Müslümanın oy kullanırken tutumu nasıl olmalıdır?

1-Mevcut sistemi kabul etmemeli.
2-Parti tutmak maksat olmamalı her türlü aşırılık ve körü körüne bağlılıktan uzak durulmalı.
3-İslam adına hareket ettiğine , İslama faydası dokunacağına inandığı kişilere oy vermeli.
3-Amacı milliyetçilik ve laiklik olan partilere oy veremez.

Müslüman hayat görüşü İslam olan insandır.

Güncellemeler:
Şu anki bıkkınlığım nedeniyle cevap vermek gelmiyor içimden Allah başta bana sonra herkese hidayet nasib eylesin.

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• İslam’a düşman olmayan, din ve fikir hürriyetini savunan, güç bulursa hakkı ikame etmek, batılı def etmek niyeti taşıyan, İslami söylevleri ve erdemli tavırları muhafaza eden, inananların hak ve özgürlüğünü vereceğini vaat eden, idari makamlara kâfirleri ve fesatçıları getirmeyen, İslam’a daha yakın bir Partiye-maslatımız gereği- Oy vermekte sakınca yoktur..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bu da sözde müslümanlık mı oluyor :)
    Hayırdır ağam, fetva mı veriyorsun, ferman mı bastırıyorsun?
    Peki kim olarak bunları söylüyorsun, referansın nedir, kimdir :)

Ben bir devrimcinin görevi devrimdir dediğimde, Ernesto'nun sözünü referans gösterebilirim örneğin.

Peki ya sen?

2|0
    0|0
    • Helal be.

• Müslüman mısın? İlk bu soruya cevap ver. Ne olduğunu söyleki ona göre konuşalım bir de uslubunu düzelt yoksa burada seni fena ezerim.

• Mühim olan benim kim veyahut ne olduğum değil.
      Üslubumda herhangi bir problem göremiyorum. Ağa kelimesinin anlamı; babacan, mert demektir. Bilakis methiyeler sunmuşum, ama sanırım sen yaptığım ironiyi algılamışsın :) Tebrik ederim.

Müslümanım, buyur.

Ezebileceğini biliyorum, benim derdim karşında seni ezmek, ya da sana karşı ezilmek değil zira.

• bence din kişisel bir şey ülken için bir şey yapıyorsan sadece ülken için yapmalısın bu benim kendi fikrim

0|0
    0|0
  • laiklik zaten din ve devlet işlerinin ayrılması böyle de olmalı zaten neyin kafası kardeş? Ben sana saygı duyuyosam sende saygı duymalısın.

0|0
    0|0
  • din başka siyaset başkadır asıl din siyasete alet edilmemelidir bence

0|0
    0|0
    • İslam devlet yönetimide dahil hayatın her alanında hükmü olan bir dindir. Siz dininizi öğrenin itikadınızı düzeltin sonra konuşalım böyle bayağı cümlelerle kendinizş savunamazsınız.

• Neyse herkesin görüşüne saygı duymak lazım uzatmanın alemi yok zaten seni tanımıyorum sadece görüşümü söyledim

• Din ve siyaset aynı şeylerdir. Kişinin ve devletin dini varsa siyaset ve ilişkilerini yönlendirir.

Ama T. C. gibi devlet ve yönetimlerde dinsizlik siyasetlerini şekillendirir. Ancak halk Müslüman olduğu için rejim Müslüman görünmek zorundadır. Konu budur.

Yani, ne AKP ve ne başka parti Müslüman değildir. Sadece halkı din veya başka şeyler adına kullanan dinsiz devletin birer parçalarıdır.

http://www.siyasetmektebi.com

Erkekler Ne Diyor 3

• kısaca akp diyorsun bu kadar süslemene gerek yoktu

devletin dini olmaz şunu bir öğrenemediniz

1|0
    0|0
  • SPli detected :d

0|0
    0|0
  • saçmalamışsın iyice

0|0
    0|0
    • dini siyasete malzeme edemezsin. ayrıca niye kendi milletimi milliyetçiğimi savunmayayım madem milliyetçilik önemli değil toplu halde araplığa geçiş yapalım islamın indiği millet. laiklik kötü birşeymi bu ülkede her inançtan vatandaş var onların hakkı nolucak devletin dini olmaz içinde yaşadığı toplumun dini olur islamda hoşgörü der zaten kimseyi zorlayamazsın

Yükleniyor...