru bildiğin şeyleri yapmalısın...

0|1
    0|0
  • Ben çok okurum.Film izlerim.Çok fazla araştırma yapar öğrenirim.

1|1
    1|1
  • Bu yumurtalardan hangisi daha büyük? Kabartma tozu pastayı ne kadar kabartır? Krema nasıl böyle güzel kokar? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

0|1
    0|0
  • Bu zamanda herşey Rüşvete bakıyo sen de ver 3.5 bişi Entelektüel ol ;)

0|1
    0|0
  • Drumumdan gayet memnunum,

0|1
    0|0
  • pipo içççççççççççççç

0|1
    0|0
  • Cahil ile sohbeti kestiğin an enteleküel oluyorsun, dakkasında hem de :/

0|1
    0|0
  • kitap okur konusur her yerde

0|1
    0|0
  • a

b

d

e

0|1
    1|1
  • İlk olarak böyle bir soru sormamalıdır entellektüel olmak kişinin içinden gelen bişeydir bi şeyleri araştırarak bilgi sahibi olmakla olur.

0|0
    2|1
Yükleniyor...