Zurnada peşrev olmaz

Zurnada peşrev olmaz‚ ne çıkarsa bahtına atasözü ne anlatmaz istemiş sizce

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• peşrev musikimizin önemli formlarından biridir saz semaileri gibi. fekat zurna ona uygun bir saz değildir. uygun olmayan iki şeyi bir araya getirmeye çalışmak olur bu durumda zorlamak, ortaya çıkacak şey garip bişi olur yani. bilindik bir mananın farklı şekilde söylenişi olmuş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• onun bir hikayesi vardı. İstanbullu zengin bi adam edirneye düğüne gidiyor, zurnacı soruyor ne çalalım diye, adam da zurnada peşrev mi olur siz ne nota bilirsiniz ne beste demiş. zurnacı içerlemiş. resital vermiş, böyle birşey olması lazım...

0|0
    0|0
    • Google amcaya göre "zorla güzellik olmaz"demekmiş.Ama bişi anlamadım şahsen

• ben de baktım şimdi google amcaya, insanın kaderini zorlamaması gerektiğini anlatıyormuş. ne alaka ya :) tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak bunu daha çok anlatıyor, peşreve göre filan...

• sorma, telden yorum yapamıyorum anca cevap verebiliyorum :(( kırdırtacak bana kendini :D okudum formülü, onu hazırlarken oluşacak stres kel bırakır zaten adamı :DD haha

0|0
    0|0
    • yaa yok inan çok basit.dün gittim eczanaden aldım topu topu 15 tl tuttu.sonrası öyle yaptım.tek derdim bemiks çok kötü koktu bana

• "söylevlerinizin kutlu, yarınlarınızın mutlu, palavralarınızın hudutlu olması dileğiyle.." sözünü getiriyor aklıma Çetin Altanın :)

Rastgele yapılan bir işte giriş bölümü de olmaz, bu işte yöntem kural aranmaz anlamında sanırım :)

0|0
    0|0
    • tuzluğum hayırdır eski sorularda mı geziniyorsun gel saç operasyonumuzu anlatıyorum :) link

• ilk defa duydum vallaha

0|0
    0|0
  • saldım çayıra mevlam kayıra

0|0
    0|0
  • birazdan edebiyat öğretmenlerimiz gelir cevaplar

0|0
    0|0
  • peşrev arama ne bulursan şansına artık diyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• hıc bırsey...

0|0
    0|0
  • zurnada peşrev olmaz ne demek..zurna ne peşrev ne?bende bunları bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Bkz:'' Kara bahtlı, kör talihli Hugo, en kahraman kahraman''

0|0
    0|0
Yükleniyor...